Otírání o dno

Dobrý den, dnes jsem si dovezl 15ks pseudotropheus saulosi a pozoruji na nich že se mi někteří otírají o dno a tak nějak se občas třesou a je to častěji než jednou za 15 minut. Akvárium je nově zřízené cca měsíc a dnes ráno ještě než jsem si pro ně jel k chovateli jsem měřil hodnoty vody a PH kolem 7,5, dusitany nezměřitelné a dusičnany cca 20mgNO3/L. Vodu jsem měnil před 3 dny cca 50% protože jsem myslel, že pro ryby pojedu dříve. Jo teplota vody je 25-26°C a vzduchuji filtrem dost protože v celém akva poletují maličké buklinky vzduchu. Testy jsou kapkové od rataje cca 5 měsíců staré. Akvárium jsem zabíhal od 5.2. bez ryb jen sem krmil na prázdno a proběhl celý cyklus zabíhání podle článku "syndrom nového akvária". Myslíte že to muže být problém? V akváriu bylo trochu zelené řasy na kamenech a ta už je pryč a to jsou v akvariu cca 6 hodin. Z tepelného šoku to být nemohlo protože jsem je dal do akva na cca 20 minut v sáčku s vodou ve které jsem si je dovezl a až pak jsem je vypustil. Díky za odpovědi, nerad bych se díval jak se jim nedaří. Jo a ještě akva má 250 litrů.

MGee

28.3.2010 19:53

Vůbec se toho neboj,mně se takhle otírají už rok ,mám hodně jemný písek a jak ho nabýrají a kopou díry tak jim lítá i zkrze skřele ven a asi jim tam občas zůstane zrnko tak ho vyklepávají a to je podle mně to jak se ti klepají a o dno sebou někdy midlej že se divím že to nenapálí do šutru jaký to jsou akrobatycká vystopenía v pohodě jestli na nich nepozoruješ malinkatý tečky že by to byla krupička tak se stím vůbec nevzrušuj.

KENYHO
29.3.2010 7:57

Čím víc budeš sledovat každou prkotinu tak se akorát zblázníš... Hlavně jestli je dobře zaběhlý filtr... Pravidelně měň vodu a užívej si. Vědci zkoumali proč vlastně delfíni skáčou nad hladinu. A došli po letech výzkumů k tomu že se jim to asi líbí.....

rach x
29.3.2010 8:03

Ok díky, asi máte pravdu, to samé mi potvrdil i chovatel, od kterého jsem je koupil.

MGee
29.3.2010 9:19

Mám stejný problé a jsem docela rád že jste odpověděli jak jste odpověděli. Trochu se mi ulevilo. Bohužel u mě je další problém. Některé ryby v mém akva mají dívné výkaly. (pozoruji to už asi 5 dní, ale může to být i déle.) Jsou uzoučké a místama bílé (někde se rozšiřují a tam vypadají normálně). Jelikož jsem si četl různé články tak jsem se lekl, že by to mohl být nějaký ten bloat atd. Divné mi ale je to, že ryby mají normálně jí a třou se, dokonce mi teď i dvě samice nosí jikry. Krmil jsem je nějakými mraženými kostkami Tanganyika a malawi. Jelikož mám v akva povětšinou mbuny, ale i nějaké aulonocary tak jsem to míchal 2+1 kostku + jsem přidával SERA VIPAN. Ryby žerou v pořádku a to mražené jim dokonce moc chutnalo. Říkal jsem si jestli třeba to mražené nemá vysoký obsah tuků nebo něco takového tak jsem to teď přestal dávat a krmím jen sušenou SEROU, ale zatím je to furt stejné.

mcgogo
29.3.2010 11:18

mně se třou ryby i o kameny. zdá se mi jako by si značkovali teritorium, páč se v té oblasti pohybují nejvíce ...

Daniell
29.3.2010 13:36

Pokud se ryby otírají o dekorace a dno akvária nelze říci, že je to vždy přirozené chování. Pokud se tak projevují často je dosti možné, že se snaží otěrem zbavit parazitujících organismů na kůži. Tito prvoci jsou pro lidské oko neviditelní. Jsou to určité druhy prvoků, kteří běžně žijí na kůži hostitele, ale při změně chemismu vody se masivně množí, a rybám mohou způsobovat větší obtíže na epitelové části kůže. Takový problém lze řešit jednoduše, zvýšit teplotu vody a přidat do vody NaCl. Sůl je známa jako výborný antiseptický přípravek.

pietro
29.3.2010 13:51

Pietro - kolik soli bys doporučil ?

Daniell
29.3.2010 13:52

Pietro - a na jak dlouho ? totiž při pravidelné týdenní výměně vody se její obsah asi dosti změní, takže jak dlouho sůl přidávat ?

Daniell
29.3.2010 16:18

Zdali na kůži ryb není poškozen epidermis. Postačí použít NaCl pouze při jedné výměně vody. Dávka nemusí být vysoká stačí 8-10g na 50/l vody.Nacl působí na vetší tvorbu ochranného slizu, který dostatečně chrání kůži před protóznímy organismy. Základní činitel pro různá kožní onemocnění jsou vysoké koncentrace dusíkatých látek. V takovém prostředí se dobře cítí již zmiňované formy různých prvoků a nálevníků Doufám, že tak stručný popis je dostačující.

pietro
30.3.2010 6:45

díky za radu

Daniell
9.4.2020 10:29

Dobry den mi máme tlamovce dva ve velkém akvárku a furt se honí co to znamená . A jak poznáme samičku a samečka

Adél
9.4.2020 10:30

Dobry den mi máme tlamovce dva ve velkém akvárku a furt se honí co to znamená . A jak poznáme samičku a samečka

Adél
12.4.2020 9:08

Když už máte jen dva tlamovce tak by mě zajímalo co znamená velké akvárko?

miran bez účtu

VLOŽIT ODPOVĚĎ