Pomozte určit druh ryby

Nejsem si jistý , co je tohle za druh, měla by být z jezera Malawi, díky za pomoc

Marty

Pomozte určit druh ryby
23.5.2005 13:30

Jé, přesně tyto rybyčky mám také a také si nejsem jist druhem. Tak schválně...:

Shalibaba
23.5.2005 14:13

re - shalibaba - jestli děláš takové chyby v chovu, jako v psaní tak potěš pánbů. Rybičky se nepíšou s ,,y,, troubo. O jaké jde ryby vím, ale po těch pomluvách co jste tady vedli na mou osobu necítím potřebu komukoliv radit. A z Malawi to je!

vladis
23.5.2005 14:14

No tak já je mam taky a sem si na 100% jist že to modrý vpředu je pseudotropheus socolofi(nejspíš samice) a to vzadu je PS.Zebra...mám přesně takovou samici jako ty... Pěkný ryby,že? Ty ps.socolofi se mi nedávno rozmnožili...mam jich docela dosti:-)

Killer
23.5.2005 14:46

To vladis: a uz mi to fakt nebavi cist Tvoje int. prispevky. Chybu snad obcas udela kazdy ne? Co si to vubec dovolujes takhle rovnou urazet! Jo a kdyz necitis potrebu radit, tak co sem lezes?!

Shalibaba
23.5.2005 15:00

re - killer Troubo - tak si to nejdřív přečti a pak to pošli ... a mimochodem jde o jeden druh :)

vladis
23.5.2005 17:48

Mám oba druhy a souhlasim,socolofi-zebra.

Roman
23.5.2005 18:21

2Vladis No, jestli máš na mysli P. Zebra, tak to jsi vedle. To modré samec zebry určitě není a to oranžové samice Zebry je.
Pomozte určit druh ryby

petr55
23.5.2005 19:58

Tak hele ty pitomče,pláčeš hezky,ale na špatnym hrobě...znovu si tady ze sebe udělal debila, fekt nechápu proč sem ještě lezeš...Já sem ti šanci dal,ale ty zas píšeš kraviny.Když se tim tak zabýváš,tak jak si to můžeš splést?Ale dejme tomu že splést se může každej,to ale neznamená že hned začneš nadávat...skoro bych tě nazval primitivem,ale nebudu ti nadávat:-).A vůbec,když tady každýho peskuješ jakym stylem píše...co máš vůbec ty za školu?(Je mi uplně jasný že zase budeš lhát...a ani se nebudu divit)

Killer
23.5.2005 20:04

A abyste viděli že nekecam,tak se mrkni sem http://www.tropheus.cz/indexc.htm
Pomozte určit druh ryby

Killer
23.5.2005 20:05

A tdy je ještě ta zebra...je to z toho odkazu jako před tím http://www.tropheus.cz/indexc.htm
Pomozte určit druh ryby

Killer
23.5.2005 20:15

Díky, šlo mi to modrou rybku v popředí u té oranžové jsem mel jasno ..... díky.... potvrdilo emi to co jsme si našel, v mém akvárku tahle rybka hrabe bezkonkurenčně nejvetší jámy :-)

Marty
23.5.2005 20:17

U mě je asi nejagresivnější,mám je totiž jen v poměru 2:1,to je asi málo :-( Však vrhnuli dost mladých,takže se to rozroste...

Killer
23.5.2005 21:41

re - killer tak hele ,,troubo,, mám FTVS na Karlově Univerzitě v Praze, ale neživím se tím. A je mi jedno co si ty o tom budeš myslet... Proč se ti nedaří množit ty yellowky???

wladis
23.5.2005 21:56

Asi protože sou ještě dost mladý,nejspíš...měří tak 7cm odhadem,víc ale určitě ne...ikdyž v týhle velikosti už ps.acei měli první mladý..No tak tam te´d pudu..tak FTVS neni zrovna něco s čim by sis mohl vyskakovat a opravovat ostaních pravopis...Buď velkorysý a přehlížej to ;-)

