Březí samička Zebra red red

Zdravím! Chci se zeptat, cca 4 měsíce mám tlamovce, po krušných začátcích se mi vytřeli zebry. Mám teď v akváriu jednu s plnou tlamkou (vytřená cca týden). Ostatní jí dost terorizovali, tak jsem jí vymezil kousek akvarka pouze pro ni (cca 40 l) aby byla v klidu a nebyla stresovaná. Teplota vody v akva 26 stupnu, dobrá filtrace. Mám několik dotazů: 1) za jak dlouho se začne kulit potěr? 2) mám tu samici nechat s potěrem dokud ho nevypustí a přestane se o něj starat? 3) nepožere poté vlastní potěr 4) kdy mohu dát malé k ostatním, aby se ubránili? 5) co a jak dál, krmení malých, péče o ně apod...? Nenapadají mě další dotazy, určitě budu rád, když se se mnou podělíte o své zkušenosti. Jsem začátečník, a vím prd.

Matos

15.11.2006 12:33

Já jsem taky začátečník a toto mám již za sebou. Koupil jsem novou nádrž (cca 40 l), filtr, topení. Investice cca 800,- Kč. Rybu přelovil a čeal až mladé vypustí. Koupil jsem krmení pro mladé - dalších 100,-Kč. Radost byla, samosebou. Potěr rostl. Po šesti týdnech velikost cca 1,5 cm. Myslel jsem, že je vyhráno. Občes nějaký jedinec uhynul. po dvou měsících mé mateřské lásky začaly rybky umírat hromadně. Za čtyři dny bylo po všem. Investice 900,- Kč plus účet za elektřinu a výsledek žádný - tedy spíše zklamání. Další samici jsem nechal v klidu v nádrži s ostatními a téměř o nic se nestaral, pouze sledoval dorostence, jak rostou. Pravda,moc jsem je neviděl, ale o to větší radost, když se nějaký objevil. Dnes mám 5 mládých cca 5cm velikých zeber. O nějakém prodeji a zbohatnutí snad ani nepřemýšlíš. Hodně úspěchů.

marek
15.11.2006 12:42

Že se ti vytřely zebry to je asi tak radostná zpráva pro tebe, jako já se umím ráno radovat, že vylezu z postele. Jsem starej dědek, pro mně je to zážitek - ale Svět si ani nevzdechne. Si užívej tu radost a jak ti píše Mára, nedělej s tím nic. Zeber jsou všude mraky, prodat se skoro nedaj, tak počítej do deseti a řekni si - u mně v akváriu se nic zvláštního nestalo. Ono se nestalo. Ty myslíš, že jo, ale ono ne, fakticky, věř tomu. A i kdybys chtěl přesto vymáhat další informace, tak kluku nebuď línej a trochu si projdi net, jak k tomu přijde admin, že se mu tu každej tejden splaší nějaký Třeštipéro, který nadhodí dotaz, kterej je tu probranej 1000x. Pak je forum zahnjený tapetáží. Nebuď línej, makej na tom Mentos.

kurr
15.11.2006 13:34

Ale no tak Kurre, pro někoho je to událost. Když je to poprvé... Nebo už jsi fakt tak starý, že jsi to zapomněl? Tvým názorům někdy rozumím, ale sem chodí začátečníci pro radu. Akvaristika (akvaristická technika) se poslední dobou vyvíjí docela rychle.

marek
15.11.2006 14:02

Tak radost z toho mám, to je jasný, kdo by taky neměl. O prodeji a zbohatnutí nepřemýšlím, tlamovce mám pro radost.

