samice nosí jikry

Dobrý den..dneska jsem si všiml že Dobrý den..dneska jsem si všiml že samice sciaenochromis fryeri iceberg nosí v tlamce jikry a nevím jak dlouho je tam má.Poraďte mi prosím kdy a jak zasáhnout(nebo jestli odlovit samici a kdy provést odlov) abych měl šanci odchovat malé rybičky.V akváriji mám dva druhy tlamovcú a cichlidy tak si myslím že by tam neměli šanci přežít.Nemám s touto situací žádné zkušenosti,stalo se mi to poprvé tak děkuji za každou radu....

Pavel Š

1.5.2014 20:21

Proč chceš ty rybky odchovávat ????????????? Podle toho co píšeš bych tě tipl na obývákového akvaristu, který má doma jedno nebo dvě aqa pro radost oka a ne na cabrání se s vodou a produkci přeživších rybek z výtěrů tvých dospělců. Nech tuhle činnost na lidech kteří tomu rozumí a množení ryb je pro ně tak rutinní a snadné, jako např jiný tvůj koníček nebo tvá práce. Toť dobrá rada pro tebe i pro t vé ryby.

hr:-)
1.5.2014 20:35

Ozaj bolo nutné zakladať ďalšie 4 nové vlákna?!?!? Ja som za radu hr, ale ak by si naozaj veľmi chcel s ohľadom na tvoju absolútnu neskúsenosť s odchovom mladých rýb, tak najjednoduchšie pre teba (a najšetrnejšie pre ryby) by bolo vytvoriť v akva nejakú dočasnú skrýšu, kde by sa nedostali dospelé ryby a mladé by tam odrástli...

Patrik11
1.5.2014 21:52

já bych si to chtěl zkusit a mít dobrý pocit z odchovu..akvária mám už 15let ale odchov byl pro mě dosud tabu..

Pavel Š
1.5.2014 21:53

Ty 4 nové diskuze bylo nedopatření..

Pavel Š
1.5.2014 22:59

Pavel Š... i Tlamovec je cichlida. Nic neodchovávej nic neodlovuj. Samice se sama postará a neuraž se, ale dle toho co píšeš a , že to projistotu napíšeš hned 4x bych řekl, že ty prcky ta samice odnosí lépe než bys je vypiplal ty.

wladys
2.5.2014 7:14

Hr. a další ti radí dobře. S odlovováním, vyklepáváním a vracením samice jen přiděláš komplikace rybám, pro začátek se zkus zamyslet nad nádrží jestli by se nedala přeorganizovat tak aby nějací mrňousové mohli dostat šanci vyrůst v nádrži - a je to fakt zážitek.

St.

VLOŽIT ODPOVĚĎ