Obracený lavor

Co značí propadle břicho u ryby tzv.obracený lavor.Hlad to bejt nemůže.Občas to zahlédnu u některé ryby,ale přitom krmení dostávají pravidelně a různorodě.Pak se to zase srovná a příště zase třeba jiná ryba.Mluvím tu o Malawi u Tropheus jsem to ještě neviděl.

vaku70

8.10.2011 12:24

Vaku, tak dej fotku

MIky1979
8.10.2011 13:08

Nemám.To mě jen teď zase napadlo,že to občas zahlídnu.Prostě od prsních k řitní ploutvi,taková propadlina do břicha.Přesně jak složí prsní ploutve.Myslel jsem jednou v akvaobchodě,že těm chuděrám nedaj nažrat,ale občas to zahlídnu i doma.Není to však stále.

vaku70
8.10.2011 14:32

Můžu potvrdit, mají to i Gibberosy občas

Pavel Jelen
8.10.2011 18:19

ono je kolikrát lepší vidět propadlé bříško, něž-li bříško k prasknutí a to obvzášť u tlamovců

Dvořák
8.10.2011 18:42

Tak to jednoznačně.ale jen jsem chtěl vědět,co to je.Pokud je to něco,čemu mohu zabránit,nebo se to normálně děje,aniř bych musel něco podnikat.Je fakt,že jsem zatím nepodnikl a nic se neděje,ale proč se to děje?

vaku70
8.10.2011 19:13

Jestli to je nemoc, tak bych si ji rád naočkoval, já mám břicho právě naopak. HD

Hynek Dařbujan
8.10.2011 19:41

když se normálně po nakrmení zaplní , tak je vše v pořádku a pokud při krmení občas nepřijimá potravu , tak to také nic neznamená. Výkaly jsou asi také normální , tak bych v tom čerta nehledal

Dvořák
8.10.2011 22:26

Nehledám čerta,toho už mám(dcera 8 let)Jen mě zajímá,čím to je.

vaku70
8.10.2011 23:59

Obojí je špatně,jak vypouklé tak i propadlé.O takové rybě se říká,že je podražená.viděl jsem to hodně u ryb v obchodech,kde jsou namačkané v malých nádržích z nedostatečnou výměnou vody,nebo se samy dostaly z problému ze zažíváním.kadí normálně žerou normálně,produkujou potomstvo,ale to propadání hrudě bude pokračovat,až ta ryba bude jak luk.Taky tím trpí staré ryby,které se jakoby stravujou ze vnitř.Není to dobré,je to nežádoucí deformace.taky ta ryba může skončit jako ten koi kapr nedávno tady.

miran
9.10.2011 12:59

K problému (podražená ryba) takové to označení se používá hlavně u mladých ryb,které vlivem nevhodné péče strádají a nerostou.Když se dostanou do vhodných podmínek nemusí takové ryby dorůst standartních velikostí,nebo postrádají reprodukční schopnosti a jiné potíže.U starých ryb se tento termín nepoužívá. Vaku jestliže nějaká ryba má propadlé břicho a potravu normálně přijímá tak je potřeba prohlédnout její výkaly jestli nejsou nitkovité,průsvitné.Mohlo by se jednat o propukajícího střevního parazita.Nechci malovat tvou ceru na zeď,ale byl bych na pozoru.Potom záleží na věku ryb,dále např jak moc jsou v hejnu aktivní a dostanou se ke žrádlu,jestli nejsou cílem častých njezdů dominantních jedincu atd...atd... Je těžké napsat něco konkrétního.Jestli je nějaký problém tak je potřba odhalit příčinu a tu ti nikdo kdo nemůže pozorovat tvoje ryby neřekne a jestli ano,tak jsou to spekulace,ale je možné že se i v nich najde nějaký nápad a možné řešení. Ať se daří.

hr
9.10.2011 18:26

Tak tohle by mě zajímalo taky,já mám v akva necelé dva měsíce také jednu rybku s propadlým bříškem,ale normálně se chová,žere i výkaly jsou normální.Jen je pravda že je menší než ostatní a také jí hodně prohánějí.Dávám sem foto,ale omluvte kvalitu,fotit moc neumím.
Obracený lavor

Iren
9.10.2011 18:38

Iren,ta ryba má tak max měsíc života....důvod? Psal ho tu Hr....střevní parazit.

memeo
9.10.2011 18:53

Memeo máš stejnou koncovku jako já,takže odteď budu psát nepřihlášen samé kraviny tvým jménem :-)))) (ďábelský smích). Vždy sem píšu přihlášenej tak to nehrozí i když...(opět ďábelský smích). U Iren nemusí jít zrovna o střevního parazita ikdyž ryba opravdu nevypadá dvakrát spokojeně. Je to tak jak jsem psal. Důležité je vypozorovat u konkrétního jedince co se děje (např..může se jednat o utlačovanou rybu). Dávat rybě měsíc života je předčasné. Ať se daří.

hr
9.10.2011 20:20

Asi po telefonátu to bude i to utlačování,nebo hold špatný kus,co se růstu týče.....to se někdy stává. :O( Ta koncovka je zajímavá,ale po pravdě,mě je to jedno....klidně piš za mě. :O) ... on je tu v tom stejně bordel a to je hold na adminovi.

memeo
9.10.2011 20:23

....jinak vždy co vím jsem měl č.209,takže nejspíše píšeme oba za někoho jiného. :O))

memeo
9.10.2011 20:52

Chlapi, nic si z toho nedělejte, já to tuhle počítal a už mám asi šestou koncovku. Kromě toho dvěstěpadesátku už jsem měl taky ;-) Jinak co se týče těchto vyhublých ryb, jsou to většinou nepovedené slabší kusy, které nakonec choroba přemůže a uhynou. Podle mě tam hraje velkou úlohu stres (útoky jiných ryb, špatné zažívání apod.)

Kozlik
13.10.2011 13:34

Kdo nema pevnou IP adresu, tak se cele IP muze ruzne casto menit a rozhodne to neni vina admina. Ja mam kazdou chvili jine :-) . Vaku, psalo se o tom v tropheusim vlakne, ktere jsi taky cetl, psal to tam Pietro i ja. Tady to pise dobre Miran v odp. 9. Katechicka brisni dutina vetsinou signalizuje strevni onemocneni Hexamita - strevni bicikovci. Ryba normalne prijima potravu, muze mit i normalni vykaly, ale hubne az vypada jako luk a nakonec umre. Zvlastni je, ze pises, ze se to zase samo spravi. Co vim ja, tak na to pomuze jedine prelecit s metronidazole (Entizol) a sance na vyleceni je jenom kdyz se to podchyti vcas v zacatku. Jedine, ze by se s tim imunitni system Tvych ryb dokazal sam nejak vyrovnat. Jak moc to brisko mivaji propadly?

A+I

VLOŽIT ODPOVĚĎ