štětinovitá rasa? Akva 100l

Dobrý den mohl by někdo prosím poradit? Mám už dlouho problém s touto řasou užíval jsem jak tablety proti štětinovité řase jak mi bylo doporučeno v akvaristice (název bohužel už nevím) tak přidával Brutus a nic mi zatím nezabírá. Akvárium mám založené zhruba měsíc a půl a začal jsem hnojit rostliny tabletami PowerTabs od Dennerle (půlku tablety pod každou rostlinu), pak po měsíci PlantaMin(od Tetra) 25ml, a jednou týdně dvě tablety CO2 (CO2 Plant). Máte někdo zkušenost nebo nějakou radu ? Děkuji :-)

Kunovský

štětinovitá rasa? Akva 100l
21.9.2015 21:00

Omlouvám se za špatně nevyrovnané foto :-)

Kunovský
22.9.2015 7:31

Především jednu radu - vykašlat se na tabletky, ty myslim nikdy nikomu nepomohli

VGregr
22.9.2015 12:47

Dobrý den. Boj s touto řasou bývá leckdy dosti úporný. Ryby - řasožrouti ji nemají moc v lásce. Na její odstranění, či alespoň omezení dobře funguje např. Flurisch Excel - tekutý uhlík. Doporučuji aplikaci přímo na řasu např. infekční stříkačkou. Dále bych doporučil, když už musíte hnojit rostliny, nepoužívat přípravky s obsahem železa.

Usak
22.9.2015 13:09

Dobrý překlep infekční - injekční. Omlouvám se. Další z rad je třeba uvážlivě ryby krmit tzn. nepřekrmovat.

Usak
22.9.2015 18:48

Zkusím vyměnit tedy hnojivo bez železa a ryby krmím střídmě co nesežerou neonky tak o zbytek se postarají panceřníčci jinak tohle mně trápí už dlouho ještě před založení nové nádrže (dříve jsem měl jiné ryby) i když jsem všechny kameny a kořeny vyvařil a očistil dal nový štěrk tak se řasa znovu objevila. Myslel jsem že když nechám nádrž zarůst rostlinami, tak že se tolik živin k této řase nedostane, že si rostliny, ale slyšel jsem i názor, že to může být i vodou z vodovodu ale tak kdo ví... Každopádně děkuju za názory

Kunovský
22.9.2015 19:58

Dobrý večer. Myslím, že když pouze vyměníte hnojivo za to bez železa, tak sice vezmete řase to co má ráda, ale ona stále bude živá a bude se množit. Pokud s ní chcete skoncovat tak přestaňte úplně hnojit. Hnojte pouze a jen Flurisch Excel (tekutý uhlík). Pro tuto řasu je tento uhlík smrtící. Když vezmete do stříkačky uhlík a přímo aplikujte na řasu, zanedlouho zčervená a odumře. Toto by fungovalo dobře na lokální místa. Pokud máte řasu po celém akva, budete muset použít Flurish přímo do vody akvária. Samozřejmostí je, že se uhlík ve vodě rozředí a nebude mít tak rychlý účinek tak jako na lokální místa. Dávkování je na několik prvních dní zvýšené. Postupujte dle návodu. Ještě mě napadá jedna věc a to, že je přípravek senzitivní. Nemá rád světlo. Proto aplikujte před zhasnutím akva.

Usak
22.9.2015 20:59

Ještě před výměnou štěrku byla řasa i na něm ale zatím se držela jen na kořenu a ted přešla i na rostliny tak zkusím ten přípravek co doporučujete a uvidíme snad se jí zbavím jinak děkuju :-)

Kunovský

VLOŽIT ODPOVĚĎ