podložka pod akva

Ahojte čo máte pod akvariom? čo je najvhodnejšie?

Pagusa

16.1.2015 21:30

No tak to je snad celkem jedno, ne? Těch možností moc není a myslím, že to není žádná věda. Zkrátka cokoliv, co vyrovná nerovnosti jako jsou drobné smetí a nerovnost podkladu -> polystyren nebo nějaká pryžová podložka. To je asi vše :-)

VGregr
17.1.2015 16:00

Nejlepší je podle me karimatka :-)

Jiri
17.1.2015 20:54

Jestliže je podložka rovná, např...lamino, tak není podložka potřeba.

hr
17.1.2015 21:43

Já jsem si vždycky myslel, že se podložka nedává z důvodu vyrovnání nerovnosti, ale z důvodu bezpečnosti. Dno může být klidně ve vzduchu, ale když akva postaví třeba na zrnko písku...

vit.sirucek
17.1.2015 22:19

I lamino může bít do vrtule, proto je vhodná karimatka nebo spíš XPS deska za pár kaček. Lamino navíc nasává vlhkost a bobtná.

radex
18.1.2015 11:45

Je směšné, jak rychle se najdou oponenti. :-)))) V životě jsem nedával pod žádné své aqo podložku, až na poslední nádrž polistyren, z důvodu že pod ním byl nebroušené OSB. Nedokážu pochopit, jak by si někdo postavil aqo na zrnko písku nebo jiný podobný prvek. Ale u zdejších některých šikulů bych se ani nedivil. To jaké je kdo čuně a courá si doma s vodou a potom mu na laciném laminu bez hran nebo s levnou nekvalitní nasákavou hranou tento materiál bobtná je rovněž otázka toho, jak kdo je normálně zručný. Opět si dokážu představit jak někjteří z vás když manipulují s vodou tak se vždy polijí. No závěrem opět zdejší logikové. Když budu mít karimatku nebo jinou podložku na laminu, s mizernou lacinou hranou nebo bez hran, tak jako ta podložka mi pomůže, aby když nacourám tak se tam ta voda nedostane ? :-O Vy mě opravdu bavíte.

hr
18.1.2015 12:56

hr Jediné, směšné je to, že si myslíte, že jen Vaše názory jsou správné. Myslím, že Vám to už řeklo dost lidí na to, aby jste se nad tím zamyslel, jestli není chyba ve Vás :) K tématu. Jenom jsem chtěl poukázat na to, že tvrdit, že podložka je jen na vyrovnání prohnuté desky je nesmysl. Protože dno nemusí být podložené vůbec. Polystyren, který zde většina akvaristů používá, není schopen takové deformace (kterou způsobí tlak rozložený na plochu), aby vyrovnal nějaké nerovnosti, větší než zanedbatelné. (ze zkušenosti, používám to) Zrnko písku nebo jiné drobné cokoliv, mezi dnem a tvrdou plochou by naopak mohlo vést k prasknutí akva. Jen abych to objasnil, ale odborník jako Vy to jistě chápe. Tak z toho nedělejte, zase něco jiného. Netvrdím, že bez podložky to nejde, ale pro klid duše je používám.

vit.sirucek
18.1.2015 15:03

Sirucku, jsou tu odpovědi na otázkuco se dává pod aqo jako podložka? K několika variantám jsem napsal že se také nemusí dávat nic. Ne že z někým nesouhlasím. Čemu na tom nerozumíš a proč máš potřebu to rozebírat? Chceš se tady hádat o hovně a že máš větší pravdu, protože se tu stavíš do role slušňáka a chytrolína co vyzraje na hr? Seš směšnej jako některé tvoje zbytečné příspěvky. Až zas někde na něco budu reagovat, tak nezapomeň rychle přicupitat a oponovat mi nějakou chytrolínnskou vyjímkou potvrzující pravidlo. Kážeš tu o tom aby se zde lidé nehádali a sám rozebíráš zbytečnosti jako hnidopych. Chcete po mě abych byl slušněj, ale to vy tu štěkáte jako připosraní ratlíci kolem každé mé reakce a něco vyvracíte nebo hledáte skulinky ke zpochybení. Když tu něco tvrdím a je to pro vás OK tak o tom pomlčíte a ejhle o pár příspěvků už to tu kopírujete a píšete po svém. Počkej ještě si dám tu práci s Šebestou a vytřu mu zrak a jeho chabou paměť, jak tu s Krautem plkají ve své touze po dokonalosti, jak nějlepší jsou čerp. hlavy a biomolitan a že odvedou tu sami práci jako drahé kanystry. No a v jinémn vlákně tu někdo začne brblat o funkčnosti takového filtru a Šebesta už maže med a píše o tom jak to zná a jak je to fajn. No děte do hajzju vy bando křiváků. S takovejma se mám bavit slušně??? O čem ? :-))))))

