řasa na štěrku !!!

Chci se zeptat, jaké máte zkušenosti s tvorbou štětičkové řasy? Mám černý štěrk zrnitosti 5-8 mm a vytváří se na něm ohyzdná řasa. Jak je to s jemnějším bílým štěrkem? Máte někdo podobný problém, poraďte. Díky

nik

2.12.2004 0:24

Tak to ti neporadim,mě řasa roste jen na šutrech a skle,ale rozhodně ne nějaká štětičková?co to je za druh?vše co je zelené mi ožerou ryby,proto taky chovám endemitky z tanganjiky a mallawi,pasou se jak krávy na louce takže kein problem:o)

chege
3.12.2004 14:45

V současné době mám v akváriích jenom jemný plážový písek, protože se k chovu afriky hodí úplně nejlíp. Řasy se mi na něm nikdy netvořily, ale v akváriích s potěrem rostla řasa přímo ze spodního skla, kam nějaký čas dopadalo světle, kdy tedy písek čas nebyl. Písek pak místo zasipal, ale řasa tam zůstala a prorůstala dál i přez vrstvu písku. Po nějaké době, když rybky dorostly do určité velikosti, tak řasu spásly a bylo po problému. Při omezení krmení jsou tlamovci fakt bezva na likvidaci řas ( krom rozsivek, na tu jsou výborní zase krunýřovci).čau

vojta
5.12.2004 16:35

No na štěrku se mi žádný nedělaj.Leda na sklech a šutrech.No pokud je ta řasa zelená je to tim že máš moc světla ale pokud je hnědá tak je ho zas moc málo.

Tomáš
5.12.2004 18:16

Já tu řasu mám i na kamenech,ale tam vypadá přirozeně.Na štěrku je hnusná, hustá a ryby ji vůbec nežerou a krunýřovci na ni úplně serou.Světlo mám přiměřené.Myslíte někdo,že řasa jde už s vodojemu?Protože se v našem městě dělá v akvárku více lidem.

nik
6.12.2004 17:05

Ahoj, musim dát aspoň jednu radu. Řasy se tvoří když.... např. černá štětičková - nevyvážená biorovnováha v akváriu. Je několik možností jak ji zničit, ale neni nic na 100%. Nejlepší je prevence - mít nepřerybněnou nádrž, dostatečnou filtraci, kvalitní krmení( a nepřekrmovat). Ale to na co se ptáš jak ji zničit: existuje chemie ale funguje a nefunguje, mam asi tak 50% úspěchů. co se mi nejvíce osvědčilo je výměna vody alespoň po 1 týdnu. Tato řasa má neraději starou a znečištěnou vodu. Tu bohužel žádnou chemií neobnivíte. Tak přeji mnoho úspěchů a budu rád, když dáte vědět jak jste byly úspěšní. p.s. tato řasa je vytrvalá na zničení tak asi 3-6 měsíců touto cestou,tak buďte trpělivý. Ahoj Pavel.

Pavel

VLOŽIT ODPOVĚĎ