Osvětlení a zbarvení vody.

Zdravím vsechny.Mohl by mě někdo poradit proč kratkou dobu po částečné výměně vody(2-3 týdny)se voda zbarví do žluta jako slabá močka.Mám 600 litrů akvarium asi 50 tlamovců.Vodu měním každé 2 měsíce a asi 150 litrů.Jako dno mám akvarijní písek nejakou břidlici,kameny a jako dekoraci samorost asi 1 metr dlouhý.A druhý dotaz je na osvětlení.Používám 2 zářivky se slunečním spektrem.Měl jsem za to že zlepší zbarvení ryb,ale zdá se mě že se to barvení nezlepšilo.Ryby mají takovou vybledlou barvu.Jestli někdo poradí budu moc rád.Ahoj a ať se daří.Roman.

Roman

13.10.2005 9:33

No tak s tou vodou to pocujem prvi raz ze sa sfarby do zlta a ta farba ryb s tym ti poradim. Ja mam florenscenčny neon bezne v predaji, funguje ako uv neon na disko ale tamten roziary bielu a kriklave farby a florenscencni roziary vsetky farby a doda im sytost. Priklad ryby ktore mam zlte tak su skoro az kriklave zlte atie co su modre tak su skoro az do fialova tak asi tak
Osvětlení a zbarvení vody.

deathrunner
13.10.2005 11:33

No rozhodně bych měnil častěji vodu.Dva měsíce je dost dlouhá doba.Zajímalo by mě Jaké jsou hodnoty NOx po tak dlouhé době.Já mám 280l a doteď jsem měnil každý týden asi 70-80l.Teď budu zkoušet interval výměny prodloužit na 14dnů.Jak dlouhp je v akva ten kořen.To zabarvení by mohl způsobovat on.

wladys
13.10.2005 21:23

Díky za rady vyzkousím to.Ten kořen tam je asi 3 roky.

Roman
14.10.2005 0:31

Na extra neon se vyprdni, v prirode maji ryby taky jen denni svetlo a prekvapive to staci. Svetlo neovlivni barvu ryb, ale jen to jak ty barvy vnimas (chybi casti spektra). Barvu ti ovlivni predevsim strava. Ja svitim zasadne denni bilou ve vsech akva a ryby jsou barevne co to jde (vic to opravdu nejde). Hodne se projevilo nasazeni NLS. Ale to uz je o necem jinem. Vymena vody by mela byt castejsi (tech 14 dni staci), 50 ryb je dost, otazka je co mas za filtraci a kolik mas kytek.

ax

VLOŽIT ODPOVĚĎ