Moje první akvárium s tlamovci

ahojte, chtěl jsem se informovat....pročetl jsem celý forum a podle toho usuzuji že nemám dostatečně velké akvárko...takže mi nepište že to nemá v tak malém akvárku cenu chovat......mám 72l velké akvárko a chovám v něm melanchromis auratus 4ks a pseudotropheus saulosi 6ks jaké další rybičky by jste mi k těmto doporučili (myslím tím i do počtu..kolik by jich asi tak mělo být) určitě bych chtěl ještě přísavku thajskou čili gyrinocheilus kaznakovi? díky moc za radu

Manes

Moje první akvárium s tlamovci
8.9.2007 13:28

pokud jsi opravdu precetl cele forum tak nechapu jaxe jeste muzes ptat jake dalsi ryby do tveho akva muzes dat. Pocita se prumerne 10 litru vody na 1 rybu, takze si sam spocitej kolik jich jeste muzes pridat.Vysledek je minus 3 a to jsou pouze teoreticke pocty pri tak malem akva.Ryby mas male a mlade,jak zacnou dorustat a vybijet se , uznas sam ,ze do tveho akva jsou zivorodky prip.1-2 pary Julidochormisu nebo malych Neolamprologusu to nejlepsi reseni.

Jarabak
8.9.2007 13:32

někde jsem četl že ve velkém akvárku tlamovci dorostou do větší velikosti a v menším zas jsou menší....každopádně díky

Manes
8.9.2007 13:43

Je velka skoda ze to akva neni vetsi , protoze vypada docela dobre. Zatim to tak nech a jak zacnou auratusy dorustat tak se jich zbav a nech si jen saulosi .Teda pokud mermomoci chces tlamovce.To ovsem neni rada jak chovat tlamovce , pouze doporuceni reseni tveho stavu. Pokud se saulosi pak zabydli , dokoupil bych pak k nim treba Julidochromis transcriptus .S prisavkou pockej az se objevi rasy,jinak chcipne hladem.

Tom
8.9.2007 13:51

a ještě nevím sameček od saulosi je nejvěší ze všech rybek a zdá se mi že když krmím že toho pojí ze všech nejvíc ani nevím jestli zbyde pro všechny .....myslíš že je to špatně?

Manes
8.9.2007 14:06

co se týče prostoru tak do šířky jsem už jít nemohl ale do výšky tak tam jsem tomu dal rezervu asi 20 cm ....to asi byla chyba co?.......pak ještě nevím sameček od saulosi je ze všech mých rybek největší a když dojde čas krmení tak toho pojí ze všech nejvíc a ani nevím jestli zbyde pro všechny myslíš že to je chyba

Manes
8.9.2007 14:28

krm po trochach a casteji.

Tom
8.9.2007 14:39

a častěji to myslíš kolikrát deně? vím že musím krmit trochu aby na dně nezůstávalo jídlo jináč se mění chemizmus vody a to je špatně

Manes
8.9.2007 14:42

Říkáš,že si tu pročet fórum , a že ti nemáme psát,že máš malé akva,které není malé,ale MRŇAVÉ,dobré tak na potěr tlamovců a chceš ještě od nás,aby jsme ti doporučili další druhy,které by si mohl přidat. To se trochu vymyká logice. Nikdo ti tu další druhy nedoporučí,pokud má všech pět pohromadě. Neber to zle,ale co by si tam chtěl ještě přidat.Už teď máš přeryběno a to nemluvím o tom,že to je akva s tlamovcema. Mele se to tu pořád dokola a dokola a stejně je to prd platné. MOJE RADA: Zbav se tlamovců a dej si tam nějaké rybky společenského druhu a budeš mít z akvária mnohem větší radost. Tohle ti za 1-2 roky stejně vyhyne a zůstanou jen nejsilnější ryby.....ostatní totiž ubijou. Melanochromis Auratus je jeden s NEJAGRESIVNĚJŠÍCH tlamovců!!! A nebo si kup akvárium minimálně okolo 250 lt,jestli chceš tlamovce mít dál.

memeo
8.9.2007 17:32

memeo má pravdu, v takové vytíračce se budou ryby ubíjet.

brova
8.9.2007 18:09

Určitě to ja malinké....

V.Malawi
8.9.2007 18:47

Patřím k těm tolerantnějším, ale do takového akva tito tlamovci rozhodně nepatří. Saulosky sice patří k tlamovcům menšího vzrůstu, ale toto akva je i pro ně malé...Pořiď si do něj šnekáče těm to bude stačit a jsou to určitě zajímavé ryby.

