Selekce samců frontos

Trochu jsem protřídil akvárium a nepotřebné samce mob odlovil. Docela dost narostli a zabírali místo v nádrži. Foto napoví kolik místa zabírali.

Petr Otradovec

Selekce samců frontos
8.2.2015 17:53

To jako fakt? Jsem snad ještě neviděl takový hovado.

VGregr
8.2.2015 17:57

A takových jsem vyřadil 6 kusů.

Petr Otradovec
8.2.2015 18:08

To jste je lovil na udici, ne?:-) Vážně jsou uzasni! Co s nimi? Nemáte mladé k prodeji?

VGregr
8.2.2015 18:16

Je tu 10 mladejch a jedou do Ostravy. Zatím žádný náznak tření.

Petr Otradovec
8.2.2015 18:28

:-))) Znám jednoho odborníka, kterej nazývá takové ryby vyžranejma Moby Dickama a jejich chovatelé jsou neznalí a nezodpovědní lidé, jenž tyhle ryby takhle vykrmují. Je to snad proto, že on sám tyhle majestátní ryby chová v 500 l nádrži a krmí vločkovým a cyklopem. Kdybych sem dal fotku takové ryby jistě by nelenil a rychle napsal jak je to špatné a podobně. Jsem zvědavej, jestli se jediný zdejší odborník vyjádří i zde. :-))))) Nádherná ryba.

hr
8.2.2015 19:14

Chlapečku, sám nemáš rád, když tady do tebe někdo jebe, tak se tím řiď a nerozesírej to tu. Pak budeš zase brečet, že si tě tu někdo všímá a ty se musíš bránit. Takže se drž tématu a neser se do odborníků, když tě o to nikdo nežádá...

Kozlik
8.2.2015 19:33

Nechápu, že tady někdo musí neustále dělat někomu sluhu, pejska ochranáře a ochránce. Vrchní rozjebávač a poklonkář koza rohatá, mi tu něco káže o rozjebávání a uniká mu, že tím pádem je rozjebávačem on sám. Jak může být někdo tak jeblej? Každopádně tím kozo ukazuješ pouze svou patolízalskou touhu po tom, aby tě velký čaroděj dobroděj zase jednou třeba odměnil svou pochvlou a oním vzácným tvrzením, že děkuje lidem kteří to pochpili a podobné pindy které píše. Já nerozjebávám jen píšu křivým lhářům že jsou lháři. Je zvláštní, že ještě nedávno když jsem si toho starýho osla nevšímal a on mě tady jmenoval a lhal něco o tom jak jsem někomu zarybnil aqo, tak si držel hubu. Odepiš a protáhnem to klidně tak daleko, jak dlouhá je tvoje hloupost.

hr
8.2.2015 19:42

Na protahování ti chlapče seru. Ty si jdi protáhnout (přetáhnout) uzdičku, ať se ti uleví. Je vidět, že jsi fakt mimo. Chěl jsem ti jen říct ať neděláš sám to co ti vadí na jiných, ale jsi samolibý hovado. Tak si přelešti a piš ty svý slinty dál, ať se konečně uděláš ;-)

Kozlik
8.2.2015 19:57

Tím že jsi odpověděl, si pouze dokázal jak ti to pálí. Prostě si to protáhl :-))) Dost takovejch kozlů mi tu něco káže, ale aby sami drželi hubu a nepindali to jim nedojde. Takovej trouba mi tu bude psát něco o samolibosti. :-))) Kdyby tady bylo méně takovejch skopovejch hlav, které mají touhu se nestále zastávat lhářů a podvodníků, tak by zde bylo mnohem snažžší žití. Tvůj guru, kterej zde od nového roku moc nepřispívá, pouze na pár lží které zde plivl, tím pouze podpořil klid na zdejších stránkách. Potom je tu míň hádek a míň pitomců jako ty, kteří zde o rybách píšou jen málo, tu nemusí psát své obranářské úvahy. Tak měěěěěj seee heeeeezky meeeeeee mee meeee.

hr
8.2.2015 19:59

Dobrý večer. Tak, vidím že debata se kloní jiným směrem-to nebyl v žádném případě můj cíl. Chtěl jsem jen ukázat co se povedlo v mé nádrži vychovat ...

