Pomoc, co s jikrama??

Když jsem chtěl přelovit samici tlamovce s jikrama do jiné nádrže, tak samice vyplyvla všechny jikry, dělal jsem to velice obezřetně bez zbytečného stresu ryby, tak vůbec nevím co se mohlo stát??Momentálně je odlovená a jikry jsem dal k ní, už je má týden.Myslíte že si je vezme zpátky do huby???Nebo co s nima mám dělat??? Doufám že mladý už nejsou odepsaný :-((

Míla

6.1.2006 18:11

No rekl bych ze jsou,pokud maji jenom tyden a nemas neco jako umelou tlamku.Samice je uz ted maximalne sezere.Mas jedinou provizorni moznost dat je v tom zvlasnim akvarku treba do sitky a pod ni dat silne vzduchovani.Zatop na 28 a snad se vyvinou. No proto chytam samice nejdrive po 14 dnech ,kdy uz jsou ryby dost vyvinute a pokud je samice vyplivne tak v sitce v pohode dojdou. Nezoufej,samice alespon neni vysilena dlouhym pustem a brzo se zase vytre,tak budes mit druhy pokus :-)

Tom
6.1.2006 19:45

To Tom: Moc ti děkuji za tvůj příspěvek, kontaktoval jsem se ještě z místním chovatelem a jeho názor zněl: Jikry nejsou ani oplodněné, po týdnu byly prý moc světlé..atd.Před chvílí jsem krmil a samice byla již opět nastoupená na žrádlo, tak jem rád že to na ní nezanechalo žádné následky. Mám ty ryby ještě dost mladý a je vůbec divu že už se vytřeli. Teď mám ještě oteklou T.moorii, ale to už se tak neunáhlým. Moc dík, Čus Míla :-))

Míla
6.1.2006 19:52

Čau Mílo, jestli teda máš tu samici u těch jiker, přelov ji pryč, jinač ti ty jikry sežere. Pokud jsou už ty jikry bílé, můžeš je vylít, protože z toho už nic nebude. Ale pokud jsou ještě žluté a vypadají přirozeně, nebo se začínají vyvíjet, vezmi sklenku na víno vlož ji do akvárka a přelov do ni jikry. A dej tam i hadičku s kaminkem na vzduchovani a jemne vzduchuj. Nahradí to tlamu samice. Bud opatrny, zvlast kdyz to delas poprve. Je to dost riskantni. Držím ti pěsti, at to vyjde. Kuba

kubismus
6.1.2006 20:34

Chce to trpělivost. U duboisek se mi stalo, že jsem vyklepal ještě jikry, tak jsem nechal samici v klidu, ta je znovu sezbírala, ale potom je spolkla. K yž se to stane ,tak už je lepší nechat je vylíhnout v umělý tlamce. Viděl jsem udelanou z petlahve a bylo to super.

supina
8.1.2006 19:52

No myslim že první chyba byla v tom že si lovila samici když měla ještě jikry- podle mě je to brzo

Killer

VLOŽIT ODPOVĚĎ