Opět testy vody

Zdravím, chystám se konečně koupit testry vody. Rozhoduju se mezi firmou Aquar a Rataj. Jinak jaké nejběžnější testery bych měl používat? NO2, NO3, PH, tvrdost (uhličitanovou nebo celkovou??), Fe, P...? Díky všem!

Hans

6.6.2006 17:28

Já jsem zatím nepotřebovala víc jak PH test(AKVIN) a test na celkovou uhličitanovou tvrdost(KARBON)- vše od firmy Rataj.Test na stanovení celkové tvrdosti(HARDIN) mám též, ale nijak jsem ho nepoužila.Testy jsou levné a pro běžné použití stačí.Jestli chceš vědět víc, tak si klidně kup ještě i další testy - mě to přišlo zatím zbytečné.Ať se vede.

Rybka
6.6.2006 18:13

Díky a ještě jedna věc by mne zajímala, jaké by měly být optimální hodnoty těchto testů, popř. jaký je rozdíl mezi celkovou a uhličitanovou tvrdostí vody. Nebo nějaký kvalitní web, kde bych se o tom dozvěděl více? Díky moc!!

Hans
6.6.2006 19:55

Potřebné informace najdeš na http://pavlat-znalec.cz/osobni/akva/dno.html/ Stránek je ale hodně a lepších.Celková tvrdost ti ale asi moc neřekne, protože potřebuješ hlavně vědět obsah CO2 ve vodě a na to je dobrý právě KARBON.V obchodě by ti měli taky poradit.Optimální hodnoty testů taky záleží na druhu chovaných ryb!

Rybka

VLOŽIT ODPOVĚĎ