Matos
15.11.2006 14:05

To je tak jednoduchý napsat, že -jsem začátečník a vím prd- Takových sem chodí plno. Na rozdíl od Mentose si to ale prostudujou, přečtou a dostanou se do obrazu. A pak to jen ladí. Lenochy absolutně nesnáším, Mentos nebude od kurra chválenen, ne ne ne. Bude kárán za lenost, jo jo jo.

kurr
15.11.2006 14:11

No comment

Matos
15.11.2006 14:17

Souhlasím s tebou. Taky jsem studoval na netu. Pak jsem vytáhl peněženku a dal se do toho. Nejlepší je prej externí skleněný filtr(tedy biofiltr)-psaly mraky lidí na netu. Poslechl jsem. Vrchní přepad prý taky super. taky jsem poslechl. Teď (až mi dojde trpělivost)budu tu díru v akvárku lepit a kupovat kanistr... Ono to je možná super, ale někam na diskotéku, kde to bude hezky vypadat a ten rachot nebude slyšet. Jen rybám by se to asi moc nelíbilo. Ale makám, čtu studuju, ale hlavně ptám se zkušených - Z PRAXE!

marek
15.11.2006 14:34

V tom případě by se měl Matos zeptat zkušených z té praxe a ne tady na netu. Protože dopadne pak stejně jako ty :-) Každýmu se osvědčí něco jinýho, já osobně bych nikdy díru do dna nezalepoval, je to kravina, tak a teď si vyber protože jsem zkušenej a praxi mám. Jestli jsem DOST zkušenej s dostatečnou praxí, nebo kdo je víc a líp zkušenej. Od koho sis to nechal poradit? Kolik zkušenejch z praxe to bylo? 1?2?5? Máro, vrchní přepad nemá chybu, jen musí odpovídat interiér a čerpadlo, aby to chytlo správný poměry. To víš, starej dědek, jsem už mrzutej z těch lenivejch hošíků, co si od papínků nechávaj vše servírovat až pod nos. Nejde o to, že by se k tý informaci neměl dostat, ale tohle dělaj povrchní lidi, který už za měsíc zas dranděj něco jinýho. Akvarista se zájmem o věc se takto nechová. Plýtváš na něj časem. Než sesmolil dotaz, už to moh mít naštudovaný. Tak to prostě vidím já

kurr
15.11.2006 14:56

Jo beru. Díru zatím nelepím. Trpělivost ještě nedošla. Nerad se vzdávám! Od včera jsem si s tím zase hrál a výsledek - docela klid. Jsem z Mostu a nechal jsem si poradit od firmy, která dělá i moře. Fakt pěkný - viděl jsem. Ale nějak jsme se pak nepohodli a makám na tom sám. Pokusy a omyly, ale jinak to asi nejde. Jde o to se zeptat a pak zapojit takové to ošklivé v hlavě (mozek) a z toho usoudit... Možná i to čerpadlo není úplně ideální(Idra od Sicce). Taky by mne nebavilo přijít k hotovému - mohlo to být vše na klíč, ale co z toho? Tohle má být koníček. Je ale spousta takových, kteří o tom nic nevědí. Koupí, koukají, vytahují se a když je problém, tak někomu zavolají. Nic proti nim, je to jejich volba.

marek
15.11.2006 15:02

Problém není v tom, že přijdeš k hotovýmu, prti tomu ani ň. Mentos ale neprojevil vůbec, ale vůbec žádnou snahu. Švihnul to na web a nazdar kluci. To prostě nejde. Spěchám spěchám, rychle rychle a příští měsíc bude terarista, další modelář, pak mykolog - prostě rychle všichni ke mně a honem. To nenavrhuji podporovat. Je tisíc dalších, který přijdou a dva dny to čtou, než jim tamto ošklivý v hlavě vytřídí nějaký závěry. To se líbí mně. Takovej línej hejsek se mi nelíbí, to je prostě my way.

kurr
15.11.2006 15:29

Jo. S tím se dá souhlasit.

marek
16.11.2006 10:36

to marek: Kurr tě úplně zblbnul, akorát si tu honí svoje vesnický ego starýho dědka. Měl vyjádřit svůj názor nebo aspoň hodit link. Čim víc odkazů názorů, tím líp pro lidi, který hledej informace. A jestli si myslí, že na odchov tlamovců má správnej názor (všichní vime, že ano), tím spíš ho měl napsat. Mno, prostě jsem to nevydržel.

anymous
16.11.2006 10:58

mno Tome, neposlouchaj tě co?