Petr Otradovec
8.2.2015 20:09

Tady od tohoto fešáka mám já mladý.Můj poklad.
Selekce samců frontos

vaku70
8.2.2015 20:15

Jooo, asi takhle debata má vypadat, jak se komu daří. Budeš mít stejného fešáka za pár let,

Petr Otradovec
8.2.2015 20:53

Tak pokud bude po otci,tak určitě.Špatně se nemají.

vaku70
8.2.2015 20:56

Mají ale jenom kubíkovku.U tebe mají 3.

vaku70
9.2.2015 6:38

Nádherný samec, prosím jak je starý. Za jakou dobu do takové velikosti naroste. Samozřejmě velikost nádrže a množství krmení má na růst také vliv. Já je mám v 1100 litrů a staré necelé 3 roky. Dominantní samec má asi 25 cm. Ten Váš určitě 45 cm.

ALKO
9.2.2015 9:10

Parádní ryby. jak otec, tak syn :o) Ja jsem také majitelem asi 3 letých mob od Vás.Mě by zajimalo, zda se dá v téhle velikosti rozlišit bezpečně pohlaví.Velcí samci s hrbem jsou jasní, ale jde mi o ostatní ryby. Nebo musím ještě pár let počkat až se začnou třít?

Maxim.
9.2.2015 10:00

Pokud si někdo myslí, že by takto měly gibberosy vypadat a že takové žijí i v jezeře, nemám s tím problém.....proti gustu....viděl jsem i 16 cm velké Labidochromise, 18 cm velká Tropheus Murago a podobně:-(. Pokud je pro někoho akvaristika soutěž ve vykrmovaní ryb, proč ne. Založte si třeba klub :-). Podle mého názoru by měly mít ryby velikost a barvu, jakou mají v přírodě. Více už k tomu nic dodávat nebudu, protože je to zbytečná ztráta času a reakce si umím představit i tak. Omlouvám se za odbočku ve vlákně k jiným rybám, ale je to tu běžné, tak toho využiji dnes i já. Před delším časem tu jeden velkochovatel založil vlákno (nemám právě čas a hlavně ani chuť ho hledat), ve kterém proklamoval, že si odloží u sebe svá mláďata T. duboisi Maswa a pak až povyrostou, nás seznámí s jejich nepochybnou a nadstandardní kvalitou. Jak je pro něj typické, nestalo se tak. Vlákno bylo založeno především k tomu aby zesměšnilo moje Maswy a odstartovalo tak prodej jeho ryb. Těch vláken s podobným obsahem, kde se dokonce představil a pomlouval a popisoval věci, které se ve skutečnosti nestaly, ve falešné identitě, bylo nakonec více:-(. S vybarvenými mláďaty tohoto chovatele jsem se později měl možnost osobně seznámit, když jsem je jako mladé dospělé ryby koupil od jednoho chovatele na Moravě a záhy je kvůli jejich diskutabilní barevné kvalitě prodal. Nadstandardní opravdu nebyla, spíš naopak. Myslím, že se o tom přesvědčili i další chovatelé, ale jistě to sem z obav z reakce nenapíší. Avizovaný slib onoho velkochovatele nyní plním já, protože plivance na má mláďata ve výše uvedeném vlákně, se mne samozřejmě velmi dotkly a nelitoval jsem času, nákladů ani problémů s mým velmi omezeným prostorem v nádržích, abych věc uvedl tak, jak ve skutečnosti je. Mláďata Masew na obrázcích pocházejí z mého chovu od mé WF chovné skupiny, jsou cca 8 - 9 měsíců stará a mají cca 7 – 8 cm a právě se přebarvují. Upozorňuji, že mláďata na obrázcích jsou nevytříděná podle šířky pruhů a myslím, že to nakonec nebude ani potřeba. Jsou prostě tak, jak jsem je „vyklepal“ od samiček v jednom měsíci loňského roku. Další polovinu mláďat z tohoto měsíce má můj kamarád - chovatel. Tato moje mláďata myslím barevně plně korelují s mláďaty mého zákazníka, jejichž fotografie jsem zde zveřejnil před několika měsíci. O kvalitě mláďat na obrázcích si jistě nezaujatý čtenář udělá názor sám. Názory těch zaujatých mne nezajímají. Někdy zase na shledanou.
Selekce samců frontos

