Tropheus a Altolamprologus

Chtel bych poradit jestli muzou bejt spolu ve spolecnem akva Tropheus a Altolamprologus calvus?????? Diky za radu.

syki

1.7.2010 6:49

Tyto ryby se k sobě absolutně nehodí jak temperamentem, tak zejména odlišnými potravními nároky. Nevhodné krmení způsobuje dříve nebo později vždy onemocnění ryb. Zdravím.

miroslav kraut
1.7.2010 15:33

Pane Kraut, moc dekuji za radu.

syki
1.7.2010 18:07

A jááá to už 12 let vidím jinak:-))))+Žádná umrtí a nemoce ani žádný jiný problém!!Nechtěl jsem na to vubec odpovídat,jelikož se to tu řešilo asi měsíc zpět,ale jakmile napsal p.Kraut ta na to musíííím reagovat.:-)))

miran
1.7.2010 22:30

Parek calvusu v hejnu tropheusu? Zadny problem. Odlisne potravní nároky? Samozrejme ano, ale kdyz budes slozenim krmeni preferovat tropheusy, zadny problem. Pocitej ale s tim, ze si calvus obcas vylepsi jidelnicek jikrama tropheusu behem jejich treni, pripadne rozplavanymi mladymi.

afra
2.7.2010 6:53

Oni by šli s trophíky chovat dlouhodobě i třeba gavůnci ze zásadité vody nebo středoameričtí kančíci nebo vlastně cokoliv co nevyžaduje vysloveně kyselou vodu..... No když to budeme brát takhle - tedy co ryby dlouhodobě přežijí a ne co je optimální, pak nemám dalších připomínek a gratuluji vám oběma k dobré radě. Zdravím.

miroslav kraut
2.7.2010 9:05

No kdybych byl Calvus a chtěli by jste mě zavřít z hejnem králiků typu Tropheus a nasadit dietu. Místo šťavnatýho masíčka jen suchý chleba, mrkev, seno, rajče a okurek tak bych křičel že nechcu. A ty nechápavce bych snad plácnul ocasem aby pochopily že Calvus rád maso a ne seno. To na Pankráci se maj možná líp aspoň co se stravy týče.

Pavel 86
2.7.2010 15:16

Pavlík,prodám ti nějaké Calvusy a krm je jak říkáš masíčkem a uvidíš kolik ti jich zustane.Ja dospělé krmím jen vločkama,mladé krmím živím Cyklopem,a živou koretrou 2krát denně. Dal jsem si knim do nadrže děrovaný vápenec(3ks),pěkně zelený,protože ty co sem měl v hlavní nádrži s Ikolama,neměli očištěný.Během Jediného dne byly komlet vyčištěný.Takže to zase takovy masožravec není.Jasně vyčistí ti budku jiker,nebo snušku rozplavaného potěru,ale ten potěr sežere i ten Tropheus.Pane Kraut nevím,proč tam davate nějaké Gavunky z Asie,nebo Kančíky z Ameriky?To je docela krajní přirovnání.Myslím,že obě ryby pocházejí s TANGANIKY,Cyklop,žerou obě a tu Spirulinu co sypu Tropíkum sežerou ti Calvusy a Compressy taky.Tady je jeden kus,který mi plave v nádrži.Fotka není moje,protože neumím fotky zmenšit,ale vypadají nachlup stejně.Pokud mi někdo poradí jak to mám udělat,tak tu něco nahodím.
Tropheus a Altolamprologus

miran
2.7.2010 16:32

Miran ber to z úsměvem, mě akorát ti Tropheusi i když jsou pěkni přijdou jak králici, zatím jsem mněl vždy masožravé ryby a kousek mražené kostky mají každý den. Velice dobře se pak třou i když taky jim jedou i vločky a přísavkám k řase přilepším občas salátový okurek a zobnou si všechny ryby. Zas ti králici dobře čistí řasu to si člověk nevybere, teda pokud je nedá dohromady jak ty. Tak ať jim chutná a nestrádají.

Pavel 86
2.7.2010 17:12

Jasně,Pavliku,že to beru s usměvem,budu radši psát smajliky.Když sem jim kdysi dával patentku mr.tak se po ní nafukovali a pár jich chcíplo,a upozornuju,že jsem to tam pomalu dával na kusy!!!Takže žádné překrmování.Takže ty dospěláky krmím,jen mr.Cyklopem a pak mám takove vločky se Spirulinou pro Tanganiku a střídám to sčistě spirulinovýma vločkama.Množí se dobře akorát to nemám kam dávat,takže Dělám na střídačku.Ted sem prodal dospělé normál Compressy a Calvus Black.Nechal sem si akorát Gold Compressy+Goldenhead Compress,a Calvus Yellow.Ted ta Afrika vubec nejde.Mámdoma ještě asi 200 Aulonocar red dragon,a 50 Copadochromis Tanzania vše 5-6cm a nikdo to nechce ani za 20kč.Asi to pustím do přehrady:-)))

