Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Chtel bys se zeptat jestli se mi budou mezi sebou krizit druhy tropheusu kiriza duboisy moori moliro dekuji za rady

zdenda

28.4.2014 16:11

Tyhle tři druhy můžete ve společné nádrži chovat bez obav s ohledem na křížení, nádrž ovšem musí být velmi velká, dlouhá a členitá aby si samci všech druhů mohli najít svá třecí teritoria a samci všech druhů musí být přibližně stejně velcí a silní, což je v praxi obvykle problém. S ohledem na křížení to tedy možné je, ale do nádrže běžné velikosti a méně zkušenému chovateli tuto kombinaci 3 druhů nedoporučuji, spíše bych jeden druh ubral.

Miroslav Kraut
30.4.2014 6:06

Dekuji za info rybky uz chvili delam mam i malou pestirnu 8000 litru tropheusy jsou stejne velikosti nekde sem cetl ze duboisy se nebudou nikdy krizit s nikym je to mozne mam teda masvy

zdenda
30.4.2014 12:52

no vidíš jak toho málo víš,nedávno tady bylo vyfocené jak se tře Duboisi s petrochromisem a jsou z toho mladé.Osobně pok tropheus na nějaký smysluplný chov tak jedině jednodruhové nádrže.ono někde číst nikdy nikde pak bere v praxi za svéé

miran
30.4.2014 13:51

Tohle je to inkriminované vlákno http://wds.cz/tlamovci/forum_reagovat.php?id=83356

wladys
30.4.2014 14:36

ano, malý Maswochormisové se mají čile k světu, někdy nafotím:-) Kirizy bych s maswama asi dohromady nedával, molira klidně. Největší problém vidím v tom, aby si nepřekáželi samci při tření, viz MK.

Martin_Parizek
30.4.2014 14:45

doufám,že ty ryby necháš dorůst,a pak je necháž zavést do afriky ke zpětnému vrácení do přírody.za 2346roků se budou prodávat Dubochromis Pařezwawase:-))

miran
30.4.2014 14:59

přesně tak to mám v plánu, pokud se nerozhodnou zemřít:-) u ryb člověk nikdy neví:-)

Martin_Parizek
30.4.2014 16:49

zkus to fotnout,mě by zajímaly ty juvilejní znaky jak to vypadá.

miran
2.5.2014 13:40

Pro zdena: duboisi se vám v normálních podmínkách s Kirizou určitě křížit nebudou.

miroslav kraut
2.5.2014 21:48

Různé druhy rodu Tropheus by se neměli chovat pohromadě a to nejen z důvodů možného křížení, ale i proto že je to pro ně nepřirozené. Nedávno jsem měl možnost si popovídat se skutečným odborníkem na jezero Tanganika a bylo to pro mě velice přínosné a také i jsme řešili i Tropheusy. Tropheus je totiž ryba, žijící ve stádě a to pokud je silné tak mezi sebe jiné Tropheusy nepouští. Jiné druhy ryb se mezi nimi pohybují v pohodě např. rod Petrochromis a tak, když již máme tu potřebu chovat v nádrži více druhů chováme s Tropheusy např. zástupce rodu Petrochromis, Spathodus, Eretmodus či Tanganicodus. HD

Hynek Dařbujan
3.5.2014 5:58

Hynku nemáš pravdu ani ty, ani ten odborník, ale pouze Mireček a ten napsal že to lze, tak nechápu o co se tady pokoušíš. Viš přece, že ty chováš taky ryby špatně, tak si to dej podle Mirečkových rad do kupy a čti si dál a vzdělávej se z toho co zde Mireček milostivě nám ubohým hovadům utrousí. PS: Počkej až si Mireček přečte to stádo, tak ti to tu hned vysvětlí jak se správně říká rybám ve větším počtu. :-))))))))

hr:-)
5.5.2014 6:58

Tak uz jsou tyden spolu a zatim se jim vede dobre akva je klidne a v pohode dokonce bych rekl ze je to lepsi nez kdyz jsou zvlast uz se i trely kirizy zatim vazne pphoda

zdenda
5.5.2014 13:30

Pro HD: ve stádě se chovají krávy a ryby plavou v hejnu ty vzdělanče, z toho jsi měl asi taky jedničku ty zootechniku nebo agronome, či co jsi. Už zase ty hlášky o přirozenosti a zjednodušené příměry bez souvislostí o tom co a jak a s čím žije v jezeře a že by to tak mělo být i v akva. Kdy už konečně pochopíš, že akvárium není jezero ale pouhá loužička se zkaženou vodou? Rozhodujícím kritériem, co a jak dávat s čím do nádrže je především, sociální chování určitých druhů, jejich agilita a všímavost k ostatním druhům, jejich substrátová preference nebo preference co se týče vodních vrstev a PŘEDEVŠÍM preference potravní,což ovšem neznamená nechávat si požírat potěr jednoho druhu druhem jiným, o čems tady zkušeně informoval. Společný chov dvou druhů tropheusů je v akváriu v mnoha případech výhodný kvůli eliminaci vnitrodruhové agresivity. Podstatné je volit ovšem jen ty druhy, které se nekříží a optimální sociální složení skupiny a to není vždy pro začátečníky. Na několika lokalitách v jezeře žijí dva i tři druhy tropheusů také společně, když už tu tuhle polovičatou informaci dáváš, tak jí dávej úplnou. Proč tedy chováš ve svých nádržích Malawi s Tanganikou? To je přirozené?

miroslav kraut
5.5.2014 14:29

k 13 Stádo jsem napsal s plným vědomím, že se tomu bude hromada lidí divit a ty vyšilovat, poučovat a urážet. On je totiž rozdíl v chování zvířat v hejně a ve stádě. Možná, že by bylo vhodnější použít než stádo označení společenství. Tropheusi se totiž nechovají jako typické hejno, ale jsou mezi nimi složité vztahy od pospolitosti po agresivitu. To že tomu Mirečku nerozumíš, tak s tím se netrap. Já zase neumím namíchat maltu. HD

Hynek Dařbujan
5.5.2014 14:50

Někteří chovatelé se spíš chovají jako smečka nebo členové agresivního davu, který je zbaven individuálního myšlení. A taková nenávist, ta teprve dokáže zatemnit myšlení?

dubici
5.5.2014 15:54

Já bych si třeba nedovolil tvrdit,že duboisi se vám v normálních podmínkách s Kirizou určitě křížit nebudou, jako křížit by se neměly, ale kdo ví. Maswa i Kiriza má vobojí žlutej pruh.... a k těm kombinacím- mám ca dva měsíce dohromady Petrochromis trewavarsae a Tropheus Bemba, ryby si sebe v zásadě nevšímají, Bemby se třou jako o život, trewa taky, ale trewa nedonáší, prostě samice přestaly donášet, sežerou to do pátého dne, a to i ryby, které dříve měly třeba i 15 mladých. Mám za to, že jsou v akvárku rušeny přítomností živějších Bemb. Taky se hůře nažerou, protože jsou to prostě pomalejší ryby než Tropheusové....

Martin_Parizek
6.5.2014 13:02

Pro HD: to namíchání malty by ti určitě šlo líp, než namíchání druhů cichlid do akvária, moc se podceňuješ. To vysvětlení s tím stádem bylo boží.

miroslav kraut
6.5.2014 14:16

Pro MP: s těmi duboisi si to dovoluji tvrdit na základě vlastní zkušenosti. Jednak jsem Kirizu s Maswami před x lety společně choval a druhak jsem duboisi v průběhu let choval minimálně s 10 až 15 dalšími různými rasami nebo druhy tropheusů. Nikdy jsem u nich nepozoroval ani náznak toho, že by si jejich samičky všímaly samců jiných tropheusů. Nikdy mne ovšem nenapadlo s nimi chovat samce bez samiček jiných tropheusů nebo Petrochromisů. S tím křížením to není tak jednoduché, jak se to tu vesměs prezentuje a není to skutečně jen o nějaké barvě pruhů. Pokud by samičky byly tak hloupé, jak se tu často proklamuje, byly by dávno v jezeře prokřížené všechny druhy tropheusů, které žjíjí na jedné lokalitě, ale i cyprichromisů a dalších ryb a neudržely by si ty desítky let (myslím tím dobu, co je chováme v akváriích) svou druhovou čistotu.

Miroslav Kraut
6.5.2014 14:36

Mirku v přírodě to je jasné v akváriu už to tak jasné není. Tedy kategoricky je možný společný chov ale na to musí mít „akvarista“ určité zkušenosti a hlavně podmínky. T o je potřeba zdůraznit. Takže nelze se úplně tak přiklonit k vaší rovnici chovu stejného druhu. Vím, jak to myslíte ale bohužel je zde plno Patů a Matů co je schopno pokřížit kde co. Viděl jsem Labidochormise s Duboisem (výsledek lidské činnosti v akváriu) a také je to prakticky nemožná variace ale bohužel pudy ryb ty ještě neumíme ovládat což je dobře. Nemyslím tím abychom „ vyráběli mutanty“ což někteří dokáží a nakonec to jsou ještě schopni někomu prodat.

pietro
6.5.2014 14:43

MP: já teď asi měsíc opět zkouším společný chov Tropheusů s P.Famulama a zatím to vypadá docela dobře. Obě skupiny pěkně a hojně donáší.Při krmení mám zkušenost opačnou,protože famuly jsou o poznání průbojnější.Nicméně čas ukáže ;)

mattes
6.5.2014 15:04

mattes: famula není trewavarsae:-) famula je docela tvrdá ryba. S čím je máš nakombinovaný? oni jsou rozdíly v temperamentu i u jednotlivých tropheusů. Já doufám, že se to zase zlomí, mám v plánu tam dát odpočívací roury:-)

Martin_Parizek
6.5.2014 15:12

MK: i v přírodě se sem tam něco vykříží, ovšem nové druhy apriory nevznikají křížením. akvárko je uzavřený prostor, kde ryby nemají moc na výběr, a jestli si je něco podobnější, tak to riziko je prostě větší.

Martin_Parizek
6.5.2014 21:17

Pekna diskuze ohledne krizeni hodne se bavite o stejnem nebo podobnem pruhu mohl bych kirizy vymenit za bemby pokud je to lepsi varianta co myslite diky za odpovedi

zdenda
13.5.2014 13:50

Pro MP: ty vaše poučky mne baví, myslíte jako, že např. Petrochromis trewavasae je pro duboisku podobnější a víc sexy, než třeba T. Ilangi? Svatá ty prostoto, tak už si konečně přiznejte, že dávat plonkové samce Petrochromisů ke slupině tropheusů byla kravina jak barák. Čekal bych to tak od začátečníka. Pro Pietro: souhlasím, že je to o znalostech a především zkušenostech, ale ještě víc o pochopení etologie určitého druhu a vadí mi tady to neustálé odmítání kombinace téměř všeho se vším. Podle mého názoru chovat jeden druh třeba tropheusů v jednodruhové nádrži umí každý blbec, ale je nesmyslem tvrdit, že kombinace je špatná varianta a že je zde téměř vždy nebezpečí křížení. Pokud víte, jaký druh nebo rasu můžete dát k sobě, tak to problém prostě není. Nesmí se to dělat ovšem hloupě a dávat do společných nádrží po jednom pohlaví od druhu, pak se samozřejmě může prokřížit i ta duboiska s yelowkou nebo petrochromisem, což je děsivost. Troufnu si říci, že jsem za těch skoro třicet let choval víc kombinací druhů afrických cichlid pohromadě, než všichni ostatní tady dohromady. Ke společnému tření u mně došlo jen jedinkrát mezi T. mpimbwe a T. bemba a toho jsem si okamžitě všiml a zamezil mu. V ostatních desítkách případů, to vždy probíhalo bez problémů a já tvrdím, že to nebyla náhoda, ale vždy tomu musí předcházet vědomosti o etologii druhu v přírodě a jeho poctivě a v hodinách vykoukaných zvycích v akváriu. Pak můžete zjistit, že lze zcela bez problémů chovat ve společné nádrži třeba i např: Cyprichromis leptosoma jumbo s Cyprichromis microlepidotus a Cypr. pavo a nikdy ke křížení nedojde a navíc je ta nádrž nádherná a je naprostý nesmysl se o takový zážitek ochudit jen proto, že nějaký neználek bude tvrdit, že by se to zkřížilo. Člověk to musí jen nastudovat, pak vyzkoušez, ryby samozřejmě sledovat a případně umět zareagovat a také vyhodnotit výsledky. Bez toho všeho se ovšem nelze posunout dál a lze jen ustrnout nad nesmysnou teorií: mám doma jen dvě nádrže, tak mohu chovat jen dva druhy tropheusů. Chovat jeden druh v nádrži je prostě nejjednodušší a ryby bývají i plodnější, není to ovšem varianta ani jediná ani třeba esteticky nejzdařilejší o eliminaci vnitrodruhové agresivity nemluvě. Pro mattes: P. famula jsem s T. moorii choval a skutečně je to i dlouhodobě zcela bez problémů.

miroslav kraut
13.5.2014 14:12

MK: teplé lidské slovo, to tu chybělo, svatá výsosti:-) no, evidentně přitažlivější byl, proč, to netuším, a jen pro maswy, samic ilang si nevšímali, ale vůbec. Omyl to byl, nemám problém si to přiznat, na rozdíl od někoho:-), nicméně, nevyzkoušíš, nepoznáš. s tim zabráněnym třením, který bylo určitě jen jednou, to je dobrý, budeme tomu věřit:-))

Martin_Parizek
13.5.2014 14:27

Pane Pařízku, to teplé lidské slovo mám pro normální lidi, kteří si ho zaslouží, nikoli pro zaujaté rádoby objektivní diskutéry vašeho typu. Ve vašem ppadě je mi také jedno, čemu věříte. Patříte do jednoho hnízda s kamarádem Dařbujánem a tak je vám zbytečné cokoli vysvětlovat nebo tvrdit, protože uvěřit tomu je nad vaše možnosti. Bylo to prostě tak, je to přes 20 let a na rozdíl od vás jsem jikry z toho ření samičce okamžitě odebral a zlikvidoval je. Za celá léta jsem ve svém chovu žádné křížence nevyprodukoval. Tuto činnost jsem vždy odsuzoval a budu tak činit i nadále.

miroslav kraut
13.5.2014 17:45

Prý do jednoho hnízda, tedy, kam na tohle chodíte:-)) jistě jste ty ryby potom okamžitě rozdělil, protože se opakování této události nedalo vyloučit. No vidíte, já je nechal žít, když už se tak stalo, tak je přeci nebudu zabíjet, ty ryby za to nemůžou. Pak tu něco vykládejte o strašných rybářích. křížence neprodukujete, ale ryby vzniklé křížením či dokonce genetickou manipulací vám problémy chovat nedělá, zajímavé:-) btw: nebojte, všímám si těch drobných blitinek (MK copyright) shazujících inteligenční schopnosti oponenta, ale je pod mojí úroveň oplácet stejnou mincí...