Elongatus M
8.9.2007 20:05

...je to malé!A tvrzení,že v menším akvárku ryby nedorostou mě hodně nadzvedlo ze židle.Píšeš,že sis pročetl forum.....promiň,ale lžeš!Jinak bys tyhle ryby to tak malého akvárka nedal.

wladys
9.9.2007 19:08

měl jsem tlamovce také v malém akvárku ,ale ne proto, že bych to chtěl .ale že jsem je dostal .Dělal jsem všechno proto ,aby se jim dařilo dobře ,takže se mi podařilo ,aspon to ,že mi žádná rybka neuhynula .Ale pořízení velkého akvárka jsem se stejně neubránil .A věř že je to velký rozdíl ,v zbarvení ryb v chování ,prostě pořid si větší akvárko a uvidíš sám.

Hříšník
10.9.2007 20:59

Máš to velmi hezké a neboj, bude to fungovat bez problémů. Nedej se zastrašit, držím palce.

Jana Tukurka
10.9.2007 21:09

TO Jana Tukurka Jak tohle můžeš říct? Fungovat to nebude a jestli podle tebe ano,tak ani asi nevíš, jak tlamovec vypadá,protože jinak by si tohle nemohla vypustit. Já mám 100 lt akva na potěr a plave mi tam max 30 ks do velikosti 4-5 cm a pak jdou rychle pryč,aby se nepodseklitady nezakrněli a nebyli z nich mrzáci. Chtěl bych vidět tebe,jak by se ti žilo v místnosti 1m x 1m. Taky by si přežívala,ale nežila.To samé budou ty ryby v akváriu,které Manes má. Chtělo by to trochu myslet,než něco řeknu!

memeo
11.9.2007 22:23

Já myslím a myslím, že není problém. Nestraš.

Jana Tukurka
11.9.2007 23:47

Jana Tukurka: ...Chovala si někdy tyhle ryby?Máš s nima nějakou zkušenost?Říkají ti něco ty názvy?Pokud ne tak tady zbytečně zaplácáváš prostor a mateš lidi!

wladys
12.9.2007 15:54

to Jana Tukurka: To je problém a to dost velkej a nebo tolik problémů, kolik tam bude ryb!!!

brova
12.9.2007 16:00

hosi je to provokater a vy jste se chytli :-)))

Tom
12.9.2007 20:13

Kluci vy jste jak divoši, nebuďte tak agresivní, testosteron se vám hrne na mozek. Je to v pořádku a stále jen nestrašte.

Jana Tukurka
13.9.2007 23:23

...že je to provokatér je mě jasné od začátku.Bohužel nemusí to být jasné Manesovi....je třeba nějak reagovat,když tady ty bláboly admin nechává... :(

wladys
14.9.2007 14:57

TO Wladys Plně s tebou souhlasím....... Admin by si to pohlídat měl,ale na druhou stranu by tu musel být asi neustále,protože takovýchto lidí tu docela dost v poslední době přibývá... :o(

memeo
14.9.2007 18:43

bylo mi v akvaristice řečeno že jich mám vzít víc ....že nejspíš všechny rybky nepřežijí....a je riziko, že se navzájem pobijí. jsou to ještě mláďata....tak nevím no.... ale díky všem co mi píší

Manes
14.9.2007 20:01

...a co ti řekli v akvaristice na velikost akvárka?Ta je myslím v tuto chvíli prioritní a né řešit počty ryb...jdeš na to bohužel z opačného konce. :(

wladys
14.9.2007 21:07

Je až nechutné, jak si děláte patent na rozum, pánové by hned vyhazovali koukám, no moc pěkně se chováte v otevřené svobodné diskuzi. Pořiďte si své weby a tam si mažte a vyhazujte, zde je svobodný prostor pro všechny akvaristy, rozumbradové. Že se ani trochu nestydíte!

Jana Tukurka
14.9.2007 21:22

Jana Tukurka: ...až budeš mít něco k věci a bude to mít hlavu a patu,tak se klidně ozvi...zatím je to obyčejné plkání. Pokud si chceš pokecat tak zkus nějaký CHAT tam třeba k tobě budou přívětivější.

wladys
14.9.2007 21:29

Až budu chtít radu, tak se vám ozvu pane wladys. Já tedy plkám a vaše příspěvky (včetně posledního) - co slovo, to perla, do kamene vytresat, že ano. Vy jste tu ředitel a vrchní rozhodovač, kdo co a jak má psát? Tak to jsem asi přehlédla, pane nejchytřejší Zeměkouleřiditeli.

