Pomoc, nemoc

Ahoj všichni Mám pár Neolamprologus Brichardi a v neděli jsem zjistila, že mají nakladené jikry, přelovila jsem je všechny (pár i jikry) do líhně kvůli přerybnění akvária. Dnes (po 5 dnech) mají jiry už ocásky a občas s sebou jakoby zavrtí. Avšak dospělý pár je nemocný! Samec má po celém těle a na ocasní ploutvi zarostlá místa, vypadá to jako plíseň, pohublý se mi ani nezdá. Samice se mi zdá pohublá, už se u ni také "plíseň" začala trošku objevovat a jakoby měla splasklou tlamku (obyčejně ji má špičatou). Občas jsem jim nasypala trošku žrádla a nežerou. Možná je to normální při hlídání mláďat. Samozřejmě zbytky žrádla pravidelně odklízím. Nechápu, že jsem si toho nevšimla dřív, pozorně je sleduji. Jakmile jsem si toho všimla, vyměnila jsem trošku vody, kápla 3 kapky proti krupičce a nasypala trošku soli, snad to aspoň trošku pomůže. Pomozte mi prosím. Nechci přijít o první mladé tohoto druhu, a už vůbec ne o jedinný pár. Co mám dělat?

Piskot

26.10.2006 18:34

Bez fotky nebo poradneho popisu je tezko pomoct.Jinak na mlade se vykasli, do mesice se stare vytrou znovu.Ted je dulezite zachranit stare ryby.Mely by mit teplotu alespon 27 stupnu.Ze nezerou normalni neni.Ale 20 l je zoufale malo,v tom se neda delat nic....Bleskove porid pro ostatni ryby vetsi akva co planujes a to 60 l nechej jen pro ten 1 par N.brichardi.Nemusis kupovat predrazene akva v supermarketu, v kazdem lepsim sklanerstvi ti akva slepi za polovicni cenu.

Tom
26.10.2006 18:48

Na těle nají jakoby kulaté bílé chomáče něčeho, nejvíce v oblasti ocasní ploutve a hřbetu.

Piskot
27.10.2006 8:52

Samice se lepší, ale samec to už asi nerozchodí, má zasažený celý ocas z obou stran a hřbet u hřbetní ploutve.

Piskot
31.10.2006 19:37

Něco podobného jsem taky řešil (Tropheops Chilumba ), pomohlo koupel se spoustou soli,každý den nová voda+sůl, takhle jsem opakoval asi týden, rybky o.k.

Jumper

VLOŽIT ODPOVĚĎ