Martin_Parizek
13.5.2014 20:32

Nechci se plést do plodné debaty ale mistrovo psaní mě nutí. Musím zareagovat stejně jako MP, protože to s tím třením rozdílných druhů, jak to bylo jen jednou, tak to je perla hodná opravdu jen zdejším sviním. :-))))))) Je to jednoduché, mistr nechodí do práce a jak píše, tak celé hodiny civí do aqošů a tak může zamezit nějakému křížení. Já se jenom divím, že při jeho znalostech, které tu tak opěvuje, se mu stala tak fatální chyba, že u něj vůbec ke křížení došlo. No ještě že byl poblíž a vše zatrhl. Normálně se tomu říká kazišuk, ale v tomhle případě je to bráno jako ctnost. :-))))) Potom je tu varianta ta, že mistr a jeho schopnosti v chovu ryb jsou tak silné, že jeho ryby mají vštěpenou takovou disciplínu, že se třou pouze v mistrově přítomnosti a tak do hokny chodit může. Ať je to jakkoliv, tak jedno je jasné a to že Mistr čáryfuk má pravdu. Mirečku nezklamal jsi a opět skvěle pobavil. Doufám, že brzy nepoužiješ své kliše, jako že je to od tebe vše a podobně, aby tohle výživné čtivo ještě pár odpovědí pokračovalo. Martine, dobře jsi to napsal. Máš u mě osum bludišťáku za používání zdravého rozumu a mistrovi posílám jednoho bludištáka za to že mě rozesmál. :-))))))))

hr:-)
14.5.2014 13:26

Pro MP: o tom, že jsem tomu zamezil píši už v odp. č. 24, to že jsem to udělal rozdělením obou příbuzných druhů je nasnadě nebo myslíte, že jsem jim dával tablety s akntikoncepcí? Nelikvidoval jsem jejich mláďata, ale jikry okamžitě po výtěru. Nevím, že bych kdy choval křížence (vy to asi víte lépe), že jsem choval barevné mutace tropheusů je pravda. Choval jsem Golden Bemba, Kiriza Yellow a Kiriza Yellow OB. Dnes už jedu zase jen přírodu. Je ovšem velký rozdíl chovat barevného mutanta, kterého někde koupíte nebo sám tvořit křížence. Ta vaše pařízkovská logika fakt nemá chybu.

miroslav kraut
15.5.2014 12:04

MK: tak to o tom oddělení druhů z vašich odpovědí jaksi jasné nebylo, viz všiml, zamezil a odebral jikry. z toho to okamžité oddělení uplně jasné není:-) jikra nebo mládě- to v zásadě vyjde nastejno. ovšem mě zajímalo, jestli se jikry vůbec vyvinou, taková ta prvotní touha po poznání:-)) Kirizy Gold jsou na 99% kříženci, Ikola s Kirizou. postoj chovat můžu ale neprodukuji mi přijde kapku alibistický. Ty Kirizy OB jsou už pryč? to byl tedy docela fofr:-)

Martin_Parizek
16.5.2014 10:59

Pro MP: oba druhy jsem okamžitě oddělil po prvním tření a bylo to velmi jednoduché, protože to první a zároveň poslední tření nastalo asi půl hodiny potom, co jsem k pro tření připraveným domácím samičkám Bemba přidal nové WF samce Mpimbwe, kteří byli o cca 2 cm větší a výrazně mohutnější, než samci Bemba. Vím, že mně máte za nevzdělaného blbce, který neumí jazyky ale zamezit křížencům a odchovávat kvalitní odchovy od svých ryb kupodivu umím i bez cizí pomoci. Omlouvám se, že jste to s tím rozdělením obou druhů nepochopil už z mých prvních vstupů do vlákna. Vaši repliku jikra nebo mládě- to v zásadě vyjde nastejno bych asi opět zařadil do mé soukromé kroniky akvaristických superperel (s HD jste tam velmi často), takže peřevedeno na nás lidi - jako živočichy mají podobné právo na život jako pouhé ryby - zabití novorozence vyjde v zásadě nastejno jako interrupce??!! No, pěkně děkuji za vzdělaný názor pane Pařízku. Jeho vstřebání mi bude ale asi chvilku trvat.

Miroslav Kraut
16.5.2014 16:43

MK: ano, přesně tak, z toho vajíčka-embrya by byl jednou živý tvor, ta hranice je vymyšlená čistě uměle, aby to jako bylo společensky přijatelné. Můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat. Za blbce vás rozhodně nepovažuji, sice se názorově často rozcházíme, ale takhle příkrého odsudku sem dalek. btw-těmi kvalitními odchovy jistě myslíte třeba ty bezpruhé maswy, že?:-)) A dále- přidávat ke třením připraveným samicím cizí samce blízce příbuzného druhu, kteří jsou navíc větší a silnější než jejich vlastní samci, byla kravina jak barák, to bych čekal tak od začátečníka. (MK copyright). To se nám to pěkne zamotalo, že?:-)) ale před 20 lety to v podstatě začátky byly, to se zase jako musí uznat.

Martin_Parizek
17.5.2014 8:07

Martine, zase musím napsat, že nemohu s tvým příspěvkem úplně souhlasit, respektive s jednou větou začínající na Za. Jinak máš pravdu. HD

Hynek Dařbujan
17.5.2014 9:57

Pro MP: Ja nemohu souhlasit, ze zlikvidovani jiker ci embryi je stejne, jako zlikvidovat uz vylihli poter. Kdyz to hodne prezenu a s rovname to s lidmi, tak kdyz je zena v tehotenstvi do tri mesicu a jde na potrat, tak je to spatne, ale neni to tak, jako uz narozene dite. Vidite ten rozdil ?!

melanochromis
17.5.2014 18:48

tak tento etický problém na tlamovcích jistě nerozlouskneme, vedou o něm sáhodlouhé debaty povolanější odborníci. Někde se došlo ke společensky opticky přijatelnému konsensu a někde zase ne, viz. třeba u našich severních sousedů. Já sem biolog a začátek života vidím už od oplodnění vajíčka, to je celé. A už bych se o té záležitosti, speciálně u lidí, nebavil, koneckonců, já s tím ani nezačal. Je to docela citlivé téma, a nemá smysl se kvůli němu hádat v pofidérní internetové diskuzi na stránkách zaměřených na chov rybek.

Martin_Parizek
17.5.2014 18:48

HD: ok:-)

Martin_Parizek
19.5.2014 10:58

Pro melanochromis: zdravím Vás Michale a gratuluji Vám k odvaze přidat stejný názor, jako mám já v tomto prostředí, které zde panuje :-). Ať se trophíkům daří. Pro HD + MP: ani jeden jste moje mláďata ani z nich vyrostlé ryby od Masew neviděli, ale víte, že jsou bezpruhá. Fotky, které sem dali před časem dva chovatelé, vás asi minuly. Na vaší notoricky se opakující hloupé reakci (a nezachrání to ani vaše smajlíky MP) je vidět vaši úroveň. Hynku mnohem lepší by bylo, kdybys komentoval svoje mláďata, kerá jsem koupil u Vlasty, a která se Velmi NEPODOBALA svým rodičům. Navíc by mně zajímalo, kde jste vzal pane Pařízku to, že jsem k těm Bembám dal poue samce od Mpimbwe?? Dal jsem tam samozřejmě celou skupinu a k tomu společnému tření došlo je proto, že samci Mpimbwe byli prostě silnější a okamžitě vyhnali samce Bemb z třecího teritoria s oba druhy jsou natolik blízce příbuzné, že k tomu tření došlo a samičce to bylo bohužel jedno. Vy ste to určitě už před těmi skoro 20 lety věděl, ale já sem musel projít osobní zkušeností, kterou mi pak potvrdily zmínky jak Koningse tak Herrmanna v jejich knihách. Dávat silnější samce teritoriálních ryb bez samic k jinému druhu může pouze takový borec, jako jste vy. A promiňte pane biologu, ale rybí mládě má stejné právo na žvot, jako mláě jiného tvora, byť třeba savce.

miroslav kraut
19.5.2014 14:53

Psát na tlamovce vyžaduje značnou osobní odvahu. Ty jo, to abych se tu začal skoro bát:-))

Martin_Parizek
19.5.2014 15:10

MK: tak to je asi jasný, že jste si nekupoval jen WF samce, který jste specielně přidal do nádrže k jiném formě, tohle se dalo docela pochopit:-). Před 20 lety by mi k bembám nenapadlo dávat jiné trophs, hlavně jsem to ani u nikoho v té době neviděl. A to sem bemby zrovna choval. Trewa jsou z petrochromisů jedni z nejmírnějších a nejméně teritoriálních. Nicméně, nepolemizuji o tom, že to byla chyba, prostě byla a na nic se nevymlouvám. A právě proto, že i mládě ryb má právo na život, tak jsem je nechal žít, na rozdíl od vás, který jste je sprostě zabil, ani jste jim nedal šanci, mi tu něco povídejte. Fakt mi pobavilo to vaše tvrzení, že chov více druhů pohromadě je jako víc, že je to náročnejší. chápu, adrenalin z normálního chovu už není, tak je potřeba to nějak dohnat. Ale nedávno jste tvrdil, že jsou u vás na prvním místě ryby a ne to, jak nádrž vypadá, zajímavé, zajímavé. A znovu se ptám-jak to dopadlo s těmi OB Kirizami?

Martin_Parizek
19.5.2014 15:16

a nějak mi tam vypadlo: a i dnes bych se setsakra rozmýšlel, jestli je mám dát s něčím dohromady. Tyhle mixy jsou prostě jen nějakým kompromisem.

Martin_Parizek
19.5.2014 17:29

k 27 ale, ale myslím, že fotek tzv Krautomasew tady bylo až až. HD

Hynek Dařbujan
19.5.2014 21:20

Jak to dopadlo s těmi OB Kirizami? Mít tak krásné ryby jen pár měsíců? A u chovatele, který nechová ryby na kšeft? Už rozumím tomu, jak chovatel v obýváku může odchovat miliony druhů ryb.

dubici
19.5.2014 22:28

Omlouvám se, že se zde pouštím do té etické otázky, ale znátemě rád zlobím žvanily, kteří překrucují tak dlouho až si myslí že mají pravdu. Být či nebýt? To je komedie, Melkanochromis píše, že do třech měsícu je interupce u lidí v cajku. No ty vole, to mě poser, co je tohle za měřítko a kterej polopbůh ho určil jako etické. Kraut píše, že i rybka má právo na život, ale lidově řečeno si kálí do huby, protože pár příspěvků před tím zde píše, že zlikvidoval výtěr. No zřejmě to stihl v té tříměsíční etické lhůtě. (u ryb zřejmě tříminutové) To jsou perly :-))))))))))) Mirdo, seber odvahu a pokračuj :-))))))

hr:-)
20.5.2014 8:24

Naštěstí hodně lidí ví že lidský život je posvátný i když se třeba z embrya potom vyklube debil který prudí ostatní. Někteří další považují za nedotknutelný i život ostatních živých tvorů, někteří i rostlin. Otázku kdy vzniká život a co je a není etické tady asi nevyřešíme, ostatně to sem ani nepatří.

St.
20.5.2014 13:59

Za mne dále bez komentáře. Dubici, gratuluji vám k získaným komplexům, kterými se směle řadíte k individuím typu Havlena. Tak zase někdy. Hynku: okomentuj raději fotky těch svých úžasňáků, co jsi nadělil Vlastovi.

