Peroxid vodíku 3%

Dobrý den, prosím o radu. Pročítal jsem několik diskuzí a porádně jsem nepobral jak naředit peroxid vodíku k odstranění řasy. čtu tady 1ml na 2 litry vody.znamená to ,že 1ml peroxidu vodíku mám rozředit ve 2 litrech vody a postříkat hladinu, případně postříkat pod hladinou kameny, které jsou řasou pokryty? Nebo se aplikuje 1ml peroxidu na 2 litry vody obsahu akvária? Nerad bych uškodil rybám. na kamenech se mi tvoří tmavě zelená až černá řasa, kterou se doposud nepodařilo odstranit jinak než vyjmutím kamenů a namočení do SAVA..předem děkuji za informaci.

Tomas Uhlik

16.3.2015 22:12

Peroxidem se lividuje nálevník, nikloiv řasa.

hr
16.3.2015 22:23

dovolím si nesouhlasit...zkuste mrknout na you tube a zajdete např: peroxid in aquarium...není to jen o nálevnících, je to i o řase..

Tomas Uhlik
16.3.2015 22:31

Jistě, ale použití peroxidu jako likvidátoru není řešení problému. Rozdíl je odstranit příčinu bujení řas, jinak je aqo odsouzeno na pravidelné lití chemie za účelem nějaké likvidace něčeho. Lepší je zjistit co ovlivňuje bujení řas v ndrži a učinit kroky vedoucí k odstraněí takového faktoru.

hr
16.3.2015 22:40

děkuji z aodpověď..a znáte odpověď na můj dotaz?díky

Tomas Uhlik
17.3.2015 0:27

1 ml na 2 litry obsahu.

HD
17.3.2015 21:06

asi furt nerozumim..obsahu akvaria?neni to moc?

Tomas Uhlik
18.3.2015 6:49

Nerozumím tomu čemu nerozumíte. Odpověděl jsem na Váš dotaz. Tak tedy ještě jednou. 1 ml na 2 litry obsahu akvária. Příklad do 300 l akvária se nalije 150 ml 3% peroxidu vodíku. Používá se na likvidaci nálevníků.

HD
18.3.2015 20:47

Nezlikviduje peroxid v této koncentraci i bakterie ve filtru ?

Luger
18.3.2015 21:38

Některé bakterie dokážou peroxid vodíku zmetabolizovat, ale v tomdle případě bych předpokládal spíš to , že to filtr pěkně vydesinfikuje. Taže pro jistotu bych náplně z filtru před aplikací raději vyndal.

brbla
19.3.2015 7:21

Za svůj dlouhý a pohnutý život jsem peroxid aplikoval xkrát a nikdy jsem nezaznamenal poškození filtračních baktérií.

HD
19.3.2015 9:00

Pak HD ti blahopřeji k tvým nadstandardním podmínkám tvojí nepřekonatelné pěstírny, filtrace atd.:-). Osobně jsem peroxid nepotřeboval na nálevníka za svůj skoro stejně dlouhý život aplikovat nikdy, protože jsem nikdy nálevníka neměl....tolik jen moje glosa k tématu. Chápu, že tomu nebudeš věřit a tvůj jihomoravský pejsánek určitě také ne :-).....ale to nevadí :-). Pro p. Uhlíka: neřešil bych následek litím peroxidu, jak vám tu radí zkušení, ale příčinu. Příliš řas má více důvodů, namátkou dvě hlavní - příliš světla nevhodného složení, příliš mnoho dusíkatých látek ve vodě. Tam bych začal.... případně bych ještě doplnil cca 15 mladých ancistrusů. Zdravím.

Miroslav Kraut
19.3.2015 9:52

MK opět jsi nezklamal, jen se trochu opakuješ. Plně tě chápu, potřebuješ se tady zviditelňovat, aby všichni věděli jaký jsi internetový pašák. Jen pokračuj, myslím, že jsi se tady již ztrapnil dostatečně. Jo a nezapomeň porovnávat srovnatelné se srovnatelným. Máme přes 400 nádrží a nálevník se objeví cca v jedné nádrži do roka. Když budeme do nich pouštět vodu z kohoutku, tak nálevník nemá šanci, bohužel ani jiné potřebné mikroorganismy. Základní příčina růstu řas jsou živiny dusíkaté a fosforečné povahy ve vodě. Když tyto látky ve vodě nejsou, tak řasy nerostou. Kdo nevěří, tak ať se podívá na mořská akvária - např. moje nádrž v kanceláři má cca 600 litrů a je nasvícena 6x80 W T5 a řasy nerostou.

