Optimální náplně do filtru FLUVAL 205 ???

Rád bych, kdyby mi mohl někdo poradit na základě svých zkušeností, jaké druhy filtračních náplní a konkrétně do kterých košů je optimální použít ve filtru FLUVAL 205 - nebo prostě stačí používat základní náplně, které jsou součástí nového filtru? Nádrž 200l, obsah tlamovci, přísavka thajská, bez živých rostlin. Díky

Vlasta

9.2.2007 9:09

Používám pouze keramické válečky (vícehrany) ve všech koších. Aktivní uhlí jsem tam vůbec nedával. Kdybych dnes uvažoval co dát do košů, tak do spodního keramiku a do dalších možná Eheim substrát nebo Eh. subs. pro.

luva
9.2.2007 9:41

Náplně slouží na 2 věci 1) pořízení co nejvíce bakterií ve filtru - k nitrifikaci. Na to můžou být ty válečky, nebo třeba biomolitan 2) zachycení detritu - k tomu je dobrý biomolitan Takže když je jako náplň biomolitan, bohatě to stačí, plní to 100% funkci a navíc - nestojí to tolik. Super specál blbinky, který prodávaj výrobci filtrů jsou drahý pozlátko se stejnou funkcí, ale masivní kampaň dělá svý. Kdo si chce kvůli pocitu, že má něco vyjímečnýho, koupit tamty drahý věci, do toho.

kurr
9.2.2007 12:33

... a nebo tak ...

luva

VLOŽIT ODPOVĚĎ