Jana Tukurka
14.9.2007 22:14

ty tukurko a ty co tady delas jen do kazdeho rijes jak sem si vsiml to musí byt zabava otravovat slusne lidi bes radsi nekam na líbím se ti

holca86
15.9.2007 11:03

TO Wladys Nemá to cenu........... Pokaždé se budeš akorát rozčilovat. Ať si vybere z odpovědí tu správnou ten,kdo se ptal.Jestli má trochu rozum,tak pochopí,že máme pravdu,protože tyhle ryby máme doma už nějaký pátek. A jestli bude věřit někomu,kdo si nechce ani udělat registraci na přihlášení, je už potom jeho problém.

memeo
15.9.2007 11:40

presne tak nevsimat si ji ji to po case prestane bavit kdys na ni nebudete reagovat proste jak kdyby tu ta osoba nebila

holca86
16.9.2007 20:52

Je mi úplně jasné, že si budete nesnažit rozházet jeden druhého, ale není mi jasné, jak si ten omezený holomek může dovolit ke mne výtku, že můj příspěvek nemá hlavu ani patu. Zde je snad svobodný prostor pro vyjádření svobodného soukromého názoru. Soudruhu meweo, nebudu dělat registraci, pokud nemůžete bez registrace být, vaše věc - názor se nezkvalitní a ni nezhorší tím, že si dám registraci. Memeo - vy se tak jmenujete? Nechci se s vámi dál hádat, ať je zde natrvalo označen ten, kdo má vždy pravdu a my ostatní sem nebudeme moci přispívat a je to. Manesi promiŇ, že je to zrovna u tvého velmi pěkného akvária, ale jak si již stěžovali zdejší testosteronoví vyčkávači na odpoveď - možná je admin umravní a nechá nás tu psát bez osobních výtek a napadání VŠECHNY. Těmto chlapcům, co nemají celé dny co dělat a vyčkávají u počítače, aby odpověděli rychle, vždy a na vše vzkazuji, že to každý vidí, jak se povalujete u počítačů a celé dny zoufale vyhlížíte, kdy se zas někdo na něco zeptá. Vy svým ženám asi moc platní nejste, že? Nechte mne žít, pište si své milionkrát omleté pravdy, plácejte se po ramenou, virtuální kamarádi - a nechte mne. Děkuji Jana

Jana Tukurka
17.9.2007 14:43

TO Jana Jestli ti jde o to, jak se jmenuji,klidně ti to tu napíšu. Ladislav Šmejda ....okr.Kutná Hora....jestli budeš chtít i telefon,tak řekni. Jestli Wladys je holomek,to nevím,ale jelikož ho znám a vím kolik mu je let,tak silně pochybuji,že ten holomek bude.Na to je už dosti starý. Co se týče tebe,nevím,proč se rozčiluješ. Každej tu řekl svůj názor a tobě se nelíbí,že se do tebe někdo trefuje.Já se vůbec nedivím,když tu napíšeš takové nesmysle. My ty ryby opravdu máme už nějaký rok,takže víme,co se stane.Nestane se to hned,ale třeba až za jeden a půl roku,proto tu na to upozorňujem.Takže já s Wladysem souhlasím,že nemá cenu tu psát věci,které nejsou pravdivé a mlžit akvaristům,kteří s tlamovci začínají,nebo by chtěli začít. Jinak co se týče počítače,tak u něj sedím,ale až po pracovní době,kterou mám pro tvé info od 8:00-17:30. Teď momentálně mám dovolenou. AŤ to plave........ ;o)

memeo
17.9.2007 16:50

To memeo: Plně s Tebou souhlasím,jednou jsem si takto nechal špatně poradit a pak jsem se hrozně divil, že mi za půl roku padly tang.ryby za víc jak 1000Kč. Teď jdu do Tanganyiky znovu a pečlivě se na to chystám abych neudělal zase nějakou chybu.A díky takovým lidem, jako jsi ty a nebo wladys vím, kde jsem minule udělal chybu a jak mám sestavit novou osádku Tanganyiky aby se ryby cítily dobře a byly v poho. To Manes: Z vlastní zkušenosti Ti mohu poradit, nedávej do tak malého akva tlamovce, pokud nechceš aby se Ti utloukly.

