problém s nošením cynotilapia afra

Chovám druh cynotilapia afra a už druhý vítěr za sebou mi sežrali.Jak odchovávají mladé vám???Ta první samice mi je spolkla asi po 5 dnech.Byl to její první vítěr.Potom se mi vytřela samice druhá,měla plnou hubu,ale potom sem jednou večer v akva rozsvítil a viděl jsem jak samice část jiker vyplivla.Asi se lekla toho rozsvícení tak to jsem pochopil.Viděl jsem,že jí v tlamě zůstaly asi 3 jikry.Ochotně je držela ale dneska při krmení se snažila žrát a pak jsem viděl,jak se povalují 3 jikry po dně tak jsem je vyndal.Jikrám je asi 1 týden a na jedné jsou vidět patrné oči.Zařáží mě,že nejsou vidět oči na těch zbylích 2 jikrách,ale že by byly bílí a plesnivý se mi nezdá.Proč mi je vyplivávají???Myslíte že jim mám jikry vyklepávat.Už rád bych si zkusil je odchovat.Moc díky

Baty

2.6.2006 19:59

už jsem ti to tu jednou psal , chce to trpělivost , afra má silný mateřský pud, ona se to naučí.......píšeš že to jsou jejich první vrhy tak je nech v klidu.

petr1
2.6.2006 21:04

já vím že to při prvních vítěrech většinou spolknou,ale většina chovatelů říká,že jim i při prvních vítěrech samice mladý v pohodě donosí,tak nevím co si o tom mám myslet.

Baty
3.6.2006 9:52

Bud trpelivy, mlade ryby se pri dobrem krmeni za 4-6 tydnu muzou vytrit znovu. Jednou se jim to podari. Pokud jim tak cerstve jikry odberes tak ti na 99 % zaplisni.S tim je problem.JIkry se odebiraji pokud je treba tak po 14 dnech,kdy je jistota jiz vylihleho pludku.

Tom
3.6.2006 11:04

Ale nejde mi do hlavy,jaktože jedna jikra má na sobě zřetelné oči a ty zbylé dvě na sobě nic nemají.Jak je to možný???Plesnivý se mi nezdaj.

Baty
3.6.2006 11:23

Podle mých zkušeností, můžeš jikry vyklepávat tehdy, mají-li definovanou páteř. Což závisí na druhu ryby a teplotě vody. U afer při teplotě 27-28 je to asi po 3-4 dnech.Pokud je vytáhneš dřív, nevychováš pravděpodobně nic. Je ale dobré, nechat jikry vylíhnout ve stejné vodě.(já jsem je vždy dával do čajového sítka, pod kterým bylo ještě jedno větší. jinak se ti stane, že ty jikry vycucnou ostatní ryby.V tom větším byl ještě vzduchovací kámen, aby jikry cirkulovaly) Tímto způsobem se mi obvykle vylíhla většina jiker. Pokud ale vyloženě nechceš ryby množit na prodej, je opravdu lepší nechat samici ať si zvykne a vychová je sama.

Frodo
3.6.2006 11:59

Jeste jsem zapomenul dodat, že nejlepe se mi osvědčilo odebírat jikry asi po 5 dnech(vylíhlo se mi vždy tak 90%). Ty 3 dny jsou nejkratší možná doba ale vylíhne se jich i tak dost.

Frodo
3.6.2006 13:41

Moje samice donosyly jen jednou. měl jsem 3 samice a za půl roku jsem měl jen 15 malejch. To bylo ještě před tím, než jsem začal zvyšovat pH. Od té doby se zvýšil počet jiker i u ostatních ryb.

Ondra
4.6.2006 18:14

holt tlamovci stojí za starou belu protože to vždicky sežerou mě to sežraly i když jsem měl správně upravenou vodu doporučuji přejít na kančíky nebo akary ty jsou lepší.já mám kančíky a nikdy se mi nestalo že by mi poter sežrali naopak se o něj krásně starají.

nimbochromis
4.6.2006 19:40

To nimbochromis:Já mám kančíky taky,ale tlamovce mám nejradši.I když se mi třeba tlamovce nebude dařit odchovat,tak mi to bude jedno.Podle mě jsou to nejhezčí ryby a jiný nechci

Baty
5.6.2006 1:04

...dej tomu čas...u mě jsou afry jedny z nejplodnějších...nedávno mi samice(8cm) vypustila 25mladých....

wladys
5.6.2006 15:59

Já jsem měl z jednoho výtěru Astatolilapia nubila neuvěřitelnejch 120 mladých z jednoho výtěru. A to mají samice jen kolem 12cm a samci obvykle 15cm(múj měl 17).Další plodnou rybou jsou Labeotropheus trewavasae. Má samička měla jednou 56mladých. Tak nimbochromisi zkus nějaký lehčí. Musí se někdy čekat, než se samička naučí nosit malé. Má jedna samička L caeroleus donosila i první výtěr(před 1,5měsíci), zato má největší samička donosila malé až před týdnem (a to je o 2cm větší)

Ondra

VLOŽIT ODPOVĚĎ