pseudotropheus demasi

Dobrý den, potřeboval bych vědět parametry vody a nároky pro tuto rybu-pseudotropheus demasi-nevím zda patří do řádu tlamovců nebo cichlid-kdyztak mi napiste na můj e-mail:hop.lukasenko@centrum.cz-Děkuji(koupil sem si totiž dvě a jedna mě zahynula)

Lukáš Hoferek

20.11.2006 18:59

Demasoni už tu byli probírany taky hodněkrát.Už se nedivím kurovi a spol,že jsou otráveni ze stále se opakujících dotazů.Kdyby tu každý nejdříve prolez web,tak by jich hodně ubilo. Jinak k dotazu: Demasoni jsou jedni z nejobtížněji chovaných tlamovců.Mají velké nároky jak na vodu,tak na krmení.Potřebují hodně pestrou rostlinou stavu. Co se týče toho tvého počtu(2 kusy),tak ti zůstal jen jeden,protože se mezi sebou Demasoni rvou,když jich není dostatečný počet.Takže nejspíše ten slabší uhynul,protože ten druhej ho dobil. Doporučuje se skupina o minimálním počtu cca 15-20 ks. Někdo ti tu bude psát,že má taky třeba jen 3-5 ks,ale to není dobrý počet. Toď asi ode mne vše.

memeo
20.11.2006 20:21

Pokud si začátečník doporučuju začít na jiných tlamovcích.Demasonky jsou opravdu trochu jiná liga.Pořádně si proštuduj web www.akvamalawi.com tam najdeš to co potřebuješ.

wladys
20.11.2006 21:49

jo, s demesoni je to někdy docela věda, někdy se množí jako o život, jindy zdechají, začal bych rači s melanochromisama neop obyčejenejma yellowama a zebrama

Ondra
21.11.2006 20:58

1) demasoni a ne demasi 2) 2 kusy je opravdu málo, když jich bude víc, agresivita se rozlozí a slabší jedinec nebude tolik trpět 3) prvně si o nich něco přečti a potom si je případně pořiď

papaya

VLOŽIT ODPOVĚĎ