Problém s pozadím?????

Dle mnohých návodů jsem si vyrobila pozadí(polystyren,bílá pěna,epox.1200,štěrková drť)-neutralizace!Po prvním napuštění(zbylo cca 200litrů)jsem po dvou dnech pozorovala mléčný zákal.Po týdnu jem akva vypustila/napustila ale vše se opakovalo. Možné důvody: 1.pozadí je členité a ne všechny mezery pryskyřice pokryla - tudíž vodu barví bílá pěna. 2. na dno jsem použila směs křemitého bílého písku(0,3-0,6-0,8)a nejjemnější prach na hladině(pozorováno jako tenká bílá olejová skvrna)mění(popř.barví)světlo ze zářivek. Filtr mám vnější Fluval(dostatečně výkonný)náplň-uhlí,keramika,vata,molitan. Voda nezapáchá, zatím bez ryb. Pokud má někdo podobné zkušenosti, předem dík za radu.

Lucka26

1.11.2005 15:10

Mrkni na mé stránky http://www.wladys.webzdarma.cz/tvorba%20pozadi.html Řešil jsem to taky při výměně pozadí. Výměna vody nemá smysl jsou to nálevníci...je třeba hodně vzduchovat,rybám to nijak nevadí.

wladys
2.11.2005 21:29

To Wladys-vypadá to podobně jako u tebe! Dnes jsem dostala tu samou odpověď od chovatele. Pozadí jsem vyráběla složitěji než ty a na úkor členitosti, které jsem dosáhla, mám obavu o jakost vody a celkové budoucnosti mého nového akva (pozadí je přilepeno na pevno). Na druhou stranu si myslím, že ani ostatním umělcům se nemohlo podařit pozadí dokonale fixovat pryskyřicí a sem tam nějaká bublinka se objeví! Bylo mi doporučeno akva zakrýt na 3 dny dekou a vypnout filtr a pokud zákal nezmizí-je to vina pozadí. Při konečné fázy výroby pozadí jsem měla problémy s některými místy, které nezasychali a i po 2 dnech lepili. Proto jse je potřela pouze koncentrovaným tvrdidlem, které reagovalo s podkladem uvolněním tepla a změnou barvy na bílou.Z toho také plynou mé obavy o reakci právě toho použitého tvrdidla s napuštěnou vodou. Rozhodně teď zapracuji s mikroskopem a pak se možná ozvu znovu. Každopádně děkuji za snahu pomoci. Pa Lucka

Lucka26
3.11.2005 10:25

Předpokládám,že si vše ještě neutralizovala nějakou slabší kyselinou(citronová,octová....)

wladys
3.11.2005 15:57

Na konec jsem vše zneutralizovala kys. citrónovou (nechala jsem jí působit cca hodinu) a důkladně jsem pozadí osprchovala. Po uschnutí jsem ho přilepila transp. silikonem na akva. pevně na zadní stěnu. Pro zneutralizování samotného silikonu jsem akva napustila a přisypala sůl. Nakonec jsem akvárium vypustila a opět napustila již normální vodou.

Lucka26
3.11.2005 17:07

Skoda ze jsi tu vodu po tydnu zase vypustila.Takhle nevis jestli je to zakal cerstve vody ( nalevnici a spol ) jak rika wladys nebo problem s pozadim. Bud trpeliva. Zapni topeni ,filtraci , dej 5 zivorodek a normalne krm.Na zakal nehled.Pokud zakal do cca 3 tydnu zmizi , mas nastartovane akva. Pokud zivorodky skapou hned je problem. Koukni se na zdejsim webu do sekce Rady a zkusenosti na Syndrom noveho akvarka a pochopis o cem mluvim.Z filtru odstran uhli, to se pouziva na odstraneni leciva, jinak neni potreba.Olejova hladina je z toho ze se malo ceri - na filtru nastav pridavani vzduchu (pokud to jde).

Tom
4.11.2005 11:23

Článek-syndrom nového akvaria jsem četla a podle něj také měřím chem. veličiny. Vzduch při filtraci regulovat nemůžu a výpusťovou hubici mám souměrně s hladinou. Teď běží akva 10 dní(se zákalem) a podle Vašich rad tam nasadím pár gupek. Uvidíme jak to zvládnou. Každopádně díky za rady.

Lucka26
12.11.2005 13:39

Po 21 dnech zákal téměř úplně zmizel. Teď běží akva 24 den a je křišťálově čisté. Pokusná paví oka vypadaj spéokojeně a já už se těším až tam za pár dní vypustím tlamovce. Každopádně díky za radu-docela jsem si oddechla, že se pozadí vyvedlo tak jak mělo a chyba byla jinde. Pa Lucka

Lucka26

VLOŽIT ODPOVĚĎ