Killer
25.5.2005 9:34

Ach jo tady to zase vypadá.Vladisi podle mě bys sis mel nejprve přečíst a uvědomit si co píšeš a hlavně zamyslet se nad sebou ty.Jen hned na někoho vyskočit a naznačit mu že si hned o něm myslíš že je nějaký debil a to kuli jen par pravopisným chybám to dokáže každý primitiv přitom ty je děláš určitě taky jen si to píšeš v nějakém prográmku kde ti to hned opraví tak tady neval machra to aby pak měl člověk strach se na něco zeptat.(můj názor P.Zebra B+R)

Jeffry
25.5.2005 14:22

re - jeffry Já nepotřebuju žádný prográmek, jsem schopen nejen psát, ale i mluvit spisovně. Mně to totiž živí - dělám u jednoho telekomunikačního operátora prodejce a ten musí být neustále v pohotovosti jako operáto a zapisovat na PC. Nedovedu si představit, že bych dělal hrubky a pak to četli jiní prodejci v jiných městech na jiných call - centrech - to by si asi pomysleli to co já o Tobě... Ta práce mne baví a nese víc než cokoli jiného. Ale pokud si myslíš, že to nepíšu já, ale nějaký program, nebo asi nejspíše nějaký robot, pak věř, že jsi trouba TY!!! Tímto se zároveň omlouvám killerovi. Killere nejsi trouba - promiň. Jsi jen začínající akvarista, kterému se u nás říká trouba, ale opravdový Trouba s velkým ,,T,, je jeffry. S velkým proto, že je velký trouba v pravém slova smyslu.

wladis
25.5.2005 16:33

Chlapci, nechovejte se jako hulváti. A teď k věci. Nesouhlasím s Jeffrym, který tvrdí, že je to P. Zebra. Přikláním se k P. Socolofi (naznačená tmavá linie na okraji ploutví a tvar těla).

Zuzka
25.5.2005 18:38

Nic proti tobě vladisi,už sme si svý řekli,ale to opravování chyb tady na foru asi fakt neni to pravý...No začínající akvarista...jak se to vezme..co se týče afriky,tak sem začal v únoru,ale abych rozeznal dvě ryby na té fotce mi to stačí...navíc se mi ryby množí jak potřebuji...tak už toho nech;-).

Killer
25.5.2005 21:11

Hele Wladisy jdi už někam, jsme na akvaristyckých stránkách tak se tu bavme o rybách a né kdo je větší trouba a kdo dělá chyby, jdi si pokecat s bábama někam do statku a neotravuj nás tady svýma přiblblýma kecama.

tapisleca
26.5.2005 16:00

Troubove jste vsichni.Wladis je prevleceny Sax a kdo jste ho znali tak vite co myslim.Je to proste trouba provokater a vy troubove jste se nechali hezky nastartovat.At clovek pise spisovne nebo ne ,me zajima co vi nebo nevi o rybach.I spisovne pisici telekomunikacni operator muze byt rybi lama.Nebo taky ne.Bavme se tady o rybach. Ryba ktera martyho zajima je Ps.socolofi. Jo a Killer : yellow - 7 cm je uz dost na to aby se zacaly trit.Jsou to ryby ktere si nedelaji teritoria a pokud je mas s jinyma teritorialnima rybama tak se proste nemaji KDE vytrit.

Tom
26.5.2005 20:36

TOM: Díky,tak teď už vim důvod...:-(

Killer
26.5.2005 21:02

Jo tak Sax jo, teda to mě vůbec nenapadlo, sám jsem si říkal kam zmizel potvůrka jedna a ono se to má takto, no dobrý.

tapisleca
26.5.2005 21:07

re - killer No nemyslím si, že je to ten pravý důvod, proč se Ti netřou. Pokud máš dost velké akva, tak si tam najdou místo kde se vytřou. Teda měli by :))) Krmíš patentkou, nebo cyklopem? Ten cyklop myslím živý... Pokud né, tak to zkus. Patentku tak jednou týdně a cyklop - pokud máš čistý zdroj tak klidně denně a uvidíš. Ony ty umělá krmiva nejsou žádný zázrak a přirozený strava je prostě lepší. Pokud máš zdravé kusy a pravidelně měníš vodu, tak Ti nehrozí úhyny.

