Pseudotrpheus zebra

Mám dva páry pseudotropheus zebra Ten jeden samec ubyl druhého samca a i samycu mě ubyl nevím čím to je poraďte prosím

micseb

8.3.2009 14:38

Na jednoho samce musí být více samic, v tom bych viděl problém. A pokud je agresivní tak by to mohlo být i velkou teplotou vody...Ale snad ti lépe poradí zkušenější

Uli
8.3.2009 15:12

tlamovci se v žádném případě nechovají v párech, ale vždy ve skupinách!!!!! Toto téma se tu probíralo už několikrát. Stačí zapátrat v diskuzním fóru.

Mario
8.3.2009 15:20

člověče, samyc??? Si řeknu vyjmenovaná slova po M ... a máš tam někde samyci??? ale když ono s tím I vypadý asi líp, ne???? No a k Tvému dotazu, mbuny se nechovají NIKDY v párech!!!

koi
8.3.2009 15:21

Musíš mít větší skupinu ryb, více samců a aspoň 2x více samic, třeba 4+10, (nebo jednoho samce a 3-4 samice)a asi máš malé akva, napiš jak máš velké akva a kolik ryb celkově. A jinak píše se ubil a samice!

Libor H.
8.3.2009 15:37

Tak že za : 1)Vrať školné (nejen samic,ale i ubil) 2)Většina tlamovců se chová v hejnech a agresivita se rozloží a honičky pak jsou menší 3)než sis pořiztoval akvárium a do toho rybky,přečetl sis něco a nebo Ti někdo poradil? Není to jako nasypat slepicím zrní,je tady spousta faktorů a dost lidí(akvaristů)to podceňuje.Pak má problémy...a neví co s tím.Co dusičnany ve vodě? Jakou máš tvrdost vody a PH ?To vše má vliv na chování i zaběhnutého hejna ryb. Cíl akvaristiky je poskytnout rybám chovaných v akváriích co nejlepší,takřka identické podmínky,jako mají ve své domovině(tzv.Biotop). Je tady dost nadšenců,třebas z Tvého okolí a Ti by Ti mohli poradit při návštěvě.Když písneš odkud jsi,tak Ti někdo milerád poradí a klidně i navštíví...

s.kelly
8.3.2009 15:55

jak často se tře ryba mě se vytře potom vypustí mladé a asi tak za 14 dní se mě třou znova je to normální

micseb
8.3.2009 17:12

No tak lidi,nekoukejte na gramatiku,ale na dotazy. Píšete tu,že tlamovci se nechovají v párech,ale skupinách......kolikpak kusů máte doma v akváriu od druhu vy,co? A kdyby jste četli,tak on nemá pár,ale 4 kusy,tedy dva páry,takže 2xsamec + 2x samice.A myslím,že i hodně z vás má doma složení skupiny 1+3 atd......já osobně mám v pěstírně mezi Yellowkama pidi skupinu Trewasáků a to 1+2 a mám od nich dost mladých. Co se týče dotazu,tak to opravdu může být třeba teplotou,newvhodnou vodou atd.Spíše by mně zajímalo,kolik ryb máš v akváriu a jak je to akvárium velké?Jak často se mění voda atd..prostě více podrobností.Takhle těžko říci,co je důvodem.

memeo
8.3.2009 17:17

s kelly- Není to jako nasypat slepicím zrní hele a kterej zasejc tobě nakukal že tohle je jednoduchý mám slepice a to je pane jako každej jinej koníček jestli chcš vystavovat tak je to docela hoňka. :) :) micebs- Prosím tě přečti si zdejší fórum určitě tady najdeš vše co potřebuješ ku zdárnému chovu tvých rybek. Rozhodně ne páry a rozhodně více litrů to je zkratka. Hodně zdaru.

Vosoun

VLOŽIT ODPOVĚĎ