sháním umělé tlamy

Poradí mi někdo, kde koupím skleněné umělé tlamy. Nemohu je nikde sehnat a na internetu jsem na ně nikde nenarazil. Díky za radu.

fanda

4.5.2006 22:11

...kdybys radši nechal samice ať ty malé donosí samy...

wladys
4.5.2006 23:01

wladys : Máš pravdu,ale můžeš mi říct,jak to mam dělat v paneláku ? Kolikrát se mi vytřou třeba čtyři samice najednou a čtyři malé akvárka plus příslušenství opravdu nemam kam dát ! Mimochodem všichni chovatelé i pěstírny to taky tak dělají !

zebra
4.5.2006 23:12

...to je radši nechám ve společném akva...samice si mladé odnosí..normálně vypustí....něco sice poslouží jako zpestření jídelníčku,ale pokud je dostatek úkrytů tak máš zachvíli akva plné mladých..jako já a nebudeš vědět co s nima.....Velkochovatelé odchovávají mladé v um.tlamkách...to máš pravdu,ale je to živí.....pro mě je to koníček....

wladys
4.5.2006 23:27

Mužeš to přeci dělat, že mladý necháš nosit samici co nejdéle ve společným akva a pak mladý na pár dnů než se rozplavou vyklepeš do tlamky. Musíš jen sledovat, jak dlouho která samice nosí. S odlovem samic po vytření do samostatnýho akva nemám dobrý zkušenosti, dost často se mi stalo, především u Tropheusů, že když jsem ji po např. 3 týdnech vracel do hejna, tak to už ji bralo jako cizí rybu a uštvalo ji. Doporučuji nechat samici nosit co nejdéle, těsně před vypustěním mladé vyklepat a pokud ještě nejsou zcela samostatné, dát je na nějaký čas do umělé tlamky. Já to tak dělám a nikdy jsem neměl žádný problémy s rybami, že např. takto odchované samice mají problém donosit atd. Umělý tlamky si vyrábím sám z umělohmotných slánek a T kusu k rozvodu na vzduchování. Náklady na jednu tlamku jsou cca 20 Kč.

Martin
5.5.2006 10:20

ja ji necham ve spolecnem akva dokud nejsou donoseny, pak ji odlovim, dam ji do mensiho akvaria (30 litru) se spoustou rostlinek. Vzdy je do rana vypusti a uz je nebere zpet.

jarda
7.5.2006 6:04

Pánové o odchovu tlamovcu mně nemusíte učit, odchovávám tlamovce již přes 20let přirozenou cestou. V současné době jsem koupil ryby přímo z tanganiky/tropheus/ a nedaří se. Já jsem se hlavně ptal , kde bych sehnal umělé skleněné tlamy!!!!! Ještě bych dodal, že je obrovský rozdíl v odchovu mezi tropheus a pseudotropheus.

fanda
7.5.2006 15:12

Koupit skoro nejdou. Nejlepší je se podívat po akva stránkách a najít si nějakej návod. Já osobně si je dělám z baněk. Ve špuntu jsou dvě slámky nebo skleněný trubičky(přívod a odvod vody) Skus si něco vymyslet, já měl už asi 5 prototypů a musí se to vždycky pořádně promyslet ady se potěr po rozplavání vevycucl a nezdechl. Kazdej trochu šikovnej člověk si poradí.

Ondra
7.5.2006 23:50

Fanda : Nechápu tvou aroganci,když si tak zkušený chovatel tak si určitě ňák poradíš sám když my chovatelé pseudotropheusů jsme pro tebe břídilové !!!

zebra
9.5.2006 17:51

Já mám taky tropheusy a omoc větší rozdíl to není, jen jsou náročnější na čistotu a mladejch není tolik. mám ORANGE A ILANGI

Ondras

VLOŽIT ODPOVĚĎ