Miroslav Kraut
20.5.2014 14:38

S vědomím, že jsem se vloupal do cizího vlákna prosím o váš názor. Ikoly a Bulu Pointi dohromady - ano či ne? ( viz https://www.youtube.com/watch?v=XJ-wCFJr0wE)

jiri Z.
20.5.2014 15:15

MK napsal jsi své oblíbené Za mne dále bez komentáře a pak jsi komentář napsal. Tak to mi hlava nebere. HD

Hynek Dařbujan
20.5.2014 17:15

Já osobně Mirka chápu, že se těchto ryb zbavil. Jelikož kdybyste znali historii vzniku této ryby, asi by vám hrůzou vypadali vlasy. Jelikož se nejedná o přírodní formu, je znalým jasné co museli tyto ryby prodělat za zvěrstva aby vypadali jak vypadají , (veri veri rare ). Je to obyčejný mutant po zásahu lidské nenažranosti jak získat z lidí peníze. To nebylo Myšleno,že MK s tímto má něco společného výrobce těchto hybridů pochází ze země půlměsíce.

pietro
20.5.2014 17:26

Já zase zaslechl něco o dodatečné povrchové upravě...., to už je na urovni obarvenýho okouníka sklovitýho. jako jinak na mutaci v zásadě není nic špatného, z biologického hlediska sme mutanti všichni:-))

Martin_Parizek
20.5.2014 17:33

tak ono se to dělá povrchově,ale je to pěkný maras,co s těma rybama dělají.Jinak mutanti jsou jedině v Praze a 100km okolo:-))teď tam jedu v sobotu tak se schovejte:-))))))))))))))))))))!!!!

miran
20.5.2014 18:02

tak je to jen domněnka, koneckonců, já o tom vlastně nic nevím:-) miran: ty žereš mutanty? že se máme bát?.-))

Martin_Parizek
20.5.2014 18:05

nikde není napsané,že žeru Mutanty a že se mě má někdo bát:-))žeru Pražáky:-)) kdyby nějaký Pražák chtěl nějaké ryby tak můžu dovézt.budu tam 9.14 na Hlaváku,stojím i v Pardubicích a v Olomouci.časy bych zjistil

miran
20.5.2014 18:24

Tedy něco jako Jožin z Bažin, taky mutant:-)

Martin_Parizek
20.5.2014 19:03

Ty jsi hodně chytlavý:-))na všechno máš odpověď:-)) jinak ten ereťák má hlavu jak spathodus,vypadá dobře,takový buldoček.

miran
20.5.2014 19:18

:-) ale to nebylo ve zlym, to bylo jen k tomu žraní pražáků a na to je tu odjakživa jediný odborník:-)) jo, to není eretmodus, toho sem nefotil, to sem doufal, že hr, řekne, co to je:-))

Martin_Parizek
20.5.2014 20:26

Mirane, jaký ryby povezeš,?, doufám že nějaký mutanty.:-) St. první odstavec tvé odpovědi č.44 jen dokazuje to, co jsi v něm napsal. A zbytek zase poukazuje na to, že nadutost některých jedinců, kteří se z patra ušklíbají nad jinými formami života a jejich hodnotou, je jen důkazem lidské ubohosti a omezenosti s níž se staví do role, že mohou určovat co je a co není posvátné nebo jakou má hodnotu který život. St. píšeš jako klasickej křesťánek, kterej se každej večer pomodlí, otče náš, a tím si smázne svoje nedostatky ve strachu, aby náhodou nepřišel do pekla. =:P Mimochodem chtěl bych vidět, jak tihle solidaritou a andělským vnímáním věřící lidé, kteří hovoří o posvátnosti lidského života a jsou odpůrci interupce, jak by reagovali, kdyby jejich patnáctiletou dcerku znásilnil nějakej úchylnej špinavej bastard a ona by s toho otěhotněla, tak jak by jí vysvětůlovali onu posvátnost lidského života. :-(((((( Děte doprdele pánové mravokárci a soudci morálky. Dnešní svět je prostě divoká jungle a nějaké takové žvástičky o posvátnosti čehokoliv jsou pindy. V našem trestním sistému chybí trochu té středověké tortury. Posvátné je pouze to, co člověku nebo ostatním dělá radost a nikomu to neškodí.Radek Havlena Ty vole... to je snad poprvé co jsem se zde podepsal, ale na druhou stranu když člověk vypustí takovej citát, tak proč ne že :-)))))) Přeju příjemný zbytek dne všem normálním lidem a jedním dechem dodávám, že za mě dále bez komentáře. :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

hr:-)
20.5.2014 20:38

Povezu to co mám v nabídce,tam žádný mutant není.Jinak proti mutantům nic nemám,protože nic není dokonalé.

miran
20.5.2014 22:41

Jo, já taky proti mutantům nic nemám jen by někteří mohli psát kratší příspěvky :)

St.
21.5.2014 13:00

Pro HD k č.47: tvojí oblíbenou věcí je pro změnu zase neodpovědět na konkrétní věc, kde bys musel přiznat pravdu a zavést řeč někam jinam, jak jsi opět potvrdil. Dělají to tak politici a lháři. Myslím, že z obojího máš slušný kousek.

miroslav kraut
21.5.2014 14:18

MK: V č.39 sa Vás MP pýta tiež na konkrétnu vec - na OB Kirizy a tiež ste neodpovedali - takže sa pozrite najprv na seba!!! A to sa Vás pýtal už druhý krát.

jusko
21.5.2014 14:32

MK co si myslíš mi je celkem jedno a nevím na jakou konkrétní věc jsem neodpověděl. HD

Hynek Dařbujan
21.5.2014 14:57

Pane Kraut, vy snad odpovídáte na vznesené dotazy? Jak to dopadlo s těmi OB Kirizami? Váš příspěvek č. 59 jste snad psal sám o sobě. Jinak si to nedokáži vysvětlit.

dubici
21.5.2014 20:06

Pro St. také nemám nic proti mutantům a než jsem nadobro opustil sladkovodní akvaristiku, tak jsem dokonce měl i krásné mutanty Electric blue Jack Dempsy. K těm sahodlouhým příspěvkům, které jsou známkou mutantů, je zde v tomto vlákně jeden typický a je to č.24. Mutace tohoto jedince je tak silná, že zůstal uvězněn ve své pubertě, kde jeho silně vyvinutý stihomam ovládá tohoto mutanta tak, že se nedokáže smířit s tím, že není nejlepší borec na světě a ostatní mu neustále křivdí a napadajího, místo toho, aby se mu klaněli, pochlebovali a děkovali mu. Každopádně své slepé následovníky tento jednooký král má. No co jim také zbývá, že,?, než přitakat své muguru, když vlastní vědomosti nebo názor postrádají. :-))))))))))))))))))) Mutantům zdar a těm srandovním zvlášt.

hr:-)
22.5.2014 11:38

Radku Havleno, naprostý souhlas, jen jsi omylem napsal 24 místo 56:). Ale chápu že to můžeme každý vidět jinak, to je holt život.

St.
22.5.2014 13:21

Pro Radka c. 43 To je komedie, Melkanochromis píše, že do třech měsícu je interupce u lidí v cajku. No ty vole, to mě poser, co je tohle za měřítko a kterej polopbůh ho určil jako etické. To nerikam ja, ale doktori. Jde o to, ze ten vyvin po trech mesicu je uz natolik vyvinuty, ze to zenska musi donosit. Pouze zdravotni potize zeny mohou jeste doktori zasahnout i pozdeji. Je to velice choulostiva zalezitost, ale takto to je. Co se tyce ryb, tak shledni par videi treba na youtube, jak krmi pirany ci hadohlavce, tam to je masakr a o nejakem krmeni ryb rybim poterem, tak tomu bych nedaval zadnou vahu. Radku vetsina Tvych komentaru poukazuji o Tve nevrazivosti a podcenovani vuci ostatnim diskuterum. Muzes vysvetlit proc to delas ? Proc se chovas tak, jak se chovas ? Nekdo ti hodne ublizil a nebo co se ti stalo ? Neznam nikoho podobneho jako si ty ! Vazne

melanochromis
22.5.2014 20:26

Hi budy, Jestli se ti zdá, že jsem nevraživej, tak je to sen. Pouze reaguji na komentáře které jejich pisatelé považují za jakési pravidlo, které určí např...lékař, ale z hlediska normálně myslícího člověka je to pěklná p.č.v.na. Nezdá se ti tvoje psaní na téma interupce jako naprostej blud? Mě jo a píšu o tom výš v tom hrozném případu. Tady nejde ani tak o to, kdo co zkrmuje nebo kdo přeruší co rybám nebo podobně. Jistě nemám rád týrání zvířat a pitomé pindy, na což reaguji a proto také reaguji na mistra Krauta, kterej je pitomec, kterej mě svejma blafama povzbuzuje k tomu rozebýrat jeho lživé a nesmyslné komentáře nebo když někomu káže vodu a sám chalastá víno. Prostě a jednoduše když se do mě někdo naváží, vracím stejnou mincí a ještě dám tringelt. A u mistra ješitu je to už jen ze sportu, protože jestli sis toho nevšiml, tak tenhle narcis je vyznavačem stejného sportu jako já. Jak snadné. Jo a ještě ti zopakuji, že to co tvrdí prezident, farář, doktor nebo Kraut, nemusí být pravda neb je dobré mít vlastní názor na věc a používat rozuma cit.

hr:-)
23.5.2014 8:58

Pro dubici a jusko: zcela chápu váš nezaujatý postoj a požadavky. Myslím, že bych nemusel, ale pokusím se vám vysvětlit rozdíl v nutnosti na něco někomu konkrétně odpovědět. Je možné, že to pochopíte. Nikoli já nýbrž kamarádi z mokré čtvrti MP + HD mne tu opět invektovali ohledně mláďat mých WF Masew, které sice nikdy sami neviděli, ale mají v tom zcela nezaujatě a nezištně jasno. Cítil jsem tedy nutnost své rybky bránit a vyzval jsem HD aby raději komentoval konkrétní ryby, které byly od něj a které jsem na vlastní oči viděl a měl jsem je i ve své nádrži a on o nich apriori chvalozpěvy, že se velice podobají svým rodičů, což bohužel není pravda. Na to samozřejmě neodpověděl. To je vše. Celá ta záhada. Na to, co a jak dlouho chovám ve svých nádrží já, vám dvěma absolutně nemám povinnost něco vyprávět na vaše konkrétní dotazy. Chápete ten rozdíl?? Pokud ne, tzak pro vás už nemohu nic dalšího udělat a ani nechci. Sice bych opravdu nemusel, ale abych ukojil vaše zvědavé a nezaujaté dušičky, sdělím vám, že mutantní OB Kirizi plavou u chovatele v Německu. Důvodem prodeje bylo to, co jsem tušil, že u nich bude stejné, jako u ostatních mutantů a sice to, že velmi pomalu rostou a jsou celkově neduživí. Hlavně ale rozhodlo to, co jsem za ně výměnou pořídil. Nicméně nadále platí, že to byli barevně jednoznačně nejatraktivnější tropheusové, které jsem kdy měl, což potvrdili nejen kamarádi chovatelé, kteří je na vlastní oči viděli, ale i několik laických návštěv. Všem ostatním normálním lidem přeji klidný víkend a jejich rybám při bouřkách co nejméně výpadků elektřiny.

Miroslav Kraut
23.5.2014 9:36

MK: nechápem, na čo tá ,,omáčka,, okolo toho, keď ste aj tak povedal, kam ste tie OB Kirizy dal. Vy sa tuším rád počúvate! Normálne som len chcel vedieť ako sa tie Tropheusy majú, pretože viete, že chovám viac druhov týchto rýb a zaujímalo ma čo a ako... Vy ste sa len nimi pochválili a ostalo ticho.

jusko
23.5.2014 9:51

MK rozhodně nejsem nějaký kamarád z mokré čtvrti to bych si vyprosil. A T.d. Maswy, které jsem nechal Vlastovi rozhodně i po vybarvení vypadali jako T.d. Maswa, což se o tom, co jsi prodal např. Rumburakovi, šárce či memeovi rozhodně nedalo říci. Spokojenej s mým komentářem? HD

Hynek Dařbujan
23.5.2014 23:32

MK: Děkuji za odpověď.

dubici
28.5.2014 11:04

Pro HD: OK, takže znovu, kamaráde z mokré ulhané čtvrti. Dávám t sem znovu fotky tvých odchovů, které jsem já, na rozdíl od tebe, viděl na vlastní oči a měl je v akváriu. Nikdy jsem netvrdil, že to nejsou maswy, jen ti vyvracím na konkrétním a OSOBN9M příkladu resp. zkušenosti tvoje chlubení, že se tvoje mláďata maswa velice podobají svým rodičům. Já tvrdím, že vypadají jako normální nevytříděná mláďata masew. Oblíbenou fotku těch tvých rodičů, si sem dej sám a pak to můžeš porovnat a dál nad tím hloubat. Fotku mojí Fi Maswy, která se tu objevila nedávno a hejnka, které jsem dal před časem M. Podolínský asi v tom spěchu při krmení mořských koníčků nemůžeš prostě najít, já vím. Třeba do toho už geniální pan Pařízek nebude znovu rýpat a ty se nastartovávat s ním a časem to téma utichne, ale když máte stále tu potřebu..... Totky tvých F1 masew, které jsem koupil od Vlasty:
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Miroslav Kraut
28.5.2014 11:05

...a další...
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Miroslav Kraut
28.5.2014 11:05

...a poslední...
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Miroslav Kraut
28.5.2014 12:58

Děkuji pane Kraut, Už jsem si myslel že mám takový maswy jenom Já!