kurr
16.11.2006 12:26

To anymous: neboj, nezblbnul.Ale pravda je taková, že Matos položil otázky, na které znám odpovědi i já (právě ze starých odkazů na této stránce) a to mám tlamovce doma cca 2 týdny. Prostě jsem 3 měsíce četl, ptal se a pak jsem začal kupovat a zařizovat akvárko. Ryby přišly další 2 měsíce potom. Taky se budu ptát a od Kurra to možná slíznu, ale někde se to naučit chci!

marek
16.11.2006 12:45

Máro neomlouvej se mu, jseš v pohodě, Tom zapoměl jak se přihlásit. Píšeš to dobře, věř si taky trochu. Máš 100% pravdu.

kurr
16.11.2006 13:15

Ja se tu taky ptal, stejne jako Matos a nevidim na tom nic spatneho. Kdo chce odpovi, kdo nechce neodpovi. Proc bych mel hledat jinde? To neni preci Vase povinnost odpovidat, i presto, ze treba znate odpoved. Rozebirat to, jestli clovek je liny nebo ne asi v teto diskuzi neni na miste. kurr: mas zajimavy styl, jak mezi lidmi vytvaret rozbroje. Neverim, ze si stary dedek, tak bez neco delat;)..

dawwwid
16.11.2006 13:27

Sem starej důchodce a žádnej mlíčak mě nebude honit do práce, sem rád, že mi mladý kopili počítač a můžu vymetat po internetu, babička mně opustila loni, bydlím sám. Jen ti řeknu, bejt línej můj syn takhle, tak ho taky sprdnu to se nedá nic svítit, každej prostě to vidíme podle svýho, někerý děcka musej halt dospět za dohledu jinejch dospělejch, protože jejich rodiče jsou ještě děti. Nevystrkuj drápky čerte, správně to dělá Marek a blbě Matos. Co se dělá blbě v akvaristice, to se dělá pak i v životě. Pěstujme sokolové mládež k tomu, aby byla odpovědná sama za sebe, za mýho mládí to bylo normální. Po sokolsku - Nazdar!

kurr
16.11.2006 13:27

Matos: mam lombardy, tak Ti muzu popsat sve zkusenosti. 1. 5-6dni 2. z pocatku(faze prvniho vypousteni z tlamky) je samice opatrna a pokud se neco deje ihned sbira mlade zpet do tlamky. Az uvidis, ze uz se o ne neboji, odlov ji 3. Samice(tedy aspon lombardoi) nepozere vlastni poter 4. zpet do velkeho akva jsem hodil dva zkusebni kousky, kdyz mely cca 1.5cm a prezily 5. davam jemny sak green, zadna specialni pece Preji hodne stesti

dawwwid
16.11.2006 13:36

no vidíš dawwwwwwww, a nikdo ti nebrání podporovat lenochy v lenosti. Svoboda je svoboda

kurr
16.11.2006 13:39

kurr: žádnej mlíčak mě nebude honit do práce ... to je slovo poctiveho, kazdodenni poctivou praci zmozeneho cloveka;). Rikam Matos i Marek to delaji dobre..Ty ne. Anebo jsem Tvuj prvni prispevek blbe pochopil. Mozna se mnou budes i souhlasit, ze my way ani admin nenajdes ve slovniku valne vetsiny ceskych duchodcu. Neverim ti ani slovo, tak se za to na me nezlob Sokoliku;).

dawwwid
16.11.2006 13:40

Tak proc sedis u toho Internetu? Vzdyt to je podporovani lenosti..muzes preci jet do Afriky a ty rybicky tam zkoumat..hmm?;)

dawwwid
16.11.2006 13:45

a proč se staráš, kde sedím a nesedím a kam jedu a nejedu? Zaplatíš mi cestu do Afriky? Tak jedu, co by ne

kurr
16.11.2006 13:53

kurr: to byla samozrejme nadsazka;). Smysl snad chapes. Ted prijde chudak Matos, bude se tesit na 6 novych odpovedi a misto toho najde jen nase plky, zadne informace. Takze Ti dekuji za nazor a loucim se.

