Tlamovec.Prosím o radu

Prosím o radu.Před Vánoci jsem si koupil 1 malého tlamovce Tropheus Duboisi(černý puntíkovaný a až dorosté bude černý a puntíky se změní na dva bílé pruhy)a dnes tj 28.12. jsem k němu dokoupil dalšího toho samého a též malého a jak si se spolu ,,hrají,, nahání se a pokaždé jim zmiznou puntíky.Může mi někdo říct čím to je?A jak často krmit tlamovce?Může to být pára nebo samci?děkuji Je to Tropheus Duboisi

Radek

28.12.2005 21:27

Nic ve zlým, ale vypadá to jako vtip. Jestli ne, tak si najdi v nápovědě Tropheus Duboisi a dozvíš se cos koupil za ryby. Taky by neuškodilo trochu specifikovat, jaký máš akvárko.

supina
5.1.2006 22:49

Pokud chces chovat Tropheusy, mel bys o nich napred precist hodne literatury. Pochazi z jezera Tanganyika a jsou ponekud narocni na chov, ziji v kolonach a mel bys jich mit minimalne 15 ks kdyz jsou dospeli. To znamena koupit jich aspon 20 mladych, protoze vsichni se nemusi dozit dospeleho veku. Jsou prisni vegetariani a maji dlouhy travici trakt, takze byva problem s krmenim. Nesmi se nikdy prekrmit, takze krmit aspon 4x denne po malych davkach spirulinou a NLS nebo necim podobnym. V prirode jenom ozdibuji rasy. Jsou mimoradne nachylni na nafouknuti zpusobene vnitrnim parazitem. Byva to z prezrani nebo ze stresu. To, ze jim zmizi puntiky a pravdepodobne i zblednou, znamena, ze se boji, ze jsou ve stresu. My mame 31 Tropheus Duboisi a 500 litru akvarium. Tlamovce z Malawi mame v jinem akvariu. Akvarium pro Tropheusy ma byt minimalne 150 cm dlouhe. pH ma byt vysoke, kolem 8,5. Nikdy nesmi klesnout pod 7,5!! Precti si aspon tohle http://www.tropheus.xsite.sk/cichlidy.htm Nahore si klikni na Potrava a pak na Choroby. Kdyz mas szitou kolonu, byva veliky problem pridat k nim novou rybu a nebo odlovit rybu na nejakou dobu a pak ji vratit zpatky. Kdyz uz je to potreba, tak pridat rybu jedine v noci, potme a akvarko zatemnit tmavou latkou na cely pristi den. Tak posud sam ted hned v zacatku, jestli je to to, co chces chovat.

A+I

VLOŽIT ODPOVĚĎ