Parazit ve vode

Cca pred tremi mesici jsem lecil ryby Entizolem, lecba zabrala, ryby zacali zrat a pribraly. Ted po trech mesicich to vypada, ze se to vraci. Ryby zase zhubly, uz ma sem tam nektera propadle bricho. Bile vykaly zatim nic. Ale co vic, dnes kdyz jsem cumel do akva, tak sem si vsiml trepajiciho asi 3mm dlouheho bileho cerva. Co by to mohlo byt? Bude to bicikovec? Kde se to tam zase proboha vzalo :( Videli jste to uz nekdo?

Roman F.

18.11.2013 20:38

Mě se to několikrát většinou na podzim a v zimě objevovalo v Americkém biotopu. V Malawi ne. Ale tyto červíci (jak jsem později zjistila) žili na vrchu velkolistých plovoucích rostlin kde se uchytávalo staré krmivo. Teď hlídám aby tam krmivo nezůstávalo a pro jistotu častěji čistím i spodek krytu od řas a špíny,kde mám pocit se taky jako asi líhli. A už se dlouho neobjevili. Ryby je k mému zděšení žraly, a nic se jim naštěstí nestalo. Ale to je moje domněnka. Hodně štěstí a přeji zdravé spokojené ryby.

simy
18.11.2013 21:19

A ty ryby žerou normálně? Napiš něco víc o akva (objem, počet ryb, druhy, výměna vody...). A pokud jde o ty bičíkovce, tak ty okem neuvidíš.

fajanek
18.11.2013 22:28

Diky za odpoved. Cele akva jsem vycistil, vylil 3/4 vody. Mel jsem chut i vymenit pisek, ale to jsem neriskl. Fajanek: Bicikovec nejde okem videt? Tak to by me zajimalo, co to bylo za smejda a kde se to vzalo. Jinak mam 400l, 35 ryb (Yellowky a Zebry). Menim tydne 1/3 vody. Krmim Serou. Myslim, ze chybu nikde nedelam. Nechapu, proc rybky byli najednou nemocne. Bohuzel jsem zacal lecit asi pozde a asi se to vratilo. Ted mi sous vrta hlavou, co ten cerv byl zac a jestli nezacit zas lecit...

Roman F.
18.11.2013 22:47

z popisu ide o nejaké červy, ktoré ale nebudú ten hlavný problém. Tých sa báť nemusíš. To, že sa v akva vyskytli, znamená, že je tam príliš veľa živín (odpadu). Neviem, ako kŕmiš, ale asi 30% výmena nestačí a neviem, akým spôsobom odstraňuješ z akva detrit, akú tam máš filtráciu.

canart
18.11.2013 22:48

Tihle červi obvykle bývají neškodní hlísti, kteří se živí zbytky rozkládající se potravy. Bičíkovci to určitě nebudou.

V. Srp
18.11.2013 22:50

Bičíkovec pro lidské oko je neviditelný!!!!!!!! Většinu bičíkovců lze určit pouze laboratorně (mikroskopicky) určení druhu je také velmi složitá disciplína pro člověka znalého v oboru. Když víš co hledat je to o něco málo složitější. Může se jednat o jakéhokoliv (parazita) přesně lze určit pouze ohledáním vzorku živočicha. Může se jednat například o hlístice-(Nematoda) rodu Capillaria většinou se vyskytují v chovech Cichlid nebo rod Camallanus ten žije ve střevech ryb. Bohužel asi nikdo tuto záhadu zde nevyřeší.

pietro
19.11.2013 7:17

No urcite to zde nevyresime, ale mne to urcite pomohlo. Zkusim zvysit vymenu na pulku. Snad to bude ok. Diky

Roman F.
19.11.2013 7:54

Já bych se zaměřil na výměnu vody, filtraci a překrmování. Tyto dva faktory nejčastěji ovlivňují to jestli u osádky akvária propukne nákaza bičíkovci. Přeju hodně štěstí

fajanek

VLOŽIT ODPOVĚĎ