osvětlení akvária

předem se omlouvám, jestli už se to tady probíralo, nebo jestli je můj dotaz úplně vedle, ale zajímalo by mne, zda se má (hlavně teď v zimních dnech) akvárium dosvětlovat i přes den, nebo zda postačí rozsvítit v pozdním odpoledni. za případně odpovědi díky.

pavel

4.1.2005 15:56

A máš tam rostliny? Jestli ne a jde ti na akvárium denní světlo, tak přes den svítit nemusíš, tlamovcům pološero nevadí - žijí koneckonců celkem v hloubce - takže v šeru dobře vidí a nevyžadují velké nasvícení.

Sax
4.1.2005 16:58

Shrnul bych to tak, že umělé osvětlení se používá pouze kvůli rostlinám (i řasám) a kvůli podívané. Ryby jej nepotřebují.

Wynter
4.1.2005 17:10

díky za odpovědi, rostliny tam žádné nemám, takže mám jasno. (Mně šlo taky trošku o to, jak to působí na ty rybky, když mají celý den víceméně pološero, a když se začne stmívat, tak se zničehonic na pár hodin rozjasní :-)))

pavel
5.1.2005 8:40

Mám pár anubiasů, takže svítím i přes den, když jsem je neměl, měl jsem až do příchodu z práce zhasnuto. Ryby byly těžce v pohodě, v postatě se v té době nejvíc třeli. Ve zhasnuté malawi nádrži nejvíc září modré ryby - demasoni, maingana ......

Sax
25.1.2011 21:25

Zas na druhou stranu málo světla způsobuje růst hnědý řasy, nebo se mýlim?

Jozkablack

VLOŽIT ODPOVĚĎ