dawwwid
16.11.2006 14:01

nemáš zač jestli šel Matos do sebe, tak dnes nepřijde. Bude podle mýho ležet na netu a nasávat informace. Zastyděl se a šprtá. To byl můj cíl a tuším, že se splnil, Matos to studuje a já mám dobrej pocit. Škoda tý nadsázky, my starší už to hůř snášíme, tyhle nový moresy, nadsázky a tak, už jsem myslel, že si tu zabalit batoh a jedu do Afriky. Tak snat jindy, ale je mi 68, to už sem tak trochu jak říkaj chlapi v hospodě jednou nohou v hrobu tak mně příště daw šetři děkuji. po sokolsky- Nazdar!

kurr
16.11.2006 15:04

NE. Kure, kdyby jsi sem hodil svůj názor nebo link. Možná by jsi pomohl jednomu lenochovi, aby byl dál línej. Ale pomohl by jsi tím především tý stovce hledačů informací na vebu jako je Marek. Na netu nejsou jen dobré informace, dost často i uplný blbosti. Kdyby jsi sem hodil jen ten blbej link na článek s kterým souhlasíš, ikdyby si tvůj příspěvek nikdo nepřečetl, alespoň popojede ten článek ve vyhledávačích nahoru. A jestli ten článek, informace jsou podle tebe užitečný, proč to neudělat? Pro ty co hledají ty informace. Kdyby se každej choval jako ty, tak by nám byly diskuse k ničemu.

anymous
16.11.2006 15:10

Pánové já se Vám do toho vložím, jestli dovolíte. Náhodou z 99% procent s kurem souhlasím, to co si já myslím a sere mě, on tu nahlas říká. A to mu nijak nepochlebuju, taky jsme si s polu vynadali a dost ostře, ale jako normální chlapi jsme na to za 10 minut zapomněli (alespoň u mě tomu tak je). Naprosto souhlasím, že dneska chtějí lidi všechno a honem a pokud možno bez starostí a už vůbec ne, aby si k tomu něco nastudovali. Tento web je plný příkladů. Není rozdíl mezi zodpovědností ve vztahu k akvaristice a zodpovědností v životě, pořád je to ta jedna samá. A kdo to nechápe, má dostat za uši!!!

triturus
16.11.2006 15:40

Tome anonyme, je to přesně tak, jak píše triturus. Rozdíl je, že ani triturus ani já nikomu nic nenutím, jen se tu furt dobejváš na jeho svědomí a pocity. Jestli čekáš, že se tě další lenoši zastanou, tak klidně, určitě se najdou, jen ti ručím za jedno - Mentos už šprtá. To byl můj cíl. Nemá smysl nosit denně hladovému jídlo. Jednou zapomeneš a chcípne. Nauč hladovýho, ať si jídlo umí najít sám. To je moto správnýho chlapa. Rozdíl je v tom, že tě nepoučuju, co a jak máš dělat, dělej si to, jak chceš. Prostor je tu pro různý lidi, to jen ty máš furt snahu nahnat lidi do jednoho stáda názorů, chování, myšlenek. Vzdej to. To je utopie.

kurr
16.11.2006 15:56

Kure, nečteš co píšu... Nejsem Tom, opravdu ne.

anymous
16.11.2006 16:08

Mno, ale nemůžu Tě nutit, aby jsi nám pověděl svoje zkušenosti, názory ohledně tlamovců. Domnívám se, že o něco přicházíme. Ale máš pravdu. Teď už to chápu a omlouvám se. S těma lenochama souhlasím od začátku, ale právě při lovení informací z netu jsem se setkával s mylnými informacemi. Tak mě pak mrzí, že lidi, který možná toho hodně ví, nic nepoví. Ale samo, nemůžu do toho někoho nutit. Takže ještě jednou se omlouvám.

anymous
18.11.2006 16:41

Právě jsem si super zasouložil.Můžu vám o tom povykládat, ale napřed si titurus půjde umýt to kurovo hovno, co má na hlavě.

vykur

VLOŽIT ODPOVĚĎ