MARCOPOLO10
28.5.2014 13:51

Geniální pan Pařízek si do pana Krauta rýpne rád kdykoliv, když ten zde začne předvádět to typické, nabubřelé chování. btw-ty jo, to musela bejt oběť, koupit si zcela zbytečně ryby, který se vám ani nehoděj do chovu, člověk kvůli fotce na tlamovcích udělá různé nesmysle, že?:-). Ještě, že máte dostatek kamarádů, kam pak můžete tyhle rybky umisťovat, že?:-)

Martin_Parizek
28.5.2014 20:24

Ještě se zde nabízí otázka, zda Maswy na fotkách nejsou pouze a jenom materiál vhodný k poškozování. No asi si zítra koupím v hornbachu Maswy a až z nich vyroste něco průměrného s občasným nedostatkem, tak napíšu, že je mám od jednoho člověka, který je koupil od Krauta. :-)))) Každopádně i kdyby to byli potomci Hynkových ryb, tak já vyděl potomky Krautovic maseew a tyhle jsou proti nim královny krási s šerpou jak má být to ty Krautovic některý ani pruh neměly. :-)))) A ještě jeden postřeh. Kdybych byl Maswa v tak příšerné průhlebné krychli, tak bych moc v klidu nebyl a barvy bych taky nepředvedl v plné kráse. Ono nevhodné prostředí působý na ryby stresově a co si budem vykládat on ten trofan chce klid a pohodu aby se poředvedl. Jistě zde pan Kraut napíše elaborát o tom jak podmínky ve kterých jsou tyhle ryby jsou zcela standartní ba dokonce špičkové a to hlavně díky 70% vododvýměnám prováděným 6X denně. A vůbec, co má co do toho kecat internetový akvarista jako jsem já, který měl jkednou problém s technikou a tak se mu přehřívala voda vlivem čahož mi uhynulo asi cca 7-9 ryb z 60 hlavého hejna. (MISTŘE TO PÍŠU, ABY JSTE SE TU NEMUSEL OPAKOVAT, JAK JE VAŠÍM DOBRÝM ZVYKEM)) Každopádně je to tak, že Mistr má vždycky pravdu. Maswám zdar. :-)))))

hr:-)
28.5.2014 21:05

Bez pardonu běžte už s těmi Maswami do řiti komedianti. Viděl jsem tyto ryby co koupil Rumburak od MK no jakožto nezávislá osoba,které tyto ryby vnímá jako obyčejného třeboňského kapra vypadali velmi obšírně.Už se těším až budou trendy jiné ryby než Tropheusové. Píši pouze svůj názor a postřehy.Nekloním se k žádné straně a je mi vás líto,že řešíte stále dokola AKTA X.

pietro
28.5.2014 22:19

Tos mě nepotěšil,ja si je chtěl zrovna pořidit abych byl in,to si nedělam prdel.

Sony-na mobilu
29.5.2014 10:45

sony: jen do nich jdi, já jich už mám ca 80, z šesti různých zdrojů:-)

Martin_Parizek
29.5.2014 12:52

Martine pudu,mám pěknej novej stojan a v něm dvě 300l nádrže,v horni budou terčáci a v dolní trophíci.Ne že bych zanevřel na malawky,to ne,v ostatních nádržích budou plavat dál,chtěl jsem trochu změny a radosti.

Sony-na mobilu
29.5.2014 17:07

Ještě jedna otázečka.Moje představa je tropheus bemba.Rozměr nárže je 120x50x50-300l.Kolik mi doporučíte borci těhle ryb do nádrže umístit,nádrž je sice na hraně,ale není to určitě nemožné.Hlavně nemám zájem o žádné pošklebky,nikdy jsem tyhle ryby neměl,každej zvás snima taky jednou začínal.Rád se přiučím.Díkec za názory.

Sony12345
29.5.2014 17:37

Myslím, že nádrž nieje na hrane. Ja mám 30 člennú chovnú skupinu Tr.Bemba v 305 L nádrži už 3 roky. Za to obdobie - žiadny úhyn, sem tam nejaká bitka samcov a hlavne veľmi bohaté výtery - pravidelne mám od samice 15 mladých, stalo sa aj 20 mladých od samice!!! Skupina je kľudná - samci si strážia svoje teritóriá a nič nenasvedčuje tomu, že by tam bol problém. Opakujem - skupina funguje bez problémov už 3 roky.

jusko
29.5.2014 17:39

Ak by bol záujem, tak mám pekné odchovy - bežne chodia ľudia od Vás - hlavne z Moravy - na nákupy.

jusko
29.5.2014 17:53

sony: no vida, můžu ti vnutit mladý F1 Bemby, jéédinýý v reepubliceee, neeeuvěřitééélnááá kválitááá:-))) souhlas s Juskem, 300 litrů je pro Bemby plně dostačující, jsou to vděčné a hezké rybky. A opravdu hezkých Bemb je u nás hodně. chováni tropheusů je jiné, než tlamovců z Malawi, ty ryby jsou takové kontaktnější, mají pěkný projev v hejnu.I když Malawi je na první pohled barevnější.

Martin_Parizek
29.5.2014 17:58

a počítal bych do ní s ca 25-30 dospělých ryb. tedy si koupit třeba 35 mladých, fur sicher, nevím zda z jednoho nebo třeba ze dvou zdrojů, obě možnosti mají svoje pro i proti.

Martin_Parizek
29.5.2014 19:35

Martine,fakt máš,nebo si děláš prču.

Sony12345
29.5.2014 20:07

jusko:koukal jsem na tvoje stránky,pěkná nabídka,když neseženu tady tak pouvažuju o vejletě na Slovensko

Sony12345
29.5.2014 20:36

Díky! Každý je u mňa vítaný - už teraz mám napr. objednávku na Bemby na August /Srpen/ - z Moravy.

jusko
29.5.2014 20:37

sony:ne, nedělám, fakt mám, dokonce i s potvrzením:-) mladejch hodně, ale největší maj necelý 3cm, dospělý mám od konce února.

Martin_Parizek
29.5.2014 21:18

Martine psal sem Ti na e-mail.

Sony12345
30.5.2014 7:33

Jusko že ty jsi tak rád děláš reklamu!! Neměly by tvé ryby a zpusob chovu hodnotit druzí? Mně například vyděsilo to velké množství umělých tlamek!! Už nikdy víc!

Tonda
30.5.2014 7:48

?MK tvůj příspěvek 71 a následující fotky jen dokazují můj příspěvek č. 69 který zde znova opakuji v 69 jsem napsal MK rozhodně nejsem nějaký kamarád z mokré čtvrti to bych si vyprosil. A T.d. Maswy, které jsem nechal Vlastovi rozhodně i po vybarvení vypadali jako T.d. Maswa, což se o tom, co jsi prodal např. Rumburakovi, šárce či memeovi rozhodně nedalo říci. Spokojenej s mým komentářem? pro srovnání přidávám foto tvých tzv. krautomasew HD
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Hynek Dařbujan
30.5.2014 8:03

MK odchov mořských koníčků je opravdu obtížný, ale když se podaří, tak to dopadne jako na přiložené fotce. Je to již u mě chovaná třetí generace druhu Hippocampus erectus HD
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Hynek Dařbujan
30.5.2014 8:38

Tonda: neviem čo Ťa vydesilo na tých tlamkách. Ak by si trochu poznal problematiku chovu cichlíd a prevádzku chovní, tak by si napr. vedel, že keď sa Ti v skupine napr. 30ks Tr. Bemba vytrie behom 14 dní tak 10 samíc a Ty chceš tie mladé tesne pred vypustením z tlamy odloviť, tak sa kľudne môže stať, že chytíš samicu, ktorá má ešte v tlame menší plôdik a vypľuje Ti ho do sítka. Tak mi povedz, či jej ho mám ,,narvať,, do tlamy, vyhodiť alebo radšej zachrániť a dochovať v umelej tlamke. Cielen im to skoro nevyberám - už chovám cichlidy dosť dlho, aby som vedel čo sa patrí a čo je správne. Keď máš 27 chovných skupín cichlíd tak tých výterov je požehnane a to s tým plôdikom sa môže stať často - tak som na to prichystaný. Že si robím reklamu - to je myslím normálne a svoj chov dokážem po 15 rokoch chovu cichlíd ohodnotiť podľa reakcií ľudí a podľa odbytu - nechápem čo riešiš!!! A vôbec nechápem, prečo Ti to tu vysvetľujem - kto si, aby si ma hodnotil???

jusko
30.5.2014 8:41

Tonda: ešte ma napadla jedna vec. Ja tie umelé tlamky neskrývam a ani netvrdím, že by som ich nemal, ale ver, že sú v každej vačšej chovni, len ich chovatelia NEUKAZUJÚ kvôli takým ,,rypákom,, ako si Ty.

jusko
30.5.2014 8:49

jusko:nic si ztoho nedělej,to je jen bledá závist,vždycky se najde někdo kdo tě chce nasrat,tohle bych neřešil.

Sony12345
30.5.2014 8:52

Aspoň som mu to vysvetlil - keď to nepochopí, jeho problém.

jusko
30.5.2014 9:04

Jusko, jsi samolibý lhář. Byl jsem u tebe a viděl jsem kolik JIKER jsi nedopatřením vyklepal! Ono pro takové nedopatření stačí 1-2 tlamky a né celý stojan. Psal jsem ve vší slušnosti proto nechápu ty urážky.Že by svědomí? Takže jdi do prdele a ostatní varuju před tímto chvatelem !!

Tonda
30.5.2014 9:23

Čo Ti na to poviem - si trápny a celé si to nepochopil. A ak si bol u mňa, tak si videl to, o čom tu píšem. Daj svoje celé meno, lebo to môže povedať každý, že bol u mňa. A ak si u mňa bol, tak si asi niečo kupoval - si snáď nespokojný zákazník???

jusko
30.5.2014 9:34

Pre porovnanie: - umelých tlamiek mám 20ks - samíc mám odhadom - 80ks doma a 70ks v druhej chovni - u syna. Takže 1-2 umelé tlamky podľa Teba stačia ???

jusko
30.5.2014 9:58

k 95 mám odchovnu poměrně velkou cca 400 nádrží a umělou tlamku ani jednu. Moje zaměstnankyně ani nevědí jak umělá tlamka vypadá. HD

hynek dařbujan
30.5.2014 10:02

Všetkích takíchto chovateľov treba ,,odsúdiť,,!!! https://www.youtube.com/watch?v=oA4ZH_QFcKU https://www.youtube.com/watch?v=4s2FOrf8zZU a podobne - nechce sa mi viac hľadať.

jusko
30.5.2014 15:11

20 tlamek pro případné neodhadnuté plůdky respektive jikry?? To už je slušná továrna. Tady určitě nejde o zisk. :) Znalý člověk pozná kdy má samičku odlovit a pokud ne není problém si psát záznamy.

RUMburak123
30.5.2014 15:20

Ještě k těm Maswám. Já jsem s Maswami od HD spokojený. Přikládám pár fotek a video k posouzení jestli se rodičům podobají nebo ne. Dal jsem si bokem pár prcků od nich. Musím říci, že mě příjemně překvapily. :) Video: http://www.youtube.com/watch?v=Rc57H2X0-H8&list=UUPy0S-JzqLOzI1dwYjRARYg
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

RUMburak123
30.5.2014 15:20

Ještě jedna ...
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

RUMburak123
30.5.2014 17:48

Zrústko: mám dojem, že si múdry jak rádio. Keď nerýpeš do mojich ilustračných fotiek, tak to skúšaš inde. Ak si chodil po chovniach, tak si možno umelé tlamky niekde videl. Ja som videl chovne s desiatkami - možno to bolo cez sto umelých tlamiek a neriešim to. Ak si to nepochopil, tak si ešte raz prečítaj moje príspevky. Urob si pokus - založ akva napr. s 30 ks rýb v pomere 10:20 a keď sa Ti v priebehu 14 dní vytrie 15 samíc, tak Ti nepomôže ani písanie fixou na sklo. U druhov, kde je jedna samica ako druhá sa Ti to bežne stane a na to mám tie tlamky - už to chápeš. Takýchto skupín mám veľa tak preto toľko tlamiek. Mne to pripadá, ako keby som mal jediný na svete umelé tlamky - no tak ma za to ukameňujte. Poprosím Ťa - staraj sa o svoj chov a neber ma do huby - skús si ma nevšímať. Prečo nerýpeš do profi chovateľa, ktorý má napr. 100 000 litrov, tlamiek má cez 100ks a dokonca na svojom webe používa tú istú fotku Maswy ako ja. Dám si tú robotu a ten web Ti nájdem.

jusko
30.5.2014 18:06

http://www.tanganika.cz/odchovy/Tanganika/T/

jusko
30.5.2014 18:09

Jmenuji se když už tak Zrůst. Není to snad tak těžké napsat. :) K tvém fotkám - myslím si když už něco prodávám mělo by tam být foto nabízených ryb nebo jejich rodičů. Ono vložit k inzerátu stažené foto není žádné umění. To o profesionalitě moc nenapovídá. Vidím velký rozdíl mezi hobby chovatelem a někým kdo se snaží vytěžit z ryb maximum. Nezlob se na mě, ale toho co tu předvádíš nejde se nevšímat. :) Sám mám skupinu 30 ryb o 24 samicích. Takže vím o čem píši. Zkus ten diář. Baňky potřebovat nebudeš. Nemusíš se hned čertit. :)

RUMburak123
30.5.2014 19:32

Ďaľší, čo to nepochopil - škoda slov.

jusko
30.5.2014 21:06

zrovna tenhle profichovatel má maswy docela hezký, s pěknými pruhy, tři stáda:-)

Martin_Parizek
31.5.2014 7:58

Hlavne ze ne s tremi pruhy :), maswy adidas to by byly teprve debaty.