miran
2.7.2010 18:36

MIRAN - Jedna z možností jak zmenšit fotku aby šla odeslat a dát do správného formátu. Pravým tlačítkem myši klepni na fotku, najeď na nápis Otevřít v programu, vedle je tabulka tak zmačkni malování. Teď máš obrázek na celou obrazovku v malování - Zmáčkni nahoře v liště nápis Obrázek a podním nápis ROZTAHNOUT ČI ZKOSIT bude další tabulka s čísly VODOROVNĚ 100% SVISLE 100% tak čísla přepiš obě třeba na 40%, a zmačkni OK, tím se zmenší foto na 40%. Nahoře v liště zmáčkni SOUBOR pak ULOŽIT JAKO.... po kliknutí vyber kam uložit, třeba plocha,dokumenty atd. a dole v té tabulce jsou 2 okýnka NAZEV SOUBORU napiš co chceš a pod tím je ULOŽIT JAKO TYP tak to přepni na JPEG-JPG a ULOŽIT. HOTOVO. V případě potřeby to umím i ve Worldu 2003

Pavel 86
2.7.2010 18:48

O.k dík jak cyp,já jsem nato analfabet.Večer jak příjdu z roboty tak jdu nato.

miran
2.7.2010 23:48

Tak ted sem uplne mimo :-) MUZU NEMUZU? :-))

syki
3.7.2010 0:02

Tak jsem zvědav Pavle jestli to funguje,tady mam svoje IKOLKY+Ps.Flavus.
Tropheus a Altolamprologus

miran
3.7.2010 0:05

Funguje to!!Pavle dík,nic těžkého,tady ještě jedna.
Tropheus a Altolamprologus

miran
3.7.2010 8:10

Pěkny ryby, paráda. Ještě k těm fotkám, nefoť přimo kolmo proti nádrži, pak je vidět ten blesk nebo odraz jiných věcí. Musíš fotit šikmo z většího uhlu proti sklu (klidně kousek 10cm od skla) a ten blesk nebude vidět. Da se fotit i uplně potmě, namířiš timto způsobeb na rybu když spí a vyfoť z bleskem. Taky to udělá pěkny přirozeny záběry bez odrazu od skla. Čau, ať se daří.

Pavel 86
3.7.2010 8:20

Syki - Pokuď začínáš tak bych to nedělal, Tropheus je dost citlivý na chyby. Já je nemám ale všude se to tady píše, asi na tom něco bude. :-))

Pavel 86
7.7.2010 8:57

Pro miran: pokud jste už přesvědčil sám sebe, že dospělé calvuse je nejlepší krmit cyklopem a vločkami, je to vaše věc. Že se tím udrží při životě a dokonce se i vytřou (často zde používaný fakt dotvrzení správnosti podmínek) vám věřím. Ale neznamená to, že je to optimální model chovu daného druhu. To opravdu není. Prostě máme každý jiný názor a zkušenosti. Problém je, že vám to může relativně fungovat, protože jste zkušený akvarista, máte akva ve standardním chodu s dobrou biorovnováhou, co se ale stane, když váš model chovu převezme začátečník, protože vám to přece funguje. To jsem chtěl jen svou připomínkou naznačit...ale možná to bylo, zbytečné a budete se tady stále vzájemně přesvědčovat, že to, co ryby dlouhodobě přežijí (proto ty příměry s gavůnky atd) je optimální. Pro chov jakýchkoli ryb v umělém prostředí akvária je mnohem důležitější potravní preference daná druhu, než to odkud ta ryba pochází. To je můj názor a zkušenost, který nikomu nevnucuji, jen zde snažím polemizovat o termínu optimální model chovu. Zdravím.

miroslav kraut
7.7.2010 23:35

P.Kraut máte moná pravdu,že to co dělám já,nemusí fungovat někde jinde.Jenže tyhle ryby nebyly moje první,začal sem chovat Tanganiku,až po 10 letech co jsem začal ryby chovat tak nějak navážno.Ono je dnes jednodušší se dostat k těm rybám o ktreých jsem kdysi jen snil,a lidem dneska hlavně chybí trpělivost a cit.Taky mám zkušenost,že tyhle ryby(CALVUS+COMPRESS) pokud se o ně člověk nestará a nekrmí je kvalitně tak se netřou,a hlavně nerostou.Já sem neudělal dobrou zkušenost jak s patentkou tak koretrou.Tak radší dávam vločku+cyklop.Samci maji 12-13cm,samice 6-7cm,a barevně jsou na tom taky dobře.Hlavně ty G.H. si myslím že jsem koupil dobře.

miran
8.7.2010

Miran - co jsi mel za problemy s patentkou a koretrou ?? Mne to dost zajima, protoze se jedna o masozrave ryby.

