Příliš tmavé zbarvení Labodochromis Mbamba

Salut! Vím, že o vybarvení rybek do co nejkrásnějších barev se tu psalo již mnoho. Přeci jen si nevím rady u tohoto druhu. Chovám je společně i s jinými druhy v mírně přerybněném akváriu 450 litrů. Nejspíš je to náhoda, ale po třechodu na krmení od Sery, co jsem si namíchal cca 80%S.Flora + 10%S.Vipan + 10%S.San mi začali L.Mbamby tmavnout. Ostatní druhy jsou beze změn. Jak jsem psal, nejspíš je to náhoda, možná by ztmavli i tak. Nemůže to být třeba tím přerybněním? L.Mbamb mám ted spoustu (30-40), jelikož jsem tam dodal i odrostlé kusy. Tady je foto bývalého dominantního samce dokud neměl téměř žádnou konkurenci. Je to zároven i otec tmavého dorostu.

Burdis (Miloslav Burda)

11.2.2012 21:27

Nyní Mbamby vypadají až na pár trošku světlejších asi takto.

Burdis (Miloslav Burda)
11.2.2012 21:33

Když se vykulil potěr tak do cca 1,5cm byl světle hnědý a u některých byly již patrné příčné pruhy, takže člověk už mohl typovat, které mají potenciál stát se jednou krasavci. Bohužel ztmavli a vypadají asi takhle...

Burdis (Miloslav Burda)
14.2.2012 7:55

To se tu opravdu nenajde nikdo kdo by věděl v čem je problém? :-( Křížením to nebude, tím jsem si naprosto jist. Ani Pietro? Ani p.ing.Hyhek Dařbuján nebo HR? klidne mi vynadejte za to co je u mě špatně.

Burdis (Miloslav Burda)
14.2.2012 8:14

Tak se vrat na nejakou dobu k puvodnimu krmivu, at to muzes vyvratit nebo potvrdit. Prinejmensim budes vedet, ze to neni krmivem a muzes vyloucit jednu moznou pricinu. Je zmena krmiva jedina zmena nebo jeste neco? Ty odrostle ryby jsi tam pridaval uz pred tim? Ja se v tom trochu ztracim, 40 Mbamb s ostatnimi druhy v mirne prerybnenem 450 l akvarku? Nebo kde mas ty ostatni Mbamby? Jsou snad v jinym akva a jsou taky tmavy, taky je krmis tim stejnym?? Je vybarveny aspon dominantni samec? Vybarveni ryb uzce souvisi mj. se stresem, kvalitou krmiva a vody.

A+I
14.2.2012 8:44

No hurá, alespon někdo! To mě taky napadlo zkusit se vrátit k původnímu krmivu. Ostatní Mbamby ještě nedorosly, takže je mám v jiném akva. Co se týká jiných změn je kromě původního počtu 16 ks ted těch cca 40. Ten samec úplně nahoře je vyfocen v malém akva jen s vnitřním filtrem (zrovna je u něj). Takže další změna je ta, že jsou ted v mnohem větším akva s vnějším celoskleněným filtrem. Co se týká kvality vody, je ted určitě lepší než předtím (s vnitřním filtrem) a Sera Flora tady kazdej chválí. Dominantní samci jsou docela slušně vybarvení, ale taky nejsou tak nádherní a ta kresba není tak zřetelná. Odchov by dokonce neměl mít příbuzné rodiče, protože jsem toho dominantního samce na první fotce kupoval v jiném městě než zbytek, i když člověk nikdy neví. Ryby jsou jinak čilé, třou se jen to zabarvení....

Burdis (Miloslav Burda)
14.2.2012 8:53

Ted na to koukám, že jsem to napsal trochu nesrozumitelně s tím počtem Mbamb. Já jich mám totiž mnohem víc, ale dospělých a dospívajících mám pohromadě okolo těch 40ti. Malé a nejmenší mám jinde.

Burdis (Miloslav Burda)
14.2.2012 10:14

Není v tom větším akva kams je přemístil výrazně jiné osvětlení nebo tmavší pozadí než v tom menším akva kde byly předtím?

Kozlik
14.2.2012 11:53

No vidis, to jsi pred tim nenapsal, ze jich je najednou nekolikanasobne vic. Vybarveni jsou ted jen dominantni samci a ti ostatni se snazi maskovat za samicky. My jsme meli to samy s M. greshakei.

A+I
25.2.2012 15:12

Asi máš recht s tím maskováním. Udal jsem nějaké známému z práce a má za úkol mi zdělit jestli zesvětlali a vybarvili se. Jestli ano, tak to bude jasné.

Burdis (Miloslav Burda)

VLOŽIT ODPOVĚĎ