Miroslav Kraut
9.2.2015 10:00

...a ještě jedna....
Selekce samců frontos

Miroslav Kraut
9.2.2015 10:01

...a ještě několik kusů v detailu...
Selekce samců frontos

Miroslav Kraut
9.2.2015 10:02

... a poslední...děkuji za pozornost.
Selekce samců frontos

Miroslav Kraut
9.2.2015 11:15

Pane Kraut. Před nedávnem jste zde inzeroval odrostlejší selektované ryby připravené do chovu. Předpokládám, že na obrázcích jsou ty samé teď už podle Vás nevyselektované ryby. Máte to zapotřebí? O potomcích nového hejna myslím nemá nikdo pochybnosti. To, že bude jedna jako druhá snad ani sám nevěříte. Osobně to celé moc nebaštím. Jinak moc pěkné ryby. Opravdu pěkné.

Prikril
9.2.2015 13:55

Jsou jaké jsou a vyselektované prostě nejsou, zda mi věříte, je mi jedno a co baštíte a nebaštíte také a co mám zapotřebí nechte laskavě na mě. Důvod, proč je sem dávám jsem myslím uvedl dosti podrobně a obhájit si své ryby je mojí věcí. Už vaše poznámka o novém jasně vypovídá, že mých rybách víte víc, než já sám, protože žádné nové hejno nemám, pouze jsem to původní doplnil. A vaše podsouvání toho, že jsem o nich psal v inzerátu, že jsou vyselektované, si také nechte od cesty, protože jsem nic takového nepsal. Takže děkuji za nezaujatou reakci plnou polopravd. Určitě bude takových víc.... dále už bez komentáře.

Miroslav Kraut
9.2.2015 17:20

MK: Maswy jsou krásné. O tom není třeba se bavit. Jen nechápu proč je dáváte do tohohle vlákna...? p. Otradovec: Opravdu krasavec. Neskutečné ploutve. Podobné měl i samec Kapampy Tomáše Zrůsta. A pokud jde o velikost, já bych v tom problém neviděl. Pokud ryby mají dost prostoru a dobré podmínky tak proč by nenarostly víc jak v přírodě. Je to přirozené u většiny zvířat.

fajanek
9.2.2015 18:00

Tak jsem toho svého fešáka také dnes vyfotil, ale nechtěl se ukázat v plné kráse.
Selekce samců frontos

ALKO
9.2.2015 20:40

- Samec na fotce měl celkem 49 cm a ty protažené si změřit nenechal ač přesahovaly ocasní ploutev. Ryby jsem koupil v roce 2007 ve velikosti asi 10 cm a pak jsem jim začal stavět svůj sen co se do bytu vešlo. Vašek Kuzma a ti ostatní co mají ryby ode mě vědí a viděli čím krmím. Nemám jezevčíka co mají důchodci, kteří tahají břicho po zemi, jen jim dávám to co mají žrát. Candát,okoun,štika a snad i žralok žere masitou stravu, jsou to dravci a asi nebudou okusovat narostlou řasu na kamenech. Jestli je někdo staršího ročníku tak ten co dělal na jatkách a krmil svého psa masem tak také jinak vypadal. Asi vše na vysvětlenou.