hr
18.1.2015 15:49

Ale no tak, co to tu zase povídáte, asi Vás hodně irituje, když Vás někdo doplní nebo dovysvětlí něco, co jste upravil podle svého. Vězte, že o žádné hádky nestojím a zde je mimo Vás ani s nikým nemám. Můžete říct to samé? Na Vaše chyby rád upozorním. :) Od člověka Vašeho formátu opravdu sedí, když o někom prohlásí, že napsal něco navíc. Když Vám to překáží, tak to nečtěte. Stále zatahujete do témat jiné vlákna a jiné osoby a to jak jsou všichni proti Vám, aby jste si vylepšil look a nahonil triko. Tím ale oblbnete jenom čtenáře kteří s Vámi ještě neměli tu čest něco rozebírat. Nedělá mi radost spamovat nějaké vlákno, ale některé Váše zápisky bez reakce je hodně těžké přejít. Už se těším na další rozpitvání.

vit.sirucek
18.1.2015 16:13

Já třebas mám pod akva 5 mm mirelon z Hornbachu za padesátku. Proč? Pro sichr. Zase se zbytečně hádáte o ničom. hr: dovolím si upozornit že na Vás nikdo neútočil, každý vyjádřil svůj názor, celkem věcné připomínky k tématu, to spíš Vy jste si to vztáhnul jako útok na sebe a označil je za bandu blbců kteří neumí ani vyměnit vodu v akváriu.. fakt si to chronologicky přečtěte uvidíte že nekecám ;)

JM
18.1.2015 16:55

JM pro sichr před čím? Děkuji za odpověď, která mi jistě rozšíří obzor. Postavil jsem dost akvárií, ať už z podložkou nebo bez dle přání zákazníka, ale samozdřejmostí je, že povrch před položením aqa je důkladně očištěn a zkontrolována jeho rovina, už jen k vůli tomu, že po napuštění bych vypadal jako blbec, kdyby na druhém konci nádrže bylo o 1 cm vody méně. Každopádně jsem vždy tvrdil a tvrdit budu, že akvária mohou stát kdekoliv na rovném povrchu bez podložky. Vy co jste si doma pořídili jediné aqo na podložku a sami nevíte pořádně proč ji tam máte, o čem se to tu semnou hádáte :-)))))) Sirucek, tvoje odpověď č.9 hovoří sama za sebe, co jsi za chudáka. Prostě jeden z těch co tu semnou bude diskutovat a argumentovat nějakou svou pravdou, která nemá s tématem nebo podstatou vašeho chování už nic společné. někoho mi tím připomínáš, ale raději ho nebudu ani zmiňovat, aby se tento blb snad nepřidal do podobně trapné diskuse, kterou se tu snažíš vést ty. Jediné co umíte, je ukazovat na mě prstem, ale svoje chování tím předem stavíte do role správného jednání. To je směšné, jako samotní autoři. Já opravdu nechápu, kde se ve vás bere ona slabost, kterou tu mě přisuzujete, že se neustále máte chť se mnou zahazovat.

