Opravdu silný filtr

Mám 120 l akvárium a chtěla bych tak silný filtr, aby mi odsál nečistoty ze dna-tak jak jsem to viděla u jednoho pána, který měl asi 500 l akvárium. nemsuel vůbec odkalovat.Nevím, zda se toho dá dosáhnout i vnitřním filtrem nebo pouze vnějším. Pokud pouze vnějším, tak může být umístěn pod akváriem? Dá se tomu napomoci správným umístěním "výpustě" - např. na opačnou stranu než je filtr, aby proud nečistoty naháněl k filtru? Vím , že to nějak musí jít, protože v okrasných akváriích v různých obchodech se nikdy na dně neválí trus rybiček a rozhodně tam nestojí někdo s odkalovačem 24 hodnin denně.Poraďte mi prosím, ať se stím nemusím pořád rozčilovat. Ještě bych potřebovala poradit, jestli můžu do malého akvária umístit rybičky okamžitě, když polovinu vody dám ze zavadené nádrže a polovinu odstátou? Přemístím tak zároveň i bakterie rozkládájící dusičnany?Dík.

Míša

23.3.2005 11:29

Asi spíš myslíš půdní filtr ne? Je to taková mřížka, kterou položíš na celou plochu dna. A pak prohrabeš písek nebo spíš drobný štěrk a on ti to ten filtr odsaje. Ale odkalování akvárka není přece taková práce, zvlášť když máš 120 litrů, to není za půl hoďky co dělat. A musí se odkalovat všechna akvárka, i ta okrasná... a i v obchodech. Jen většinou taková prace není vidět. Pokud budeš mít vnější filtr, tak ten se většinou umísťuje do skříňky pod akvárko.

zuzajda
7.4.2005 21:42

Pouzívám vnejsí filtr sací kos mám u dna na jedné strane a vytok na strane druhe.Problem s kalem nemam.Akvarium ma 240 l.A filtr ma vykon 390l/h.Jeho skutecny vykon je vsak mensi,protoze mam pripojenu denitracni nadobu,ktera klade odpor.Asi 120l/h.V druhem akvariu pouzivam vnitrni filtr o hodinovem vykonu presahujicim obsah akvaria a problem s kalem take neni.Cas od casu se odkalovat musi stejne. K druhemu dotazu _ bakterie premistnis,jde o to ,ze nebudou mit hned ty spravne podminky pro usilovnou cinnost nic mene ryby tam dat muzes.I kdyz vodu naockujes bude to trvat asi 14 dni nez to v akvariu najede a mesic nez se rovnovaha zacne stabilizovat.Zalezi taky kolik tam mas rostlin a zivocichu.

Radek

VLOŽIT ODPOVĚĎ