St.
31.5.2014 9:53

Martine, já bych řekl, že lepší jedno stádo s hezkýma pruhama, než skupina s podivně uzkýma nedobarvenýma pruhama, jest-li ne úplně hejno bez pruhů.

hr:-)
31.5.2014 11:49

Hele kluci,doufám,že se u těch bembasů ty pruhy neřešej.

Sony12345
31.5.2014 12:46

Bemba by měla nějak vypadat. Zbarvení je také důležité.

Pepan
31.5.2014 12:50

To vím,ta ryba zato nemůže,že se řešej pořád pruhy,ale proto jsem maswy nechtěl,osobně se mi i bemba víc líbí.

Sony12345
31.5.2014 13:02

Jsou zajímavější druhy jak Bemba. Je to taková klasika.

Pepan
31.5.2014 13:39

a 90% těch zajímavých druhů vypadá prakticky stejně a jsou v zásadě neprodejné:-))

Martin_Parizek
31.5.2014 13:45

sony: tady se řeší uplně všechno:-)) jak nemá bemba sytě oranžovo červený pruh, který začíná za skřelema a končí na ocasním násadci, tak to není bemba-)) ale po pravdě-intenzita zbarvení u bemb dost záleží na dobrým krmení.

Martin_Parizek
31.5.2014 14:12

Pane Zrůst ty Maswy jsou luxusní. Ještě jsem takto pěkně zbarvené neviděl.

Pepan
1.6.2014 18:44

Pro rumburak, tak jsem rád, že se jim daří. Pro pepana takovéto Maswy z mého chovu má hodně akvaristů. U mě můžete vidět základní WF hejno. HD

hynek dařbujan
2.6.2014 17:07

Rumburak, Maswy máš opravdu nádherné.

dubici
4.6.2014 13:02

Pro HD k č. 92: dávej sem tvoje fotky ryb, které jsi sám viděl nebo sám chováš a nevyřezávej ryby z cizích fotek ty chudáku. Pro Zrůst: krásná ryba resp. fotka, je vidět, že máte dobrý foťák. Kdyby to byla moje fotka, hr by vám na rovinu jako chlap napsal, že fotka jedné ryby nic neřeší. Když sem dal před časem Filip fotku stejně nádherné ryby (nikoli stejně dobrým foťákem) z mého chovu, nikdo to podobně nekomentoval ani pan Dařbuján ani dubici ani MP ani podobní rádoby nestraníci. Chudáček HD asi zrovna vyřezával tu starou fotku od Šárky do svého alba pro všechny případy :-) je to tu prostě úžasně objektivní atmosféra a účastníci. hynku, to léto bude pro tebe asi zase těžký viď...co Helmut nic nevzal viď....smůla...třeba něco lízneš tady... Jinak mi pane Zrůst připadáte jako typický příklad pořekadla zloděj křičí chyťte zloděje. V tom souzníte s vaším dodavatelem HD. Házíte tady bahno na juska za to, že má za ryby nějaké peníze (to snad každý z nás aspoň nějaké) a že vy jste ten obyčejný srdcař drobný chovatel a zrovna vy, podle toho, co jsem o vás slyšel, peníze a jeho prodejnost za ten nebo který druh řešíte na prvním místě. Dojal jste mne tak, že bych vám snad skoro nějaký příspěvek poslal. Připomínáte mi tu Daŕbujánovu zmínku nedávno na mou adresu: že se třesu na každou odchovanou rybu :-)...řekl TEN, kdo má majetek, pěstírnu jako kráva, rybami se živí, produkuje na maso Malawi a pro korunu by si nechal vrtat koleno TOMU, který za peníze za ryby financuje zase jen ryby, max. nějakého varana, majetek nemá a když se mu nějaký druh moc množí, tak ho prodá....je to tu fakt kašpárkov :-))

Miroslav Kraut
4.6.2014 13:16

Pro Krauta: proto jsem sem také vložil odkaz na video kde je vidět celé hejno. To z Vašich zákazníků nikdo neudělal. Proč? Je jasné, že z prodeje ryb nějaké peníze jsou. Ono pořízení ryb není také zadarmo. Reagoval jsem na umělou tlamku. Lidé toho hodně napovídají. :) Ne jen o mě. :)

RUMburak123
4.6.2014 14:13

Za mě jen tolik, že Rumburak má můj obdiv, že se umí proměnit v havrana a Kraut za to, že s kigomi udělá maswu a ještě ji dokáže prodat :-)))))))))

hr:-)
4.6.2014 15:35

k 122, Mirku, co jsi to tady zase vyblinkal? Takovou snůšku nesmyslů a protimluvů jsem již dlouhou dobu nečetl. Potkal jsem na Interzoo tvého kamaráda Moravce a říkal, že již máš léta duševní problémy. Taky si to myslím, možná že by ti pár pilulek pomohlo. HD

Hynek Dařbujan
4.6.2014 15:45

Kurec to je lepší sledovanost než když byl v telce DALAS.

pietro
4.6.2014 18:50

RUMburakovo maswy jsem viděl na vlastní oči a jsou opravdu krásné.Kvalitní krev.........

David Pešík
4.6.2014 20:20

https://www.facebook.com/461761770537218/photos/a.512370265476368.1073741831.461761770537218/521215414591853/?type=1&theater

jusko
4.6.2014 20:23

Maly dotaz....vim ze nejde presne odpovedet.... ale jaka je cislo umrti tropheusu kdyz odeberete skupinu cca 40 ks... nez ji privedete do dospelosti? Vlastene divna otazka kdyz ji ctu.... ale docela me to zajima...

jenista
4.6.2014 20:44

Na tvoji odpověď existuje jen jediná odpověď a to: To je velice individuální. :-)))) Klidně ti to můžu i rozvést a to: Záleží na kondici a zdravotním stavu mláďat a vhodných podmínkách poskytnutých chovatelem. :-)))) Jsem rád, že teď v tom budeš mít zcela jasno. :-))))

hr:-)
4.6.2014 20:56

Jojo to jsem cekal.... ale prece... vam se povede odchovat celou skupinu. ... bez umrti? P.s. fakt se ptam neni to zadna provokace

jenista
4.6.2014 21:19

Osobně jsem si u trofanů vždy zavařil sám svou blbostí a to když už byli odrostlejší. Gtranulové krmivo je ošemetná věc a žravost ryb je nevyspitatelná a tak u tohodle druhu krmiva se mi dvakrát stalo, že se vyskytly zažívací potíže a už jsem léčil entizolem. U mladých ryb jsem nikdy problém ani úmrtí neměl. Zřejmě jsem měl štěstí na chovatele od kterých jsem ryby bral a potom už je to jen a jen o těch podmínkách. Jak vždy píšu tak nejlepší je stereotipní rutina. To že se obecně říká, že nějaká rybka z mladých padne, tak to je prostě souhra hned několika faktorů, ale nemusí se projevit ani jeden a celá osádka se úspěšně aklimatizuje. (stres: transport, změna prostředí a chemizmu vody,krmení, a jak jsem psal zdraví a kondice rybek a jiné)

hr:-)
4.6.2014 21:59

Ok dik

jenista
5.6.2014 8:56

Pro JENISTA: koupil jsem před 2 lety své první Tropheus Dub.Maswa 21 ks a do dnešního dne mám jen 1 úmrtí. Předpokládám, že to bylo způsobeno tím, že jsem odjel na dovolenou a o ryby se starala dcera, která je krmila mraženýma kostkama zelenýho krmení, které koupila ve Zooshopu. Jedna ryba se nafoukla, měla zježené šupiny a stranila se ostatních. Tak jsem jí to radši zkrátil.

Lukáš Vsočina
5.6.2014 15:18

Pro HD k č. 125: to, že jsi pro své nechutné invektivy použil údajné (po telefonu mi to dnes Láďa samozřejmě dementoval se slovy ať si vyberu komu budu věřit)tvrzení právě mého kamaráda Ládi Moravce a právě v této době, jsi jen znovu potvrdil, jaký jsi lhář a křivák a právě v jeho případě ještě především to, že jsou pro tebe slova slušnost, empatie nebo etika jen sprostá cizí slova. Dále bez komentáře.

Miroslav Kraut
5.6.2014 15:21

Mk ty jsi opravdu tak naivní, že jsi očekával že ti řekne pravdu? HD

Hynek Dařbujan
11.10.2014 13:48

Dne 4.6. 2014 v odpovědi č. 125 napsal HD že jsem na Interzoo v Norimberku vyřkl slova že Miroslav Kraut má duševní problémy. Žádná taková slova jsem nikdy neřekl, náhodná schůzka s HD proběhla za účasti 4 svědků kteří mohou má slova potvrdit. Osobně považuji M. Krauta za naprosto špičkového odborníka s vysokou erudicí v chovu a poznávání cihlid. Rozhodně si myslím že jeho cílem není zisk za každou cenu, ale poznávání a radost z každého chovatelského úspěchu. A kvalita jeho chovanců nesnese srovnání L. Moravec -www.Aquarain.cz

aquain
12.10.2014 21:08

Hmmmmm To je k zamyšlení.

pietro
13.10.2014 19:47

Zajímavé že pan Moravec náhodou narazil na zmínku o svém jménu ve vláknu které je přes 5 měsíců mrtvé... =)

fajanek
13.10.2014 20:58

A proč né, že? Každý sem nechodí denně. Na tu kvalitu, která tu je...

Kozlik
13.10.2014 21:20

Pro fajanek: Kdo jsi a jaký máš důvod to komentovat

aquain
13.10.2014 23:30

aquain: Kdo jsem na tom nesejde, protože se stejně neznáme. Já taky nevím kdo jseš ty. Důvod mojí reakce je jediný a to že mě trošku překvapila. Zdejší rozbroje sleduju už nějaký ten pátek a tohle je jedna z reakcí které může opět oživit jedno ze vtipně rozhádaných vláken kde se kytá hnůj mezi chovateli a řeší šíře pruhů Masew... =)

fajanek
20.10.2014 8:58

k 137 tak si to tady po dlouhé době pročítám a žádné překvapení. Láďo to že nepřiznáš barvu, mě vůbec nepřekvapuje. MK tě tady kdysi nazval velice solidním člověkem podnikajícím v mořské akvaristice, což je hláška roku pro lidi v této branži se pohybující. HD

hynek dařbujan
20.10.2014 13:17

Jasný Hynku. Nech toho

aquain
20.10.2014 13:39

Už jsem tu pár týdnů nebyl (a nechybělo mi to) a dnes nevím ani proč jsem to tu otevřel. Za mne jen krátce. Slovy klasika Peterky už se zde nehodlám pouštět do žádných větších akcí, protože mi to přijde ztráta času. fajánku: kdo a co tu chce opět rozrýpat, je z vaší odpovědi jasné asi každému. Mimochodem, právě se mi přebarvují u jednoho mého zákazníka mláďata mých masew, takže se sem chystám dát za pár týdnů, pro podobné borce jako jste vy, fotku namísto těch prázdných blábolů, které tady vy a vám podobní periodicky prezentujete. Pro HD: lhářem jsi se narodil a sedmilhářem taky umřeš :-(. Třeba to tu konečně pochopí víc lidí ty evropská jedničko. Ve lhaní určitě jednička jsi a vždycky jsi byl a budeš. Láďo: DĚKUJU za uvedení toho, jak to po pravdě bylo. Ať se Ti daří.

Miroslav Kraut
20.10.2014 14:10

Nikdy jsem nechtěl vstupovat do toho hnoje co tady je. Jen jsem musel reagovat na neomaleně uvedené mé jméno a nesprávný a jednostranný výklad rozhovoru mezi mnou a Hynkem na Interzoo. Jen mi je líto že když jsme byly mladí, tak jsme na sebe nikdy neházely tolik špíny jako teď, na stará kolena

aquain
20.10.2014 14:36

Chlapci oba Vás mám totálně na háku. Klidně se ubezpečujte jak jste dobrý a já ten špatný. Né nadarmo se říká, že vrána k vráně sedá. K házení špíny máš totálně pravdu, ale tak nějak bych řekl (L.M.), že jsi s tím sám začal. Jednou mi vykládal společný známý, jak byl u tebe na návštěvě a jak jsi pomlouval mé vědomostu a pak povídá: největší prdel je že tam měl tvoji knížku totálně opatlanou od listování v ní. Ještě jen otázka na L. Moravce je ještě v republice nějaký obchodník, který by ti dal zboží na fakturu s bankovním převodem?

hynek dařbujan
20.10.2014 14:44

Ano, Hynku, ty jsi ten hnůj

aquain
20.10.2014 18:43

MK: Myslím že největší procento blábolů tady píšete Vy. Nikdy jsem se do Vás nenavážel, tak se laskavě nenávěžejte do mě. Nevím kdo má nebo nemá pravdu ve vašich rozbrojích a upřímně je mi to jedno. Ale Váš styl prezentování tady mluví za vše. Už jen Vaše příspěvky na začátku toho vlákna stačí na to aby si o Vás člověk udělal obrázek... Jo a na ty Maswy se těším...

fajanek
20.10.2014 20:47

Páni ,,akvaristi,, - ste dospelí ľudia, ale je my z Vás na ,,blití,,.

jusko
21.10.2014 7:12

Milý jusko, mě je zase na blití z toho, že tady byl dán jasný důkaz toho, že Dařbuján opět lhal a všichni to tu prostě skousnou bez komentáře nebo s přihlouplým moralizováním viz vaše poznámka. Možná nebo spíš určitě vám unikla podstata sdělení Ládi Moravce, tedy to, že někdo kdo se tu vydává za špičku našeho hobby opět účelově lže ve snaze někoho zdiskreditovat ve prospěch svého podnikání atd. Je to ostaně typické pro náš malý český rybníček, že většina lidí resp. chovatelů se tu pokaká z někoho, kdo má o sto nádrží víc, než on a osobuje si tu tím pádem právo hrát si na někoho lepšího, kdo má jaksi automaticky tu nejpravdivější pravdu. Co na tom, že jako člověk je to lhář a šméčkař-Franta Doležal. Je to ale již klasická úroveň tohoto webu, kam se dostal po příchodu právě HD a jeho uslintaného pejska obranáře hr, který svou hrubostí a sprosťárnami v průběhu času odradil ty trochu slabší povahy se tady k věcem vyjadřovat...proto už nadále bez komentáře a mojí pravidelné účasti.