hr
18.1.2015 17:15

Pro sichr před potopou přeci, před čím jiným ;) Také já se s nikým hádat nechci, snažím se Vám to kloudně vysvětlit, sám za sebe. Nikomu nenutím jestli tam být musí nebo nemusí nebo proč vlastně. To že stavíte akva na rovnou podložku je přeci samozřejmost, centimetr rozdílu snad nemyslíte že by někdo dokázal :))) Mám osobně prostě lepší pocit když tam podložku dám, nehodlám riskovat že nějaká nečistota nebo sesednutí stojanu časem způsobí malér. Hotovo, šmytec. Ještě detail, vlákno se nazývá: podložka pod akva Ahojte čo máte pod akvariom? čo je najvhodnejšie? z čehož jasně plyne že zazatel chtěl znát názor jakou, né jestli ano či ne ;)

JM
18.1.2015 18:41

P. Havleno opět jste se výtečně předvedl, akorát to trochu nekoresponduje s Vaším tvrzením o postoji chování se k jiným lidem. Nevíte jak dál, tak se začnete chovat jako hulvát. Za Vaše projevy se stydím, i za Vás.

vit.sirucek
18.1.2015 20:43

Vít.siruck, stydět by ses měl v prvé řadě za sebe, že tu spamuješ vlákno kydáním nějakých svých posudku na mé chování. Tvoje definice myšlenkových pochodů jsou zcela zbytečné a pouze prodlouží tuto trapnou frašku. To si uvědom v prvé řadě a teprve potom někoho poučuj o hulvátství. Jedině hulvát může někoho druhého takhle nazývat hulvátem. SM, jestliže se někdo ptá jakou podložku a já mu napíšu že není na rovném podkladu třeba, tak je to také odpověď k věci. Chápu ale, že někteří ukřivdění by byli rádi abych odsud zmizel a oni si tu mohli dál chválit své názory, které se mění z hodiny na hodinu, podle toho s kterým kamarádem zrovna kompromisně souhlasí. Trapné diskuze s hr pokračují dál, pouze se změnili mravokárci, kteří mají jediný správný recept na to jak diskutovat a jsou slušnost sama.

hr
18.1.2015 21:32

hr toho jsem se bál že mi do toho taky zatahnete (tuším že SM mělo být JM) aby bylo tedy mezi námi jasno: 1.-odpověď č. 3 byla taky v pořádku a k věci, ano. 2.-odpověď č. 6 už jste se opět zbytečně nastartoval 3.-nejsem ukřivděný, nemám proč, nic jsme si neudělali 4.-nechme planých plků, bavme se k věci, zase směřujeme kam nechceme 5.-vím že musíte mít vždycky poslední slovo, poslužte si a tím to ukončeme, ok?

JM
18.1.2015 21:47

Pojmu toto jako můj poslední příspěvek na tento web. Na Havlenu, jakožto slaboduchého jedince, nemá stejně smysl reagovat, jeho agresivita v urážení stále roste a už mě nebaví být objekt jeho zvrhlostí. Všem ostatním popřeji hodně radosti s jejich hobby a ať zažíváte, co nejméně srážek s blbci, potažmo s touto atrapou na člověka. Třeba někdy jinde na webech.:)

vit.sirucek
19.1.2015 11:31

Vit.sirucek odepisuji ti proto, že si průhledenej jako dvojka sklo a vím že budeš mou odpověď číst. :-)))) Jsi hlupák, který tu vystupoval jako rádoby slušňák kárající mě za moji hrubost k ostatním, kteří se chovali stejně hrubě, ale boj se zde vede jen s hr. Když zde budou všichni slušní lidé tak důslední jako ty a podobní slušní lidé kteří odsud odešli, tak zde bude taková pohoda a klid jako nikdy. To už se párkrát při absenci některých zdejších nejslušnějších lidí prokázalo. Jakmile se znovu objevili se svým nazorem na to jak kdo má diskutovat, vykat druhým a jiné plky, tak se zde opět a jenom remcalo. Založ si portál: tlamovci pro kompromisní kamarády a slušné lidi.cz a můžete se tam shodnout na všem v čem jsem vám tu tak drze oponoval a tím nakřápl vaše nejspravedlivější ego. PS:sám seš saboduchej a na druhý to svádíš.

hr

VLOŽIT ODPOVĚĎ