A+I
8.7.2010 23:30

A+I-problém není v samotné patentce a koretře jako takové,ale vtom odkud jsou.Jde o to,že to mají z nějakého nezdravého zdroje.když jsem jim to dával tak se potom nafukovali a měli nějaké vnitřní parazity.plavali u hladiny jak nafouklé balonky.Většina chcípla.Dneska se tu vozí patentka z Ukrajiny a ta leži v takovem béžovém shitu,je to asi to bahýnko v čem to leží a masntě to smrdí,co neprodají to zmrazí,že.Tak to krmím cyklopem a fajne vločky.Koretrou(živou) krmím jen mláde ryby od velikosti 2cm a tu si nechávám vozit z Polska,je balená v malinkých sáčcích v čisté vodě,všechny žijou a v lednici vydrží v pohodě živá celý tyden.Cena za kus je 6kč.pro ty prcky je to super,jenže kdybych stím měl nakrmit dospělce tak těch sáčku spotřebuju 5krát tolik,navíc Compressy g.h. mám s ikolama,takže tam vubec nic živého,Calvusy yellow jsem dal už bokem,ale nechci riskovat at jim to neudělá nějaký pruvan v žaludku.Od miminek je krmím Cyklop+ vločka.navíc sem se pídil poté patentce Hikary co jste se bavily z Brovou a nikde to tu není,protože to tu nikdo nekoupí,tak to neberou!!Jinak jak jsem psal víše zase takoví radikální masožravci to nejsou.Když jsem je začal chovat tak jsem měl snima v nádrži vždy jeden pár nějakých pestřencu(DAFODIL,BRICHARDI,LELEUPI,J.REGANI,MERLIERI)ty se třeli a samozřejmě ti jim likvidovali.Jenže taky kolikrát dostali pokouřit a měli potrhané ploutve a byli potlučení tak jsem to přestal takhle dělat.

miran
9.7.2010 1:32

To muselo byt nejaky svinstvo v tech patentkach a ryby dostaly strevni parazity. Takze s patentkama uz nekrmis vubec?

A+I
9.7.2010 2:12

Patentky vubec,jen ta koretra z Polska,ta je fakt super.Jinak muj známý má svuj (čistý rybník )a od něho beru živý cyclop.Někdy se mi povedla chytit larva vážky,to je tak škaredé a hlavně šílený dravec.Hodil sem to doma do 10l a dal tam 3 malé(1cm)aulonnocary.To byl vítr jako hrom.taky sem hned poznal odkud vznikly naměty na horrorové monstra.V létě si ten Cyclop radši přemrazím v shockeru na -40 at zničím všechny nežádoucí věci.Vté teplejší vodě,v létě se občas vyskytnou,nějací nepodaři.Hlavně co jsem si všiml,když zvednu květináče na kterých mám posazené ulity tak ze spoda jsou malé pijavice.Takže ten přemražený dávám tropíkum.Navíc když ho tak bleskově zmrazíš tak si zachová větší kvalitu,než když ho necháš umrznout doma v mražáku při -18.

miran
9.7.2010 10:12

Velmi dobře vystižená situace na českých vlnách ohledně mraženého krmení a s tím podmražováním na -40 máte naprostou pravdu. To je bezvadná věc. Ovšem vaše zmínka: takoví radikální masožravci to nejsou je opravdu nesmysl. Altolamprologusové od přírody v podstatě výhradní masožravci prostě jsou....tak tady nedávejte prosím dezinformace :-). Zdravím

miroslav kraut
9.7.2010 16:02

Pro p.Krauta-jo v knížkách to píšou:-))Pozoroval sem ty ryby kupu času,u toho akvárka jsem proležel ne hodiny,ale dny.Viděl jsem jak kompletně vyčistily snuškum třoucím se Aulonocarám-jsou neskutečně rychlí,ale taky je občas vidím čistit ty jejich brčálově zelené ulity.Né denně,ale pro spestření jídelníčku(možná jsou na té ulitě nějací hajzlíci)fakt nevím,ale Jak jsem napsal víše larva vážky je daleko větší torpedo tomu já říkam masožravec.Když jsem to poprvé viděl v sítce tak sem jí zahodil.Naštěstí jsem si uvědomil kolik stojí metr monofilmu,tak jsem tam musel vlézt:-))Stím šokovým mražením mě to napadlo ve spojitosti s potravinama,které v něm mrazím v práci,takže nikomu ani muk,mukovi ani gram:-))

miran

VLOŽIT ODPOVĚĎ