Miroslav Kraut
21.10.2014 7:41

Již tomu přestávám rozumět cituji .: ve snaze někoho zdiskreditovat ve prospěch svého podnikání to jako, že bych chtěl zdiskreditovat MK upozorněním na jeho duševní problémy, to že je má tady každý soudný člověk ví a je to smutné a k politování. MK již zřejmě zapomněl, proč jsem se tady objevil - pro zapomětlivé či nové čtenáře - byl jsem upozorněn několika chovateli, že mě tady MK pomlouvá a tak se prostě jen bráním. Situace s L. Moravcem je až groteskní. Nikdo není v oblasti mořské akvaristiky tak provařený jako on, kdo nevěří, tak ať se poptá mořských akvaristů. To,že tento člověk měl dát podle MK jasný důkaz, že jsem lhal mi připomíná situaci kdy, jednoho našeho ministra u soudu očistili od jeho vědomé spolupráce s STB na základě svědectví jiného bývalého příslušníka STB. Jo jak jsem již napsal vrána k vráně sedá. Ještě na závěr . Pánové MK a LM mě nenas.r.te, na to totiž nemáte. HD

hynek dařbujan
21.10.2014 8:35

MK: ,,přihloupě moralizujete jedine VY - to si od Vás vyprosím, ja som s Vámi husy nepásol. Prečítajte si znovu, ako sa táto webová stránka nazýva a začnite písať o rybách. Vaše súkromné spory s HD nikoho nezaujímajú / aj keď sa väčšina návštevníkov fóra na Vás dvoch ohromne baví/. Prestal som na toto fórum chodiť a toto je posledný príspevok - u mňa naozaj - nie ako u Vás, že sa tisíc krát rozlúčite a potom znovu píšete tieto Vaše k......y!!!

jusko
21.10.2014 9:35

Už jsem myslel,že tady bude nuda,ale s podzimem se vrátila sezona.

Sony12345
21.10.2014 20:27

Začíná lovecká sezóna.Pozdrav ze Slezska.
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

pietro
22.10.2014 8:10

On se Dařbuján vyjadřuje o všech lidech a zvlášť o akvaristech tak jako o mě. Je mu to vlastní. Mnozí z Vás co tu jste nejste rozhodně vyjímkou. Myslím že to má několik důvodů. On vystudoval hnojárnu, v akváriích má hnůj, v hlavě, a když jsem ho potkal s několika přáteli na Interzoo, tak jsme všichni měli pocit že z něj právě vylezl. A tak vystupuji tady z toho hnoje co se on znaží sem navést

aquain
22.10.2014 8:32

Kdyby to nebyly nesmysly, tak bych tu odpovědˇ považoval za vtipnou. Blbostma typu, že v akváriích mám hnůj si akorát děláš do vlastního hnízda. Zapomínáš že oproti tobě a MK místní čtenáři moji firmu znají anebo si o ní mohou leckde přečíst. např. na tomto webu v sekci články je příspěvek Pěstírna pro 21. století. L.M. co pak jsi vystudoval ty? Tak to by mě opravdu zajímalo. A aby to bylo aspoň trochu o rybách tak jedno foto mých odchovů.
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

hynek dařbujan
22.10.2014 15:44

Ta zachraňovací fotka s nějakými mořskými koníky se dala čekat a už je to trošku trapné Hynku. Docela by mne zajímalo, co to mění na tom, že jsi prostě s tím Láďou a Norimberkem lhal, ostatně jako vždycky, ty pěstírno 23. století. Zapomněl jsi napsat, kolik máš akvárií a kdy sis naposledy pral svetr. Pro notorické znalce mých odchovů Masew, kteří je sice nikdy neviděli, ale vědí přesně o co jde, přikládám několik fotek mých právě se přebarvujících odchovů vyfotografovaných včera jejich chovatelem, který je před pár měsíci u mne kupoval společně s Ilangami, které v té nádrži také plavou. Očekávám že avizovaní „odborníci“, ke kterým se řadí především Havlena, Pařízek, fajánek, juska, dubici a další podobné zkratky (nerad bych proboha na někoho zapomněl), budou zcela jistě hodnotil kvalitu fotografií, jejich rozostřenost a podobně, nikoli barvu samotných ryb a jejich barevné znaky, ale s tím nic nenadělám a ani nechci. Upozorňuji jen, že je majitel fotografoval obyčejným amatérským aparátem, má minimální zkušenosti s fotografováním ryb a upozorňuji také na to, že v nádrži jsou všechny ryby, které u mne koupil a že nebyly nijak přebírány podle zbarvení a že jsou v provizorní „dorostenecké“ nádrži. Hlavní je to, že oba z nich máme velkou radost. Dařbujánovi bych vřele doporučil aby si porovnal moje, v jeho podání - „bezpruhé nekvalitní Maswy“ s jeho „skvělými“ kopiemi rodičů, jejichž fotky jsem uveřejnil nahoře ve vlákně (č. 71 až 74) a které jsem koupil (v ještě dospělejší fázi než jsou fotky těch mých) cca před rokem u Vlasty Šebesty. Podobně jako Láďa Moravec i já minimálně na několik dalších týdnů vystupuji z tohoto skvělého vlaku, protože si dovedu představit, jak tu bude další diskuse „o rybách“ asi probíhat a za čí účasti a byla by to proto jen ztráta času. Z nereakcí na Dařbujánovo prokazatelné lhaní z toho lze na to velmi reálně usuzovat, bohužel. Dařbujánova alias FrantiškoDoležalova štvavá kampaň vůči mým Maswám myslím svůj účel splnila a nějakou další pětku mu přinesla a pár lidí zde oblbla. Budiž mu to přáno, ti bohatí budou mít pořád málo a lhát se jim evidentně vyplatí. Vidíme to ostatně denně v TV . Normálním lidem zde přeji mnoho úspěchů s jejich chovem a to aby ignorovali hloupé rady místní rádoby jedničky o tom, že např. tropheusům stačí bohatě teplota maximálně 24°C, že se mohou denně krmit patentkou, že jim stačí měnit 20% vody, že zahnojenou vodu od dospělých ryb je dobré po dvou dnech napustit v rámci „výměny“ mláďatům, že čistá odchlorovaná voda zabíjí nitrifikační bakterie a že musí mít v každé nádrži minimálně dvě čerpadla (hned vám je mohu prodat) a podobné nesmysly. Pomůžete v konečném důsledku hlavně svým rybám. Hezký zbytek dne.
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Miroslav Kraut
22.10.2014 15:45

..a další
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Miroslav Kraut
22.10.2014 15:46

...a další
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Miroslav Kraut
22.10.2014 15:46

...a další
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Miroslav Kraut
22.10.2014 15:47

...a další
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Miroslav Kraut
22.10.2014 15:47

...a poslední
Křížení různých druhů ryb ve společné nádrži

Miroslav Kraut
22.10.2014 15:56

Pane Kraut parádní ryby. Jak si to však tady nějaký pátek pročítám byly spíše zákazníci nespokojeni. Chtělo by to více takových lidí, aby to bylo opravdu objektivní. Věřím, že se další spokojení zákazníci přidají a tím se vše uzavře. ;-)

Pepan
22.10.2014 16:06

Ještě jeden dotaz. Proč to sem nedá dotyčný spokojený zákazník, ale zrovna vy? Není to divné?

Pepan
22.10.2014 16:54

Jen pro objasnění a co nejstručněji. Tyto maswičky zde představené pochází od úplně jiných rodičů, než kdysi MK choval a produkoval od nich tzv. Krautomaswy, u nichž vysvětloval, že to je normální když pruh nemají. Nikdy nenašel tu slušnost se zákazníkům omluvit, že se prostě něco nepovedlo. Ostatní plky nechávám bez komentáře - škoda slov. HD

hynek dařbujan
22.10.2014 18:29

MK: Nevím proč mě nazýváte odborníkem. Nikdy jsem o Vašich Maswách nic nenapsal ani neřekl. Tyto jsou krásný. O těch dřívějších se to říct nedalo. (můj laický NEODBORNÝ názor)

fajanek
22.10.2014 20:10

No a jelikož si zde člověk, o kterém si jistě každý svůj úsudek udělá sám a proto není potřeba abych ho zde nazýval jakýmkoliv vulgarismem, bere mé jméno do své nevycválané tlamky, tak se také vyjádřím, ale pouze k rybám, protože ostatní se mne netýká. Kraute a ostatní co chválíte ryby na fotkách, ten kdo měl někdy Maswy a odchoval nějakou mladou, tak moc dobře ví a dá mi jistě za pravdu, že přebarvující se mladé Maswy, mají tak široce rozkreslené pruhy, že ryby na fotkách nejsou absolutně žádným důkazem měřítka, jak se ryby vyvedly. Tu parádu, kterou teď divoce předvádí tyhle mladé ryby, nemusí nosit až dojde za takové dva až tři měsíce k úplnému dobarvení všech ryb. Kraute, vím že už sem nikdy nic nenapíšeš, protože si chlap co si stojí za svým slovem a žádnej ulhanej pitomec, a proto mě mrzí, že se tady za pár měsíců nepochlubíš, jak se ryby dobarvily. Tolik skromný postřeh od internetového znalce a uslintaného pejska obranáře. Zdravím všechny nenormální lidi a pitomce. :-))))))

hr:-)
22.10.2014 20:28

HR: nazdáááár, ahoooj!!!, rád Tě vidím:-)) btw: nemůžu se zbavit dojmu, že MK je masochista, dyt on na sebe to utrpení vyloženě přivolává:-))

Martin_Parizek
22.10.2014 20:30

MK: nebudu hodnotit vůbec nic. :-)

Martin_Parizek
22.10.2014 20:43

Je to úplně mimo toto vlákno ale kdosi to tu otevřel- asi pro inspiraci ostatním. I mezi sladkovodními akvaristy jsou takoví kteří by měli chuť zkusit množit mořské koníky. Je to velice snadná a lehká věc. Mnoho tlamovců je řádově mnohem náročnějších na chov a odchov. Pokud máte zájem o koníky z odchovu tak volejte pana Miloslava Kolbabu - tel. 777 344 245 nebo koukněte na YOUTUBE - mořští koníci P. Kolbaba jich v nádržích vypěstovaných stovky a prodává za VELICE příjemnou cenu. Žerou mražené Nebo zajeďte do De Jong Marine Life. Je to velkosklad na mořské ryby. Mají tam také stovky mořských koníků v nádržích. Kupte jen těhotné samce, dovezte si je, a oni vám doma vypudí desítky malých koníků. A můžete být třeba i v televizi !

aquain
22.10.2014 23:18

L.Moravec se asi svým vzděláním nepochlubí jak jsem ho v 157 žádal a tak alespoň vyplodil zavádějící příspěvek . Že odchov mořských koníčků je snadná a lehká věc, může napsat jen ten, kdo to nikdy nedokázal. V současné době mám již čtvrtou generaci tohoto druhu. Pana Kolbabu znám velice dobře a je to velice šikovný akvarista a ty koníčky má z mého chovu. Foto odchovu koníčků jsem sem dal aby bylo vidět jaký hnůj to v nádržích mám, jak tvrdí pan Moravec v 156

hynek dařbujan
23.10.2014 8:52

Množí se dotazy na kontakt na mě tak - tel. 603 52 32 59 a mail aquain@seznam.cz nebo www.aquarain.cz

aquain
23.10.2014 12:18

Láďo, ty si tady děláš prču, nikde žádný dotaz na tebe tady není vidět. HD

hynek dařbujan
24.10.2014 9:13

Tady si více lidí dělá prču,ale aspoň je sranda.

