silikon - tmavý/ transparent

Ahoj, vždy jsem měl akva s černým silikonem, nyní jsem ale pořídil cca 550l s transparentem. Chyba vznikla při zadání do výroby. Teď už je doma a napuštěné, s pozadím.... Je pravda, že se transparent po čase( event. po jakém) rozpadá???? Díky za info, literatura, výrobci i sklenáři se totiž podstatně liší...

roman

3.12.2004 12:31

To slyším poprvé, že se transparent rozpadá, tak bych tě chtěl poprosit o nějaký odkaz. Ještě jsem to u nikoho neviděl. Akorát při špatném přilnutí leze mezi sklo a transparent ráda řasa. U černého asi taky (neměl jsem ho nikdy), ale u něj je řasa hůř vidět.

Sax
3.12.2004 12:41

pravda je, že mi to také v obchodě s akvaristikou tvrdili. doba rozpadu průhledného silikonu je prý 5-7let dle ph vody.Začíná to prý bublinkama v silikonu a končí odloupnutím celého sloupce lepidla po vypuštění vody. Někdo to prý překrývá tmavým pro sichr ve spárách.

tomáš
3.12.2004 12:44

hmm...tak nevím, máte někdo transparent delší dobu, než těch 5-7roků bez závady? Jinak Saxy jméno Ti napíšu, zdroj taky, ale pošli mi mail na sebe, nechci pomlouvat veřejně :-).díky

roman
3.12.2004 13:37

Klidně pošlu, ale jsem pro to, abychom si pomáhali vzájemně, tak sem s tím pro všechny :o)

Sax
3.12.2004 19:46

každej silikon má svoji životnost,jestli je černej nebo bílej mě v případě neagresivní vody v akvárku přijde na stejno,spíš je problém jinde..a to jsou řasy,za ten bílej rády zalejzaj,kdežto pod černým se mu nelíbí,co dokážou kořeny z betonem víš,tak si odvoď co udělá řasa v silikonu,tom bílým teda:o)

chege

VLOŽIT ODPOVĚĎ