Použít půdni filtr?

Jaké máte zkušenosti s hromaděním "odpadu" pod skalkami,nebo velkými kameny?Mam velmi výkonný vnější filtr,ale myslim,že tomu nezabrání.A odkalování na těchto místech je prakticky nemožné.Akvárium začínam sestavovat.Dík

Roman

1.12.2004 15:32

Nemyslím si,že půdní filtr vyřeší problém s hromaděním odpadu pod většími kameny. Výborné zkušenosti mám s velmi jemným (plážovým) pískem, který jednak ryby požírají a pomáhá jim to při zažívání. Písek o větší zrnitosti není pro tlamovce nejvhodnější. Do jemného písku se také nečistoty jen tak nedostanou, mnohem snadněji se čistí a můžeš do něj nasadit drobné šneky, kteří ho budou neustále kypřit a tak zamezí zahnívání. Prostě rada nadevše.

vojta
1.12.2004 16:02

Provozuji půdní filtr, není nic lepšího. Když použiješ jemný štěrk, tak si z celého dna uděláš v podstatě další biologický filtr. Vřele doporučuji.

Sax
1.12.2004 17:53

Mockrát dík za radu pánové.

Roman
2.12.2004 15:28

pudni filtr jsem nikdy nepouzival tak by me zajimalo jak je to technicky provedeno,kdyz pouzivas velmi jemny plazovy pisek ze ti nepropadne pres ty rosty? Jak jemne pak musi byt ty dirky nebo zebrovani v tech rostech?Nezanasi se to? Vcera jsem si totiz dovezl dalsi 300 l akvarko ciste na tanganiku ,naruzovely jemny pisek ,tak ze bych zkusil pudni filtr...anebo sem to spatne pochopil a vojta ma jenom pisek bez filtru a sax ma filtr ale sterk?

Tom
3.12.2004 8:31

Půdní filtr a písek nejdou dohromady.

Sax pro Toma
5.12.2004 16:40

Půdní filtr nepoužívej.Měl bys neustále zakalený akvárko protože to furt ruší ty kamínky.A za těma kamena se na to vykašli.Prostě tam ty sračky nech.Rybám to nevadí.

Tomáš
5.12.2004 22:29

...dle meho nazoru je pudni filtr naprosta blbost, premyslejte kazdy filtr se musi cas od casu cistit, dno zije vlastnim zivotem, pokud skrze nej budete filtrovat urcite nebude fungovat jako klasicky filtr naopak se v nem bude vse usazovat a hnit...muj nazor zdar

fafin
6.12.2004 8:59

Romane, nedej se prudit od provokatérů. Mám PF léta a je to bezva věc. Jestli tě zajímá, jak to funguje, pošlu ti e-mail. Ti, co zkušenost nemají a chtějí být chytří - ti tu radí zbytečně. Bludy.

Sax
6.12.2004 15:05

Ahoj romane ja myslim ze PF je skvela vec ,ale je u nej problem s cistenim a to podle me velkej.

honza
6.12.2004 16:38

Jsem rád za každý názor,proto se ptam tady.Přidávam e-mail.

Roman
9.12.2004 14:34

Romane, napíši všem, aby si mohl každý příchozí vybrat, zda PF ano, či ne. 1)Cena - např. zn. Resun se dá koupit v Hypernově (cca 200Kč za jedno balení), nebo u jiných prodejců, rošt si můžeš z jednotlivých dílů poskládat dle své potřeby. Podrobné info jsou např. na http://www.unistar.cz/hobby/hobby_filtry.html Výrobky Resun nejsou moc kvalitní, ale zde jde jen o plastové rošty, takže se snad nedá nic pokazit. 2)Funkce - Jasná věc je ta, že pokud je voda v pohybu, je to vhodnější, než když stojí. Proč nevyužít tu výhodu, že se u tlamovců nesází rostliny do dna? Proč si neudělat ze dna další filtračí hmotu? Voda jde spolu s výkaly do štěrku, štěrk výkaly zachytí a louhuje je. Jelikož voda přes štěrk mírně proudí a výkaly vylučují výživu pro nitrifikační bakterie, je myslím správný názor ten, že ve štěrku i pod ním v PF je i plno nitrif. baktérií. Ty totiž potřebují k životu i kyslík - no a ve dně, kudy voda neproudí tedy nemají moc šancí žít.

Sax
9.12.2004 14:35

3) ten nešťastný písek - asi tu na mně budou ortodoxní pískaři hulákat, ale písek není u tlamovců nutný, i když ho v domovině mají. Já ho nikdy neměl, vždy jsem měl štěrk a nikdy jsem s tlamovci neměl problémy, co se týká trávní potravy za nepřítomnosti písku. Já to považuji za blud a jestli má někdo seriózní důkaz, tak sem s ním. Jestli si to někdo myslí a tím se to stává pravdou, tak je nám jeho názor k ničemu. U mně to tedy funguje bez písku. 4)Je nutné odkalovat v pravidelných intervalech detrit ze štěrku, ani PF není samospasitelný, takže odkalovací zvon s hadicí a odkalovat. Interval nutno zvolit dle zarybnění a vlastní zkušenosti. Někdo to dělá po týdnu, někdo po dou - elze stanovit šablonu. 5)Vylepšení - v originál balení je hadička se vzduch. kamínkem. To je slabota. Na plastovou trubku doporučuji dát přivzduš. hlavu (Powerhead atd...), která zaručí dostatečný pohyb vody + dodá do vody potřebný kyslík.

Sax
23.2.2008 8:00

Pánové prosím Vás, hlavně Saxe, já tomu taky nerozumím dělám holce akvárko a ten půdní filtr by mě moc zajímal i to jak vůbec funguje pohon atd. Můžeš mi napsát na e-mail ? díky

G.B.

VLOŽIT ODPOVĚĎ