Sony12345
24.10.2014 10:37

Děkuji všem za zajímavé tel. a mailové dotazy.Přišlo jich opravdu hodně. Ke koníkům: jsou jich doslova plné nádrže v Čechách a i v Evropě. Nikdo je nechce.Množit je dokáže i kdejaký šmudla co má v nádržích hnojník. Nám se zdá mnohem vyšší level zkoušet toto. Najděte si na YouTube odkaz Aquaraincz. Hapalochlaena lunulata. To už je liga. Nedělám si prču

aquain
24.10.2014 11:08

Tuhle ligu jsem choval již před min. 15 lety viz foto v mé knize. Zajímavá potvůrka, ale varuji před jejím chovem. POZOR VELICE JEDOVATÝ ŽIVOČICH. Ostatní věci ohledně končíků jsou účelové nesmysly, které si každý může ověřit. Škoda času to komentovat. HD

hynek dařbujan
24.10.2014 12:34

Tak jsem si udělal chvilku a pustil si to avízované video. Nerad beru autorovi radost, ale to co natočil, tak rozhodně páření nebylo. Bylo to jen očuchávání dvou jedinců , po přidání jednoho z nich k původnímu obyvateli nádržky. HD

hynek-darbujan
24.10.2014 12:38

Což takhle skřížit Hapalochlaena lunulata s tropheus - když se toto vlákno jmenuje tropheus krizeni. To je výzva. Jinak vidím, že tento web je stále stejný hnůj se stále stejnými účastníky. A máme přesně to, co chceme.

richard
24.10.2014 15:32

Nevzal jsi mi radost, očuchávači

aquain
24.10.2014 18:31

Nějakou dobu se věnuji moři a nechci se tady zastávat Hynka, ale podle toho co jsem, prostudoval nějakou tu literaturu a mraky diskuzí zasvěcených mořáku, tak koníci jsou jedni s těch mořských živočichů, kteří potřebují už jen k udržení při životě perfektní podmínky. Psát tady něco o tom, že se dají chovat nebo dokonce odchovat v hnojníku může pouze a jenom uražený ješita s podobným problémem jenž trpí majstro MK. Koupit si těhotného samce může každej trouba. Otazka je jestli donosí a když ano, tak jestli potěr dokáže odchovat. Pravdou je že kromě Hynka neznám nikoho z československého fóra věnovanému mořui kdo by to dokázal. Tolik ke koníkům a kydání hnoje.

hr:-)
24.10.2014 21:01

Nevím co si. Nemám zájem to komentovat

aquain
25.10.2014 9:30

hr:hele Hnojník je vesnice kousek od nas!:-) Ale ted´s pravdou ven!!-našel sem jsem nahodou tohle Paradni video krasnymi Trops. a trefnou hudbou!Žijou ještě-a řekni ano-jinak by to byla fakt škoda! MK:pěkny fotky přebarvujicich Duboisaku...at je to jak chce mě je to jednou..to co se řeši,mě třeba konici taky neberou,vypada to jak větve v akva,ale jinak zachovavam Veliky respekt k HD..muj nazor!

Radecko
25.10.2014 9:31

jo jště ten link toho paradniho videa tohle myslim : https://www.youtube.com/watch?v=k_-LIn_t1y0&feature=youtu.be

Radecko
25.10.2014 14:46

Radecko žijou, ale už né u mě. Se sladkou vodou jsem se cca před půl rokem rozloučil a už se věnuju pouze moři. Posílám link na ty samé ryby v té samé nádrži pouze s 3D. http://youtu.be/oWXqSlmFSp0 A tady máš ještě fotku :-)))))) akva-pozadi-3d.webnode.cz/fotogalerie/photogallerycbm_85834/40/#p1014504-jpg Aquain, cituji č.182: Nevím co si. Nemám zájem to komentovat Aquain, zřejmě to pro tebe bude udivující, ale jsem člověk. Schopnost psát mají pouze lidé. A nebyl bych to já kdybych ti nedal přátelskou radu. Když něco nechceš komentovat, tak se k tomu nevyjadřuj ani slovy: Nemám zájem to komentovat., protože potom to jaksi postrádá logiku, stejně jako tvoje hloupá otázka mnou výše citovaná, ale co čekat od člověka, který zde cíleně lže, jen aby shodil něčí úspěch, pro jakési dětinské zadostiučinění ve sporu. Mimochodem ty vaše stránky firmy kde pracuješ, jsou pouze a jenom firma profitující na snobech, kteří neznají ani názvy živočichů, kteří jim v aqech žijí. Přemrštěné ceny u moře a o sladké vodě kde je vidět v presenci u tlamovců hrubé nedostatky v počtech ryb ve skupinách mbunas, nebo kýčovyté aqa s Red parot, které vypadají jako loňská vzpomínka na dovolenou u Jadranu, ani nemluvím. Normální akvarista si u vás nic nekoupí, jen pozér a snob. No nic ke chlubení. AHOJ :-))))

hr:-)
25.10.2014 16:33

Ptal jsem se co si, protože nevím co tě vede komentovat věci které se tě netýkají, nic ti do nich není, nemáš v nich žádný přehled a s kterými nemáš vůbec nic společného. A nedávej mi rady. Není to vhodné

aquain
25.10.2014 18:11

Co je a není vhodné si rozhodnu sám ty chytrolíne. Radu dávám těm jenž ji potřebují, protože píší bludy. Komentovat mě vede svobodná vůle a rozhodnutí a taky nemám rád ulhané pitomce. V čem mám a nemám přehled vím nejlíp já sám a jestli se mě to netýká, tak to pochybuji. Jestli sis ve vší své inteligenci opět nevšiml, tak já nekomentuji vaši při o tom co jsi řekl nebo ne, ale tvé lživé tvrzení že koníci jsou čuňata která se dají chovat a možit v zahnojené vodě a že to zvládne každý. Ve skratce z toho vychází dvě věci. Za prvé, jsi lhář a za druhé, jestli si svou lež myslel vážně, tak ten kdo nemá přehled jsi ty. To že pracuješ jako poskok ve firmě zabývající se mořskou akvaristikou, z tebe ještě nedělá odborníka, ale pouze obchodníka. Ve zverimexech dnes pracuje spousty lidí co ví o rybách nebo zvířatech kulovi. Ty budeš stejněj formát ješitnosti a nabubřelosti jako mistr Kraut. Běž udělat nějakýmu snobíkovi cenovou nabídku a nezahazuj se zde se zdejší lůzou. Formát tvého kalibru to nemá za potřeby.

Co je a není vhodné si rozhopd
25.10.2014 18:25

Ehm... špatně jsem se podepsal. Přispěvek 187 je odemne. To jen pro pomalejší čtenáře tohoto oblíbeného vlákna. :-))))

hr:-)
25.10.2014 19:10

Už vím s kým mám tu čest. Nesmíš např. na REEF.sk Upozornili mě admini že jsi psychopat. Promiň

aquain
25.10.2014 21:07

Tak pane Moravče, kdy se konečné pochlubíte svým vzděláním, když jste se tak hanlivě vyjadřoval o moji škole. HD

hynek dařbujan
25.10.2014 21:26

Pro HD: mám základní vzdělání Pro hr: po neskutečně tupé debatě s tebou a HD stouply denní prokliky na našich www stránkách o milých 30% Díky a zbohem

aquain
26.10.2014 8:17

Ty jsi vážně hlavička, to že se zvedlo klikání o 30%, znamená že se tam mrklo pár čtenářů zdejších přestřelek, nic víc, nic míň. Jak jsem psal, jen pitomec by si nechal kompletovat aqo u tak předražených obchodníků, kteří ani pořádně nerozumí tomu co dělají, což je vidět na fotogalerii. Neznalý pozorovatel může být uchvácen interiéry kolem nádrží a možná i nádržemi, ovšem akvarista který má trochu páru o čem to je, ví že to co děláte je ubohá slátanina za hříšné peníze. Co dodat...snad jen že gratuluji ke zvýšení prokliknutí o 30% na stránkách a potom zase ticho po pěšině. S pánbíčkem :-))))))))

hr:-)
26.10.2014 10:09

k 191 Nepřekvapil jsi Gratuluji k proklikům, alespoň je vidět, proč jsi sem dával odkaz (prý na mnoho dotazů, které však tady nebyly.) Připomínalo mi to vyvolávání kolotočáře stojícího u prázdného kolotoče, že pro velký zájem bude ještě o hodinu déle točit. Kdo a jak se tady v debatě projevoval jistě čtenáři posoudí sami. Zmínil jsi tady reef sk. Tak tam kdybys napsal takový nesmysly o náročnosti odchovu mořských koníčků jako sem, tak na tebe hodějí síť. HD

hynek dařbujan
26.10.2014 12:10

Jsem rád,že kolem mne tančíš dobové tance

aquain
26.10.2014 12:11

....a kdo a jak umí lhát si určitě čtenáři také posoudí sami....ty Franto Doležale z Norimberka. Je naprosto typické, jak člověk pro kterého je lhaní a oblbování denním chlebem jako jsi ty, rád lustruje, shazuje a posuzuje ostatní a nabádá je k omluvám a podobně. Ty sám by ses měl omlouvat od rána do večera. Radši si porovnej ty obrázky našich odchovů masew ty nadstandardní pěstírno. Jestli chceš vidět velkohubého akvaristického kolotočáře, tak si zajdi do koupelny, jestli tam trefíš, a mrkni se do zrcadla, ty určitě standardně ušmudlaná a mastná nádhero. Omlouvám se normálním čtenářům, za tento můj pro ně určitě zbytečný a částečně i vulgární příspěvek, ale nedalo se to už prostě vydržet, poslouchat ty jeho naduté a samolibé bláboly. V dalších týdnech už tu zdržovat nemám v plánu. Zdravím a přeji hezký zbytek neděle.

Mirek Kraut miroslav.kr
26.10.2014 12:15

Protože byl Láďa rychlejší, upřesňuji jen pro pořádek, že můj příspěvek je samozřejmě adresován Dařbujánovi. Miroslav.kraut@lovochemie.cz

Mirek Kraut
26.10.2014 12:16

aquain: popravdě jsem Vás na základní školu tipoval. Byla alespoň kompletní?

Pepan
26.10.2014 12:30

Ne. Pepyku

aquain
26.10.2014 12:41

Pepiku se píše s i. :)

Pepan
26.10.2014 12:49

Fakt ? Když už mě Pepane kritizuješ tak se předveď že máš k tomu důvod. Ukaž nádrže, chovy a odchovy, uspěchy, vzdělání, nějakou prezentaci atd. Ať si sednu s tebe na zadek

aquain
26.10.2014 13:10

Co to má společného s inteligencí?

Pepan
26.10.2014 13:35

Co vede člověka jako jsi ty mě jen tak kritizovat bez bližšího osobního poznání? Můžeš mi to nějak vysvětlit? Proč to děláš ? Proč se do toho hrabeš? Je to úchylka? Ješitnost ? Nuda? ZÁVIST ?

aquain
26.10.2014 13:45

V životě jsi mě Pepane neviděl, já tě taky nechci nikdy vidět, a ty sem napíšeš že mě tipuješ na méně než základní vzdělání. Kde bereš to sebevědomí a inteligenci s kterou mě soudíš. Vysvětli mi to

aquain
26.10.2014 14:06

Pane logiku aquaine, tohle je svobodné veřejné fórum bez moderování adminem, nebo někým jiným a když tady někdo veřejně pere špinavé prádlo, nebo lže jako ty, tak se může stejně tak veřejně k tomu vyjádřit kdo chce. Jestli nemáš zájem o komentáře, tak zde neexhibuj a piš si s ukřivděným Mirdou maily a taky si můžete navzájem klikat na stránky. :-)))) Ty pomlč o logice, protože sám ji postrádáš a navíc jsi lhář. Mimochodem jsem měl pravdu, když jsem psal že ty a Kraut Krautovič trpíte podobnou poruchou osobnosti, protože se zde neustále loučíte s opvržením k celé věci, ale zaroveň se po chvíli vracíte zpět. Každopádně už to tu někdo napsal že čtenář nepostrádající střízlivý rozum, si obrázek udělá sám. Ty už postrádš i přehled o čem a s kým se tu hádáš, ale jasná je jedna věc že lžeš a tak tvoje slovo má váhu myšího prdu.

Za pewpana jednoduše odpovím,
26.10.2014 14:08

Omlouvám se, ale zase jsem se nemrkl kam co píšu a tak jsem místo nicku napsal do políčka první větu a ještě sprznil Pepanovi nick :-) Ano samozdřejmě je to můj příspěvek.

hr:-)
26.10.2014 14:12

Pepan opravuje gramatické chyby. Popros ho... Měl bys chuť přijet do Prahy a říct mi tohle všechno do očí? Určitě ano, urči termín. Budu se těšit

aquain
26.10.2014 14:14

Jo a mimochodem, s prokliky jsme dnes na 38% navíc a volají lidé ze zájmem o mořskou akvaristiku. Jen tak dál....

aquain
26.10.2014 14:23

Jestli tak trochu nekecáš. O mých pravopisných chybách vím a jsem s tím smířenej. Kdo s tím má problém, tak je to pouze jeho osobní problém. A když sám píšeš s chybama, tak je docela NELOGICKÉ poukazovat na pravopis druhého. Opravdu zde ze sebe děláš pouze hlupáka. Ty jsi ten člověk, co mluví pravdu jen když se splete. Moji adresu jistě znáš a jestli ne, tak hledej šmudlo. Jestli chceš slyšet co bych ti řekl, tak přijeď sám. To jsi opravdu tak hloupej a namyšlenej, že si myslíš že bych za tebou jel. Když něco chceš, tak musíš sám přijet.

hr:-)
26.10.2014 14:29

Tak zvednou-li se prokliky ze 3 na 4, jde o nárůst o 30%. Statistika je fajn :-) Samozřejmě účast na různých fórech je osvědčená metoda ke zvýšení návštěvnosti přiměřeně souvisejících stránek. Také jsem proklikem přispěl. Ale na rovinu - to je asi tak všechno.

brbla
26.10.2014 14:32

Díky brblo

aquain
26.10.2014 15:05

22 října MK tady napsal cituji : i já minimálně na několik dalších týdnů vystupuji z tohoto skvělého vlaku,.... A dneska tj 26. října se nám tady zase vyblinkal. Zřejmě u něj týden trvá 24 hodin. To se tak někdy někomu přihodí. Že jeho příspěvek nese známky duševní nemoci je zcela zřejmé. S tím se nedá nic dělat, léčit se nechce a tak bych se za něj přimlouval, abychom to tu brali jako pro něj polehčující okolnost. HD

hynek dařbujan
26.10.2014 15:35

Vždyť Dařbuján lhal, že v Norimberku řekl p. Moravec o p. Krautovi, že má duševní problémy. Místo aby držel hubu a omluvil se,že si to vymyslel tak se drze snaží špinit dalšího akvaristu. No to je na poblití. Do toho se nezapomene vložit komplexáč a psychopat HR jak tu bylo zmíněno a je o zábavu postaráno.

