poradíte prosím jací tlamovci jsou nejméně rvaví

Mám 130l akvárium, 80cm délka. Momentálně jsou v něm 4 pestřenci, kterými nové akva zabíhám. Ráda bych si pořídíla nějaké tlamovce, třeba Yellow a pak jestě nějaký jiný mírnější druh. poradíte mi jaký? Pestřenci jsou zatím pěkně živí, myslíte že se snesou? Děkuji za radu.

lisa

31.12.2006 9:00

Yellowy tam klidně dej prakrisky se nervou.

Míša
31.12.2006 11:54

Pestřenci jsou z jezera Tanganika, nejsou to tlamovci a nemíchal bych je s Malawi. Nepíšeš jaký druh petřence již máš. Akva není zrovna moc velké, ale malá skupinka např. Neolamprologus pulcher by tam mohla být. Jinak pokud chceš Malawi, doporučil bych Pseudotropheus saulosi, tak 10 kusů, více bych do tak malého akva nedával. Yelowky jsou sice mírnější, ale dorůstají až 12 cm. Dal bych tam jenom jeden druh o více kusech. Než si nějaké ryby pořídíš, zjisti jaké jsou povahy, jaké mají nároky na vodu, potravu a prostor.

luva
31.12.2006 12:46

Já bych jeden druh do akvária nedával.Mam zkušenost,že se dost lekali a byly pořád chovaní.Přidal jsem dva druhy a bylo vše ok.radši víc druhů po menší skupince.Aspoň dva druhy.A s těmi pestřevci má luva pravdu.

Cirkusák
31.12.2006 20:21

Děkuji všem za rady. jen bych asi měla dodat, že mí pestřenci jsou druh Pelvicachromis pulcher, jsou tedy z Nigeru.Jedna ryba, nejspíše samec, je už po týdnu v mém akváriu dost dominantní a nejlépe vybarvený, všechny ostatní pěkně prohání.Zamýšlela jsem je tam nechat, přidat 3+1 yellow a 3+1 např saulosi nebo něco podobného mírného (a modrého-hloupé ale mě se ti modří moc líbí)No a místo ancitrusů nějaké menší a dostupné sumce.Co myslíte, není to už trochu moc? jaké sumce byste do tak malého akva doporučili?

lisa

VLOŽIT ODPOVĚĎ