wladis
27.5.2005 8:26

...hmm já myslím,že to SAX není.On byl vždycky provokatér a občas svou odpověď připepřil nějakým ostřejším výrazem,ale o rybách toho věděl mnohem víc než wladis :)

wladys
27.5.2005 18:15

koukám, že rádoby akvarista wladys tady dělá chytrýho - hňup... Co radí špatné léky a chlubí se cizíma fotkama...

wladis
27.5.2005 21:31

Lidi zlatý, nechcete se už přestat handrkovat? Máte vysoké školy a nedokážete se přestat hádat a napadat? :o(

Jerry
28.5.2005 10:19

Tak tohle fórum dost upadá. Dříve bylo solidní a slušné, ale teď... Admine, nechceš se trochu vložit do hry? Nemyslíš, že už je na čase? Takhle Ti Tvoji věrní uživatelé potáhnou jinam, protože na akva otázku dostanou slovní výprask.

Márty
29.5.2005 12:32

....jooo potrefená husa se vždy ozve,že vladisi........s těma tvejma prupovídkama o lécích a fotkaách to už je taky trapné...a od tebe to teda sedí........

wladys
29.5.2005 20:23

TO VLADIS: No krmim to jen LONMIXEM,pak nějakýma granulema a gupkama...rybám se daří,rostou,jsou vybarvené...ale mladé stále nemají

Killer
29.5.2005 21:39

re - killer Zkus nekrmit granulema, ale cyklopem - musí to být ale zaručené co se týče lokality, kde jej nychytáš. Psals, že nemáš jen afriku, tak předpokládám, že planktonem krmíš, pak zkus tu patentku, ale jen občas a ty vlačky, dávej každý den.

wladis
29.5.2005 21:40

Nemluvím o genetické dispozici a přenosu do následujících generací... atd. Je to složité. Takový argument, že teritorium a neprůbojnost je ten problém, proč se ti ryby netřou bych nebral, ale možná bys dostal takovou odpověď i od chovatele, který ti třeba takto sprzněné ryby prodal. ale přeju ti hodně štěstí a ať se mýlím. Pokud jsem měl alespoň desetinu pravdy, pak si raději pořiď tento druh jinde od jiného chovatele a zajímej se čím krmí jak odchovy, tak chovné kusy. toto bych doporučoval všem. Mějte se

wladis
29.5.2005 21:41

Věřím, že to pomůže. Další možnost je ta, že máš ryby neplodné a neochotné se třít proto, že byly krmené jen granulema - než jsi je koupil - to tak krmí rádoby akvaristi a mrší tak ryby, které jsou generace od generace míň a míň plodné. Další problém je v tom, že granule kterýma třeba krmíš jsou moc tučné a ryby nemaj ochotu se třít. Ale nemůžu to hodnotit na dálku. Argument jako že ostatní ryby se třou po stejném krmení je mylný. To ti může napsat někdo tady kdo tomu nerozumí a je jich tady spousty... Vem si, že v rodině jíte všichni stejně a sourozenec je neplodný, nebo dostane ze stejného jídla zažívací problémy, je obézní a ty jsi katechický a on nakonec umře na rakovinu střev, protože špatná strava byla spoučtěcí mechanismus této choroby, kteréž zárodky máme v sobě všichni. !!!

wladis
30.5.2005 13:29

No, tady to tedy vypadá. Občas si tu čtu a je to někdy dílo. Je mi jedno, co se tu děje, Tomovi se nedivím, že na mně nemůže zapomenout, když jsem mu občas šlápl na kuří oko. Vladis je ovšem někdo jiný, já se nepohodl s adminem ohledně vložení odkazu na nekomerční web, takže jestli má admin chuť, může dle mé adresy lehce odhalit, že já -bývalý Sax - nejsem Vladis. Bavte se tu dobře, některým to jde sqěle

Sax in memoriam

VLOŽIT ODPOVĚĎ