Prosim o radu.

Nevíte někdo o co by se mohlo jednat? Má na tlamě nějaké zranění nebo co je to? Včera jsem našel dva cylindricuse mrtvé, jeden měl den předtím podobnou tlamu a druhý měl na hlave nad okem takovou šedou skvrnu. Těch dvou bohužel fotky nemám. Dodám že s nimy nebyl žádný problém celý měsíc.. minulý víkend jsem přivezl 10 dospělých Borley. Stále to byůlo v pořádku nicméně ryb bylo už opravdu hodně a tak jsem dal 12 Aulonocar známému. A teď se děje tohle.. porvali se? nebo nějaká nemoc? Na jiných rybách není vidět nic. Ostatni cylindři jsou zatím ok ale nechci aby umřel další.. Děkuji za rady.

Phil0

Prosim o radu.
20.1.2015 10:11

Podle fotky vypadá jako po rvačce,jak tlamka tak ploutve.Na nemoc to nevypadá.Jsou to dost teritoriální ryby.

mandy1
20.1.2015 10:25

Během dne je dá se říci klid, neděje se nic co by se předtím nedělo.. ale co se děje v noci to nevím jestli chrápou nebo se rvou :( nicměně dokud jsem nepřidal ty velike Borley tak byl klid.. může to být tím? Ty se mi moc teritoriální nezdají, nesnaží se o páření.. jen si tak klidně proplouvají akváriem.. to ty Aulonocary ty se naháněly neustále..

Phil0
20.1.2015 11:49

Tyhle dva druhy ryb se k sobě nehodí,za prvé Borleyi je biotop Malawi a Cilindrus Tanganyika a za druhé velikostí.Mám Borleyiky v akva a dospělý samec měří asi 18-19 cm,neumím si představit dát je k menším rybám protože jsou to docela rváči.Jestli jde o nemoc to asi z fotek nepoznám...ale já si myslím,že budou spíš pokousaní.Chtělo by to sledovat jejich chování u mě jsou neiaktivnější,ráno když se začne rozednívat,to mají hlad :-)Takhle mě pokoušou,když mají při odkalování málo vody a cítí se ohrožené,jinak je krmím masem z ruky a to se mě ani nedotknou.
Prosim o radu.

Iren
20.1.2015 11:54

Lépe by se k nim hodily ty Aulonocary,ty se jen tak nedají.Byla by to pěkná dvoudruhovka.
Prosim o radu.

Iren
20.1.2015 11:56

Děkuji, vím že je to Malawi a Tanganika mix.. ale kdyby byly podobné ryby jako cylindricus v Malawi dam je tam místo nich.. můj největší samec má právě těch 20 cm. velikostní rozdíl to je ale když je sleduji tak si sebe vůbec nevšímají. Uvidíme co bude tedy dál, kdyžtak bych musel ty cylindry někomu darovat. Děkuji za rady.

Phil0
20.1.2015 12:31

Mám tam ještě saulosi coral red, a několik Elogantus mpanga + acei black ty maji tak 5 cm a je jich 9.

Phil0
20.1.2015 12:56

To není dobré,máte tam ryby,které mají různé potravní nároky(masožravé a řasožravé).Ať budete v budoucnu krmit čímkoliv,tak jeden druh bude strádat.Navíc asi nemáte dostatečný počet ryb od druhu a to také dlouhodobě nefunguje.Jaké jsou rozměry akvária?

Iren
20.1.2015 16:16

Http://m.youtube.com/watch?v=vyDEAZFG3dQ Vím že mají odlišné nároky ale někteří akvakvaristi to takhle mají roky bez problémů tak jak teda krmí oni? Video je pořízeno pouze telefonem. Ještě za přítomnosti aulonocar. Borley jsou tam pouze 2 menší samice kvůli kterým jsem dokoupil dalších 7 samic a 3 samce.

Phil0
20.1.2015 16:38

Žádáš o radu a když ti někdo dobře radí,tak si melduješ svoje.Že ostatni to takhle mají je špatný,tak se taky přidej k těm chytrolínům,pak ale nechápu proč žádáš radu

Sony v rachotě.
20.1.2015 17:18

Boha jeho to zase promluvil někdo kdo tu jen potrebuje zviditelnit svůj nick? Já jsem uznal ze složení je špatné.. Nicméně jsem se konkrétně psal co může byt te rybce na obrazku.. Zase jsme v uličce která je tu v každém vláknu.. Mas to špatně dej si dva druhy a nemelduj... To můžete to forum rovnou zavřít...

Phil0
20.1.2015 17:39

Na videu je dost dobře vidět jak se cilindrikusy řežou jako koně ,je jich tam hodně a málo úkrytů pro teritoria a navíc dost malá plocha dna a hroznej mix ryb,to nemluvím o počtu ryb kterejch je tam taky až dost.

mandy1
20.1.2015 18:07

Cylinru je tam nyní 5, mix ryb to je proto jsem vsechny Aulonocary dal pryc, premyslim jeste ze dam pryc ta Mpangy a necham jen Saulosky, Borley, Acei black. par ukrytu mezi kameny tam je, jednu krys jsem jim vyrobil sam ta je uprostred videt.. U znameho kde se jim dari je to tim ze jich ma 30 na plose 130x60 ale sama skalka s dirou? K tomu ma dalsi ryby.. jine potravni naroky.. ale nikomu nic neschazi.. nikdo neumira ... použiji jiný nick, nechci se zde přihlašovat..

Phil00
20.1.2015 22:09

Noooo....škoda že ryby neumí mluvit :-(

Iren
21.1.2015 9:09

Iren: já vím.. vaše ryby jsou nejspokojenější na světě.

Phil0
21.1.2015 10:22

Již jednou jsem tady napsal můj poznatek z dlouholeté praxe. AKVÁRIU NEJČASTĚJI ŠKODÍ JEHO MAJITEL

HD
21.1.2015 11:38

Tady by se opravdu hodil moderátor, protože tyhle příspěvky s kvalitou výkalů mého psa jsou opravdu na hovno... o Vás pane HD se u nás v akvaristice pěkně nemluví.. a taky to nemám potřebu třepat do světa ne?..

Phil0
21.1.2015 12:29

Philo - ale třepeš, tak i já trochu zatřepu. Radu jsi už dostal, ale podle toho co píšeš si ji vůbec nehledal. Ty jsi chtěl slyšet, že aqo máš vzorně zarybněné a postavené a nikdo ze zdejších lidí, kteří mají snahu zde poradit nemají právo ti psát že to děláš blbě a ještě se tomu divíš. Tak že to napravím: Aqo máš perfektní a dobře zarybněné. Vůbec nemám tušení, z čeho pramení tvůj problém. :-))))))))))))))) A na závěr jednoduchá úvaha. Když o tobě budu tvrdit něco špatného a šířit tak pomluvy, tak to podle tebe známéná, že je to pravda??? :-O A aby sis s tohodle příspěvku s kvalitou výkalu tvého psa odnesl jedenu opravdu hodnotnou radu, tak si klub nějakou knihu o tlamovcích, přečti si ji a poraď si jak umíš a zde neztrácej s lůzou čas. Přeju hodně štěstí tvým rybám.

hr
21.1.2015 12:37

phil0 v prvé řadě jsi nikde neuvedl přesné rozměry akva a složení s počty ryb těžko potom radit :) já tedy nejsem nějaký extra znalec, mám jenom pocit že když problémy nastaly po přidání nových ryb tak se nesnesou s jinými je tak? Těžko se odvolávat že známému to takhle funguje, každý nemá stejné štěstí, ryby ani podmínky..

JM

VLOŽIT ODPOVĚĎ