Rozpad ploutví a změna barvy

Ahoj, mám Brichardi (jeden pár) v poslední době měli asi 4 krát mladý (asi během 2 měsíců). Těd jedna ryba (pohlaví neznám) onemocněla, nejprve se objevila bílá skvrna na postraní čáře, poté začala blednout a nyní se jí rozkládají ploutve :-( prosim poradte, dost to specha... nerad bych o ně přišel.

Martin

21.12.2005 15:38

Čus Krtku,hele díval ses na http://www.aquar.cz/Bakterialni%20rozpad%20ploutvi.html ??? Na to se zkus mrknout a uvidíš.Je možné že by to mohlo být vyvolané i stresem ryb,možná bys moch preventivně krmit Sera GVG mix-protistresové.Občas trochu přisolit vodu... Mrkni na obrázek, jestli to je ono.
Rozpad ploutví a změna barvy

Míla
21.12.2005 15:44

Infekce bakterií Flexibacter columnaris způsobující tzv. bakteriální rozpad ploutví - objevují se bělavá místa na tlamce, šupinách i ploutvích, která se postupně zvětšují, třepí se ploutve, odpadávají jejich okraje a postižená místa napadají plísně. Léčba je možná u počínají nákazy některými běžnými léky (GeneralTonic, Acriflavin, FungiStop, metylénová modř - taky • sera baktopur) Krtku,hlavně to nevzdávej a zkus to vyléčit!!

Míla
17.2.2010 11:44

Mame prosbu na vsechny, kdo znaji uz dyl lek proti plisni TETRA FUNGI STOP . Je to na te fotce nejake stare (prosle zarukou) baleni a nebo naopak nove ?? Co jsem nasla ne web, tak vsechny maji jiny obal. Dekujeme.
Rozpad ploutví a změna barvy

A+I
17.2.2010 12:14

Mně to na fotce připadá jako historické balení. Kupoval jsem ho nedávno a nebyl v papírové krabičce - pouze bílá plastová placatá lahvička s natištěným nebo nalepeným popisem. Zdravím.

miroslav kraut
17.2.2010 12:19

Promiňte, mám ještě otázku - zřejmě na správce fóra - proč sem padají příspěvky z roku 2005 ???? je to normální? moc to nechápu. Často si toho nevšimnu (jak jsem často zjistil, nejsem sám) a dochází pak ke zmatkům a zbytečně nám to zabere čas. Děkuji.

miroslav kraut
17.2.2010 12:39

Pro M. Kraut - za to muzu ja. Hledala jsem na foru neco o Fungi Stop a jedine tema, kde je o nem zminka, je toto. Nechtela jsem zakladat nove tema, protoze moje otazka je celkem nepodstatna a pak je tu zbytecne moc temat (si myslim). Dekuji Vam za odpoved. Tady se to totiz neprodava a jedine, kde jsme to nasli, byl jeden clovek na Ebay. Ale na vsech evropskych webech to ma jiny obal. Takze to vypada, ze to ma uz kdovijak dlouho. Zaruku to ma jen 2 roky..

A+I
17.2.2010 14:15

někdo najde starý téma a dá ho do novýho nevím jestli s tím admin něco může udělat leda ty staré asi vymazat nebo nevím

ikola12

VLOŽIT ODPOVĚĎ