HD
19.3.2015 10:01

Já bych tam nasadil krevetky: Spousta druhů krevet je excelentními požírači řas a tak mohou akvárium této pohromy dlouhodobě zbavit. Právě tato vlastnost je důvodem jejich popularity. zkopírováno z internetu.

Martin_Parizek
19.3.2015 14:54

Nehledě na to, že zkušený chovatel, potom co krevety spasou řasu, tlamovcům řekne nebo nějak naznačí, aby krevety sežrali. Tím si jeho tlamovci obohatí stereotypní stravu. :-))) Internet je jako oheň... dobrý rádce, ale zlý pán :-)))

hr
19.3.2015 14:56

Pardon aby někdo nějak nechybil, tak je dobrý sluha ale zlý pán. Dobrý rádce je zde pouze jeden vousatý. :-)))

hr
19.3.2015 22:52

tak jako nikde není uvedeno, co je to za akvárko a kdo v něm bydlí, tedy krevetky sou minimálně stejně dobrý, jako ancistrusové:-)))

Martin_Parizek
19.3.2015 23:51

mam pocit, že si delate legraci...mam v akva nektere tlamovce velke 12cm...krevetky by asi nemely sanci...jaky je vas nazor na prisavku thajskou??

Tomas Uhlik
20.3.2015 8:40

MP pravda, pravda. Zaměnil jsem to s tím vláknem, kde byla fotka se zeleným aqem. Tady šlo reagovat podobně jako s tím solením vody :-))))) Takové otázky neurčitého charakteru mě ždy pobaví. Přísavka thajská byla v jedné mé nádrži spočátku klidná pracovitá rybka. Jakmile trochu povyrostla, tak se změnila v docela agresivní méně pracovitou rybku, která spoléhala spíš na krmivo podávané rybám. Kdo by si taky dřel hubu o šutr, kvůli docela nevýžívné řase, když do aqa padají pečení holuby. Za mě osobně, thajku nebrat. Stejně tak nejsem příznivcem ancistrusů a jiných krunýřovců nebo sumců v nádržích s tlamovci. I když se jedná o oblíbené sumce z jezera, protože, dovolím si citovat jednoho zdejšího brblu aqo není jezero. Soužití sumců a tlamovců v přírodním biotopu je je díky obrovskému prostoru zcela o něčem jiném, než když tyhle ryby soumraku a noci šoupnete do omezeného prostru přerybněné nádrže s tlamovci. Bohu žel, někteří lidé postrádají selský rozum a neustále tyhle péřovce do aqa strkají. Řasy v aqu se ze skla dají odstranit mechanicky a každej normální člověk to tak dělá a když je trocha nějaké té řasy na dekoraci, tak opět rozumný človcěk to bere jako součást živé nádrže. Troubové co musí mít sterilní nádrž ať používají chemii. Jestliže je bujení řas v nádrži obvzlášť silné, tak je potřeba zjistit jaký faktor v nádrži takové bujení způsobuje a ten odstranit. To je asi tak všechno co vím o krevetách. :-))))

hr
20.3.2015 12:09

TU: Bingo:-)) přísavku bych tam nedával, viz Hr, mám osobní zkušenost s ancistrusy, nebylo to nic proti ničemu i řasu sem tam sežrali, akorát samcům trophs občas vadili v jejich třecích teritoriích.... nyní je už společně nechovám, přijde mi to nadbytečné.

Martin_Parizek
20.3.2015 13:35

Ancistrusové řasu sežerou zcela spolehlivě. Je to jen o velikosti a především počtu a myslím, že dominantním samcům vadí v teritoriu veškeré ryby kromě samice s vystrčeným kladélkem.

Miroslav Kraut

VLOŽIT ODPOVĚĎ