Tlamovec plave vertikálně

Ahoj, neví někdo, proč mi jedna ryba plave vertikálně? Stále je v rohu, tlamou nahoru. Jinak ale v pohodě žere, občas se jde podívat po akvárku, ale většinou je právě takto viz foto. Díky za rady

souke87@gmail.com

Tlamovec plave vertikálně
10.1.2016 16:48

Neuraž se jen si tipnu. Voda žlutá jako chcanky. Vysoká vrstva písku. Ryby vypadají vykrmené jako vepři. Předpokládám že nádrže je nedostatečně velká. Špatně zarybněná a se slabou filtrací. Podtrženo sečteno tvoje špatné zacházení a neznalost způsobuje to že se ryba nechová normálně. V nenormálních podmínkách to jde jen těžko. Rada je jediná: pořizovat si živé tvory jen když jim zvládám ony vhodné podmínky vytvořit a udržet.

hr
10.1.2016 17:32

Přesně jak píše hr..Ryba vyhlíží jestli ji někdo ze shora nezachrání (černý humor)

St.
10.1.2016 17:59

Já se určitě neurazím. Nejsem profík, ale ryby mám už přes dva roky, a vypadají spokojeně. Filtr je externí, s dostatečnou kapacitou (aspoň to tam píšou), akva je 200l, na 10 ryb bych řekl, že snad stačí. Ta žlutá vypadá na té fotce. Je to focené při osvětlení, jinak když ji dám do sklenice, je krásně průzračná. Písku tam je možná trochu moc, ale oni si ho stále přesouvají, a někde je víc, někde míň. Určitě budu rád za každou radu, jak to zlepšit. Vyčítání, že je všechno špatně mi moc nepomůže, když nepřijde rada, jak to zlepšit :)

souke87@gmail.com
10.1.2016 19:16

Ty máš doma dva roky akvário a podle toho poznáš že se ryby vypadají spokojeně. Potom teda není co radit a nechápu proč se tady na něco ptáš. Jestli je ta ryba v rohu spokojená, tak se St. spletl protože nevyhlíži pomoc shora :-))))) ale chystá se zaútočit skokem na mouchu sedící pod krytem. Rada jestli chceš chovat ve 200 l aqu tlamovce tak 1-2 druhy max a to bych určitě nedoporučil metriclimu. Dále je potřeba k chovu pár jednoduchých věcí: 1.Filtr nejlépe s dvojnásobně výkonějším čerpadlem než je objem nádrže. 2.Zarybnit druhově 10-12 ks při dvoudruhovce, při jednom druhu 15 ks minimálně. 3.Vyměňovat týdně 25-75% vody za čerstvou. Množství nové vody se odvíjí podle naměřených hodnot dusičnanů ve vodě před výměnou. 4.Krmit vhodným krmivem podle potravních nároků ryb. (byložraví, masožraví) 5.V nádrži stačí dno s říčního písku frakce 0-4 mm a 1-4 kameny na každé straně nádrže jako teritorium pro dominantní ryby. 6. Udržovat teplotu 24-26°C a znát hodnoty vody vstupní a výstupní na její případnou úpravu: NO2, NO3, pH, KH. To je v kostce celé. Čirost vody neurčuje její čistotu nebo lépe řečeno vhodnost pro žití určitých druhů živočichů. Destilovaná voda nebo voda z kohoutku je taky čistá nikoliv vhodná. Takže zde platí znovu jediná rada kterou už jsem ti napsal v poslední větě příspěvku č.1.

hr
11.1.2016 1:11

Pokud ryba nedýcha zrychleně,neřešil bych to.Je to normální chování nedominantních ryb.

dick
11.1.2016 9:09

Dick, co to tady meleš za nesmysly? :-O Subdominantní ryby plavou společně s ostatními v hejnu po nádrži a nevisí jako netopýr v rohu pod krovem. To by ale nádrž musela splňovat mnou vypsané základy k chovu tlamovců v odpovědi č.4. Nevíš, nepiš.

hr
11.1.2016 9:11

Mimochodem na rybě je i přes mizernou fotku vidět že má nafouklou dutinu břišní, což bude zřejmě způsobeno střevními parazity.

hr
11.1.2016 9:27

Vždy mne udiví,že člověk který umí psát,neumí číst.Nevším jsem si že bych se na cokoli ptal.Reaguj jen na otázky,když tohle nevíš-mne nepiš.Zkus se chovat slušně.

dick
11.1.2016 10:13

Mě zase vždy udiví člověk, který absolutně nemá páru o probírané problematice, ale zato má potřebu reagovat. Výsledná reakce podle toho potom vypadá. Tohle je diskuzní fórum a můžu tedy reagovat aniž by ses mě tázal. Jestli máš dojem, že se nechovám slušně, když ti píšu že meleš nesmysly, když nesmyly meleš, tak si trochu útlocitnej a jen tvé nakřáplé ego nevhodně z patra zareagovalo na obranu, místo pokorného omlouvám se, že melu nesmysly. Až budu neslušnej, tak to bude úplně jiné. Zatím si jen čti, a až budeš vědět o rybách tolik, že budeš moct podle fotky zareagovat a odhalit problém nebo příčinu problému, tak klidně piš. Dokud toho ty a tobě podobní schopni nebudete, tak budete narážet na moje ostré výtky vůči vaším namletým nesmyslům.

hr
11.1.2016 13:24

k č.9 Jenom škoda ty namyšlenej pokryteckej troubo že se tím co radíš ostatním taky sám neřídíš!!!

vlk
11.1.2016 14:28

hr.Opět jsi nezklamal,odmítám se hádat s moulou,protože pak by si někdo mohl nevšimnout,že je mezi námi rozdíl.

dick
11.1.2016 19:24

pro Dick:ty asi vůbec nevíš o tlamovcích nic co když napíšeš že to je normální když je ryby v rohu a vypadá jak když se chce zabít aby se netrápila. zdraví ryby plavou po celém akva i v hejnu nezávisle na dominanci a postavení v hejnu.jestli se ti tvoje ryby takhle chovaj tak je radeji spláchni do hajzlu at je netrápíš!!!!!!!! pro souke:ty raději si kup křečka nebo morče,tam snad nic nepokaziš....

jarek1
11.1.2016 21:07

pro jarek1.Japak si z tý fotky tohle všechno poznal.Fotka je dost bídná,žádná ryba se samozřejmě nechce sama zabít.-ryby plavou po celém akva i v hejnu nezávisle na dominanci a postavení v hejnu-asi máš na mysli neonky.U mne se tak chovaj napr. některé samice,když nosí nebo sameček když dostal nařezáno od dom.samce.

dick
11.1.2016 21:50

Těžko říci jak je to v tomto případě, ale potvrzuji, že samec (který dostane nařezáno) se často takto může chovat a to i několik dní, než se dá do kupy. Je to sice divné, ale i mistr hr se může někdy mýlit :-), to že to ještě někdo nikdy neviděl, neznamená, že to neexistuje :-)

Fripuj
12.1.2016 10:05

Souke, prosím tě vyfoť celé aqo a vlož sem fotku. Jestli měříš hodnoty vody, tak napiš jaké a uveď jejich parametry. Zřejmě na to mám trochu čuch a podle jednoduchých indícií, i když nevidím aqo celé, už dopředu vím že tahle nádrž je totálně špatně založená, zarybněná a udržovaná. Jsou zde dvě možnosti: 1) buď sem na férovku vložíš fotku a popis aqa s parametry nebo 2) nevložíš nic, čímž potvrdíš moje tvrzení z možnosti 1.

hr

VLOŽIT ODPOVĚĎ