Petr Otradovec
9.2.2015 21:54

Pane Otradovec to jako,že kdo dělal na jatkách tak měl toho jezevčíka 50cm v kohoutku??Ryba pěkná,ale 14cm přes normál je hrubě moc.Věřím,že i v tom jezeře se najde Frontźák co může mít kolem 40cm,ale bude to opravdu světlá vyjímka a bude mít už svůj věk někde kolem 20let.Určitě by to byla zajímavá debata o těhle rybách,ale né tady-bohužel.

miran bez účtu
9.2.2015 22:58

Děkuji za odpověď. Ani moje priorita není odchovat co nejvíce mladých, ale mít ten kousek přírody doma a takové MOBY to plně splňuji. Ty Vaše současné přebytky by měly někam přijít do ZOO, kde by je mohlo vidět co nejvíce lidí. Podařilo se mi trošku lépe vyfotit toho mého dom. samce, tak ještě jedno foto. MOBY mám od Ondry Slaniny F1.
Selekce samců frontos

ALKO
10.2.2015 0:29

Pane Otradovec, mohu vedet cim krmite? resp. upresnit. V jine diskuzi jsem se docetl ze rybim masem a krevetami. Jde mi o upresneni toho rybiho masa. ciste filety, nebo cele ryby i s vnitrnostmi, pripadne pouze vykuchane s kuzi? Myslim ze v tom bude velky nutricni rozdil. Pak by mne zajimalo jak casto krmite a v jakych davkach. A jakou udrzujete v nadrzi teplotu. Dekuji za odpoved, pripadne kontakt k debate. R

morpheus
10.2.2015 11:36

Když budete prekrmovat lidi nebo zvířata, tak budou tlustí - neznamená to ze člověk bude měřit místo 1,8m třeba 2,5m. Ryba na první fotce mi tlustá rozhodně nepřipadá. Není ta velikost spíše výsledkem toho, že v dostatečně velké nádrži při dobré péči a dostatku krmení ryba naroste tak jak by v přírodě nikdy nenarostla, jelikož ji dřív nebo později něco sežere nebo ji někdo ulovi? V zajetí se zvířata dožívají vyššího věku a jsou i o něco větší než stejný druh v přírodě.

VGregr
10.2.2015 12:52

kdyz uz si tu merime pindourky :o), videli jste nekdy takhle cerneho Moba samce? Ani nema nejdelsi ploutve v nadrzi, ale je to alfa. Na fotce je od blesku jeste svetlej, lip je to videt na videu. https://www.youtube.com/watch?v=dq7EmIzxHcM
Selekce samců frontos

Maxim.
10.2.2015 13:42

Nemyslím to špatně a nechci důchodce urážet,ale viděl jsem takové případy co jsem popsal-mají psa jako mazlika a dopřávají jim od stolu a při venčení jen udělat potřebu a hned domu.Já krmím rybama a krevetama z Makra a občas trocha patentek,artemií,krylem,velkou dafnií,mysis také polknou.Ryby celé,žádné čisté filety a pohybu proti čerpadlům mají dostatek, ale to jsem již popisoval,když jsem myslel ,že budou normální reakce.Ryby jsem věnoval do ZOO Dvůr Králové ale tím jsem se chlubit nechtěl !!! Jen odpovídám na dotazy.

Petr Otradovec
11.2.2015 8:11

MK krásný frontosy, gratuluji.

HD
11.2.2015 8:37

samec kapampy Tomáša Zrusta
Selekce samců frontos

zdeno
11.2.2015 8:42

fotene mobilom pod žiarivkami marine glo kvalita slaba
Selekce samců frontos

zdeno
11.2.2015 8:47

Ty ryby jsou prostě nádherný.Komu se to nelíbí.ať si ......Krmím pouze masitou stravou jak již psáno.Je to dravec a dravec mado potřebuje.Ano,může žít v akváriu na vločkách,hlad je svině.Já s nima mám i jiné ryby v 1050 L nádrži.Dokonce Julidochromis transcriptus Gombe.Vzhledem k tomu,že mají Moby přísun masité stravy,nemají potřebu mě je vyžrat.

vaku70
12.2.2015 14:02

A jsou i šikovný.:-D
Selekce samců frontos

vaku70
12.2.2015 15:19

C. G. Blue Zaire
Selekce samců frontos

RUMburak123
12.2.2015 15:21

..ještě jedna
Selekce samců frontos

RUMburak123
12.2.2015 22:47

hezkej kluk

bengoro

VLOŽIT ODPOVĚĎ