Péče o potěr

Dobrý den, ve společenské nádrži se mi vytřely cichlidy. Ostatní ryby (mimo rodičů) jsem odlovil. Oba rodiče se o potěr už 14 dní starají. Rád bych se zeptal, jestli mám ponechat potěr s rodiči i nadále, nebo mám rodiče odlovit, případně po jaké době. Moc děkuju za radu.

Honza Zbořil

27.4.2017 0:09

Ono by bylo dobré taky napsat o jaký druh jde. U některých cichlid není problém nechat jenom pár s mladýma, u jiných je lepší ponechat i nějaké ryby, které mladé neohrozí (například ne nějakého sumce, který je v noci vyluxuje) a rodiče tak mohou mladé bránit. To upevňuje ten pár a snižuje agresivitu mezi samcem a samicí. Takže napište konkrétní druh a myslím, že vám někdo minimálně napíše své zkušenosti s odchovem.

TV
27.4.2017 13:38

Jedná se o Kančíka zelenookého. Zajímá mě, jestli rodiče nemůžou své mladé po čase považovat za potenciální potravu, čili jestli spolu můžou být v jednom akváriu. Malé rybičky jinak dobře prospívají a rychle rostou.

Honza Zbořil
27.4.2017 15:39

Cichlidy mají danou nejlepší péči o potomstvo ze všech ryb všeobecně.Co se kančíků týče tam to platí dvojnásobně.Své mladé nesežerou,ale samozřejmě je jednoho dne začnou vyhánět ze svého teritoria.

miran bez účtu

VLOŽIT ODPOVĚĎ