Prosím pomoc

Zdravim všechny akvaristy.Pořídil jsem si akvárium pouze pro demasoni a už mi dvě demasonky pošli měli docela nafouklí břicha a plavali u uhladiny.Přestaly žrát točili se na bok. Ostatní ryby jsou zatim O.K. nevíte někdo co by to mohlo být. Přiznam se že jsme asi udělaly špatnou vodu protože jsme napustili akvárium pustili filtraci,daly jsme tam po dvou dnech ryby a něco bylo špatně tak jsme koupili bakterie který nastartujou do dvou dnů proces nitrifikace.Proces by už měl být hotový ale ryby hynou.PH vody je 8,2 teplota 25°C.Krmiv Dajana colour a SAK energy.Prosim poraďte jsme začátečníci a moc toho zatim o chvu nevíme.Děkuji za každou odpověď a názor.

Bedna

18.12.2009 16:18

Podle mně jsi vůbec neměl kupovat nějaké bakterie v tabletách to je hloupost. Ted by ti asi pomohlo tam vyprat už zajetý.Porč ti hynou ryby si myslím, že špatně krmíš, dajana colour není aspon dle mého názoru vhodná pro mbuny, podlw mají téměř stejné nároky na stravu jako tropheus, sak energy taky ne spíše bych je krmil krmivama s co největším podílem spiruliny.Takže jsem tímto dospěl k názoru, že ryby trpí nějakou střevní chorobou, těžo říct jakou pokud by u ryb nedošlo k pitvě.Takže bych je pro jistotu přesléčil entizolem. Více najdeš zde http://viktoria-jezero.cz/.

diskoclub
18.12.2009 16:59

díky za radu změnim krmení.

Bedna
19.12.2009 9:27

Právě,že začínáš s chovem tak jsi měl nejdříve číst, a pak chovat ryby tedˇje každá rada drahá, na tomto foru je informací a rad spoustu chudiny demasonky

Rody
19.12.2009 23:09

Udelej test vody v akvariu na cpavek a NO2 !!! A hned budes vedet, jestli mas akvarium zajete a proc ryby hynou - jestli na otravu z vody a nebo nevhodnym krmenim.

A+I
20.12.2009 1:31

Já nemyslím,že hlavní důvod je krmení.Tadys udělal jednu zásadní chybu.viz odkaz http://wds.cz/tlamovci/rady.php?idClanku=7

Sony12345

VLOŽIT ODPOVĚĎ