brova
17.9.2007 20:56

Memeo zas tak staří nejsme....:) Koukám,že Tukurka přitvrdila....zřejmě se špatně vyspala.Asi by ty její příspěvky neměl admin mazat,ať si každý o ni udělá obrázek sám.Jinak ti přeji krásnou dovolenou. ;)

wladys
17.9.2007 21:02

memeo,wladys: vy jste si nevsili o koho jde?...jana tuKURka...proste napiste k tematu vas nazor,zkusenost a na provokatery nereagujte,prestane je to tady bavit.Jinak to zase bude vsude vypadat jako v tomto tematu kde je 1/3 prispevku o nicem resp. vubec se netykajicich puvodniho problemu (samozrejme vcetne tohoto meho).

Tom
17.9.2007 21:38

wladysi, napadl jsi mě bezdůvodně jako první. Tak jste tu hezky pohromadě a do mě, že? Takže jiný názor se asi zřejmě opravdu nepřipouští. Všímejte si sebe a já si budu psát také za sebe, pokud jste toto schopni pánové pochopit. Na světě jsou totiž i lidé, kteří mají jiné názory a zkušenosti, nežli vy. Naučte se toleranci. Zatím se chováte tak, že máte patent na rozum a všechno vám tu patří.

Jana Tukurka
17.9.2007 22:52

No a já jsem si myslel, že si vetchý kur užívá důchod...

pik
18.9.2007 18:37

..to není KUR....

wladys
18.9.2007 20:06

No nejlépe by nám to mohl objasnit admin, pokud jsou příspěvky od kura a od Jana Tukurka ze stejné IP adresy, bylo by to pak jasné. Můj osobní názor je že o kura nejde.

Míla
18.9.2007 20:16

Jestli to není on, tak se mu omlouvám. Ale následovníka má tedy kvalitního:-)

pik
19.9.2007 13:37

2 Jana Tukurka: U me ses nezlob se ze uz jsem se nastval: opravdu krava nebeska...sorry.....to je jako by Ti auto prejelo nekoho velmi blizkeho uplne na maderu a tys vsem vykladala to bude dobry on nebo ona se z toho dostane.....uz tuhle diskusi sleduju delsi dobu rady ktere tu udeluji memeo s Wladysem jsou opravdu radami. Ten Manes ma opravdu pro chov tžlamovcu nevyhovujici AQ. Sbohem.....

Jonathane
18.10.2007 14:49

No je fajn, že to tady probíráte mezi sebou, když chce poradit někdo třetí. Akvárko je fakt malé, ale na druhou stranu je mnoho cichlid, které by se tam v pohodě daly chovat viz např. Pestřenci, Ramirezky apodobné, které nejsou ani náročné, ani veliké.

roland.mynar
18.10.2007 17:55

rolande, kdo tvrdi ze procetl cele toto forum a pak sem flakne takovyto dotaz , nemuze pocitat s chvalou.Rady dostal a kdyby opravdu forum procetl alespon zbezne, ani by se nemusel ptat.Navic tvoje odpoved je taky mimo misu.Manes se neptal jake ryby do tak maleho akva, ale jake DALSI ryby, protoze uz tam 10 ks mel.A to uz tady nekteri nevydychali..neni se co divit, clovek to muze do nekterych cpat horem dolem ,ale je to marny , je to marny , je to marny.... vetsina lidi stejne nejdrive koupi akva,za 2 dny ryby a pak si mysli ze tady dostanou radu co ted s tim...

Tom
18.10.2007 22:50

úvodní text měl být:...mám 72l malé akvárko,to samo o sobě říká vše podstatné...

V.Malawi
22.10.2007 21:46

chlapi není to jedno jak chce at si tam dá třeba frontosy!akorát se tady zbytečně rozčilujete!!!!!

miki
22.10.2007 21:49

jo ještě akorát, chudáci tlamovci!!!

miki
23.10.2007 10:24

To:miki Máš pravdu,ale když si ty hrůzy ,co se tu píšou někdo čte, asi ani nakonec neví že je to a má být hlavně pro ryby né pro to co si někteří prostě umanou...

V.Malawi
23.10.2007 11:04

Já bych tuhle debatu ukončil....... Stejně to tu je pořád dokola a on se někdo další zeptá ve fóru na to samé,uvidíte.

memeo
23.10.2007 11:29

to vite V.Malawi,memeo lidi jsou lidi!!!!!!!

miki

VLOŽIT ODPOVĚĎ