Čtenář
26.10.2014 15:40

aguain- ale no tak. To jsi opravdu takový primitiv?

Pepan
27.10.2014 19:58

Čtenář, kde bereš jistotu kdo lže a kdo ne. Já reagoval pouze na prokazatelně lživé tvzení lháře Moravce o mořských konících a s toho vyplívá že zakomplexovanej psychopat a trouba k tomu seš tak maximálně ty, jelikož si nedokážeš vytvořit jasnou předsatvu o faktech, které jsou výše popsané a děláš zde obhajobu jednomu ze dvou lhářů. Už jen z toho jak píšeš je jasné kdo jsou tvoji koně. Opovrženě Dařbuján a s ůctou p.Moravec a p.Kraut. No buď si jasnovidec, nebo si v Norimberku byl někde poblíž a celej jejich rozhovor vyslechl. Každopádně jasná je jedna věc a to že si trouba. Ještě by ti tady Moravec mohl napsat co si, že se do toho pleteš aby se mu zase zvedly prokliky, protože to je v poslední době asi jediné co se mu ještě zvedá. Každopádně si svou hlouposti a vlezdoprdelismem pobavil. Diky čao.

hr:-)
27.10.2014 20:41

hr = HD

aquain
27.10.2014 21:42

:-)))) To je mi ale zajímavá konspirační teorie, která opět potvrzuje inteligenci autora.

hr:-)
28.10.2014 21:16

Mám jednu otázku: ještě vás Radku a Hynku odpovídat? Je dosti podivné,že u mrtvoly se zjevil nový svědek. vyšetřování pokračuje?? Nedivím se , že spousta kluků (kolegů) chodí na FB. Kdy to skončí?? S podivem se neřeší osobní spory a debaty probíhají v přátelském duchu bez osobních urážek.Což zde jaksi není možné.Od dob kdy zde vlezl podivný virus je vše nenávratně zlikvidováno.

pietro
28.10.2014 21:19

Uniklo mi slovo baví. Jelikož zdejší editace stojí za velké hov.... Tak jako celý zdejší web.Admin zaspal dobu.je to samá inovace,kterou jsem jaksi nepocítil.

pietro
29.10.2014 5:11

Ano, je to baví. To je psychická záležitost. Úchylka. Ale oni ve valné většině ani neodpovídají. Napadají

aquain
29.10.2014 7:39

Pietro, nebaví. Když ale tady někdo píše nesmysly jen aby mě poškodil, tak se alespoň musím bránit. Znáš moji firmu a tak víš, že nemohu tady mlčet k naprosto lživým informacím typu, že máme v akváriích hnůj. k219 Soudný čtenář si jistě udělá názor, kdo odpovídá a kdo napadá. L.Moravče - aquain - hezky jsi se tady odkopal. HD

hynek dařbujan
29.10.2014 13:26

Byl jsem u Hynka v odchovně,která se mi líbila a opravdu všechna čest čisto jak na podlaze tak v nádržích.Ryby vypadají zdravě a v kondici.Hynek se choval slušně a vedli jsem zajímavou debatu.Nikoliv o lidech zde nebo MK ale čistě o rybách a jejich chovu. Pana Moravce neznám proto nemám důvod se vyjadřovat na jeho osobu.Chlapi je problém,se někde sejít a vyříkat si to mimo tento web??? Nebo se můžete obrátit na svého právníka on jistě ochotně za vás vyřeší spory.přejí vám pevné zdraví jak to dušení tak to fyzické.

pietro
29.10.2014 15:54

Ono to začalo tím že Hynek napsal že jsem řekl na Interzoo že MK je duševně nemocný. Je to lež. Dále napsal že u mně v provozně kdosi byl a že mám na stole ohmatanou jeho knížku. Taky lež. Jeho dětskou obrázkovou knížku mám. Ale ohmataného mám VERONA a FOSSA NILSEN. Dále napsal že mi nechtějí obchodníci dávat zboží bankovním převodem. Taky lež On by se rád Hynek zařadil mezi akvaristické legendy jako je Frank, Novák, Hofmann,Krček a spol. Nedaří se mu to a nikdy nepodaří. Nikdo z nich by se takto přízemně nechoval.O sobě mluví že kráčí moudrým vyrovnaným krokem. Taky velká lež On se místo toho obklopuje neskutečně stupidní lůzou, naprostými nulami zde na webu a snižuje se s nimi k těm nejpodlejším osobním útokům Hynku,ty se odkopávat nemusíš, my co tě známe pár let tak přesně víme co jsi zač

aquain
29.10.2014 16:39

S těma legendami to je fakt dobrý, Již jsem myslel že se tady nepobavím. Jinak jsem předpokládal, že jsi větší hrdina, když jednou něco řeknu, tak si za tím stojím. Že má někdo psychické problémy, tak na tom přeci není nic špatného. Je to stejný jako když má někdo třeba vysoký tlak, či cukrovku. Pro MK to je jen polehčující okolnost k nesmyslům, které tady občas píše. Opravdu si myslíš, že je normální se tady stokrát loučit, že již nikdy a pak sem zase něco vyplodit. Story s knížkou - nikde jsem nenapsal, že to bylo u tebe na provozovně. Ty přeci,ani žádnou provozovnu nemáš. Jsi vedený jako externí poradce a ten přeci provozovnu nevlastní. Rozhodně se neobklopuji nějakou lůzou, tak to bych si vyprosil. To spíše tvoje hnojné vyjádření patří do mluvy lůzy. Navezl jsi se do mé VŠ - prý hnojárna. Proto jsem se ptal na tvoje vzdělání. Mám ještě jednu hezkou story. Jednou mi jeden zákazník věnoval tvoji navštívenku. Stálo na ní Ladislav Moravec - mořský biolog. Měl jsem z toho radost. protože rád vidím, když někdo na sobě maká. Nedlouho na to mě navštívil společný známý, žijící taky na severu. Říkám mu ten Láďa je borec, nevíš, kde to vystudoval? On mě ale odpověděl: kulový jediný diplom, který vlastní je průkaz jeřábníka. Dobrý že. HD

hynek darbujan
29.10.2014 18:42

Ano.Zase lži

aquain
29.10.2014 19:00

Aquain: Když je to tady samá neskutečně stupidní lůza a naprostá nula, tak to sem pěkně zapadáš =)

fajanek
29.10.2014 20:12

Je fajn,když někdo někoho hodnotí a vůbec ho nezná a neví co je zač. Slovo lůza respektive spodina na okraji společnosti,vyvrhel atd.Myslím,že jste kolego nasadil velký kalibr.Já třeba z Hynkem občas řeším různé záležitosti pouze profesního charakteru a nepřipadám si jako lůza.Ale jako člověk,který může jinému v něčem pomoci.V podstatě je mi jedno co si kdo myslí. Nemám žádného svého boha věřím ve své schopnosti co se týče akvaristiky. Pro někoho je bůh Mirek pro druhé Hynek nebo třeba Miloš.

pietro
29.10.2014 22:53

Ahoj Pietro, už tady nemám k čemu psát, prtože moje reakce se týkala lži Moravce ohledně koníků a tak jsem reagoval. V případě lží a doměnek, které tu mnohdy jsou publikovány, mě baví tyto blafy vyvracet. Je to taky jakási forma pomoci, aby se díky více názorům dalo lépe zorienztovat a ne jen suše spoléhat na něčí tvrzení. PS: bůh je smyšlená postava křesťanů, pomoci níž získali na zemi ohromnou moc a majetky. Je to jakási berlička pro slaboduché jedince jenž spoléhají na jakousi fiktivné spásu a zároveň nástroj mocipánů se zlatejma křížema a prstenama, za něž by se nemusel stydět kdejakej raper na MTV. Rozumnej člověk věří v boha kterého vidí každé ráno v zrcadle, protože jen ten mu dá chléb náš vezdejší a nikdy jinak, AMEN :-))))))))

hr:-)
30.10.2014 9:57

HD: jsi neuvěřitelný, své bláboly jsi za ta léta dovedl opravdu téměř k dokonalosti. Měl by ses s tou střelbou naslepo a osočování někoho z duševní nemoci zamyslet především sám nad sebou, protože ta diagnóza ti pomalu ale jistě začíná čím dál víc sedět. Tvoje patologické lhaní myslím kritéria určitého druhu duševní nemoci může splňovat. Hezký výčet tvého standardního lhaní a osočování ti zrekapituloval i Láďa ve svých odpovědích. Vím, že by sis to velmi přál, abych se s tímto webem definitivně rozloučil, ale nikde jsem nic takového nepsal, možná kdysi, když jsem se nechal příliš znechutit individui jako jsi ty nebo hr. Ve skutečnosti jsem psal, že se nebudu chodit tak často, protože je to ztráta času, což se snažím činit. Takže tu nepřekrucuj laskavě moje myšlenky, vím, že jsi na to zvyklý a běžně to děláš, ale odpusť si to, nehodlám ti to tolerovat jako ostatní. Kdyby sis tu opětovně nebral do svojí ulhané nevymáchané huby moje jméno, nereagoval bych asi ani dnes. Srdceryvně tu píšeš, jak tě podobné dohady nebaví, ve skutečnosti je to ale tvoje nejoblíbenější činnost. Intrikovat, pomlouvat, shazovat ostatní a hlavně bezostyšně lhát, je tvým denním a velmi oblíbeným a vyhledávaným chlebem. Je to přesně tak, jak to napsal Láďa - my co tě známě desítky let, tě takhle prostě známe. Jedinou tvojí výhodou je to, že 80% zdejších čtenářů, tě dlouhodobě nezná a dalších 15% k tomu nic neřekne, protože si nechávají zadní vrátka, kdyby k tobě museli nedejbože jet pro ryby, protože se nikam jinam nedostanou nebo se jim nikam dál nechce. Intriky a šméčka, které jsi tu historicky předvedl v přestrojení za Frantu Doležala a pak ve vlákně s Cyrotocara moorii jsou dostatečným důkazem toho, co jsi za týpka a že ti ve tvůj prospěch není žádná podlost cizí. Pořád se tu oháníš svojí pěstírnou a kubíkama vody. Už konečně pochop, že o tom chovatelství není. Není ani o vzdělání, jak se mylně ve své nadutosti domníváš. Ty tvoje bláboly o nadstandardních podmínkách tvojí pěstírny, jsou jenom plácáním prázdné slámy. Jistě, tvojí zásluhou je alespoň to, že občas dokážeš něco odchovat. Některé druhy ti nejdou, ale to nevadí, to se stává. Tvůj kamarád hr (Havlena) neumí ani to a pochybuji, že by sem mohl dát jedinou fotku ryb, které odchoval, pakliže by si jí nemohl stáhnout z netu, stejně jako všechny „znalosti“, které tady papouškuje. Nicméně pleteš si neustále nadstandardní podmínky s množstvím a to není opravdu to samé. Protože rád zapomínáš, jsem bohužel nucen ti sem znovu zkopírovat pár tvých „perel“, kterými jsi tu „podporoval“ dojem o tvých nadstandardních podmínkách: „např. tropheusům stačí bohatě teplota maximálně 24°C, že se mohou denně krmit patentkou, že jim stačí měnit 20% vody, že zahnojenou vodu od dospělých ryb je dobré po dvou dnech napustit v rámci „výměny“ mláďatům, že čistá odchlorovaná voda zabíjí nitrifikační bakterie a že musí mít v každé nádrži minimálně dvě čerpadla (hned vám je mohu prodat) a podobné nesmysly. Měl by sis párkrát přečíst odpověď č.212, ale myslím, že tobě (ale ani některým ostatním – viz např. glosa Petra Birsáka) stejně nic nedojde a svoji ulhanou hubu stejně nezavřeš. S tím nic nenaděláme.

Miroslav Kraut
30.10.2014 11:42

Kraute, jak můžeš vědět co jsem odchoval a co ne??? A jaké jsou moje zkušenosti???? Moralizuješ tady ohledně lhaní, ale sám jsi lhář a intrikán první kategorie, prtože mě tady pomlouváš a vůbec mě neznáš. Ty jsi týpek, co neustále dokola omýlá nějaké kauzy o kterých je přesvědčen, že je v nich za svatého a ostatní jsou lháři a presentuješ to zde ve své zaslepenosti a vlastní dokonalostí jako nějaký fakt. Ovšem všechno je to slovo proti slovu a jelikoš se zde prezentuješ jako lhář a intrikán, stejně jako tvůj paťak Moravec, tak vaše slovo nemá prostě váhu. Teda pro nezaujaté lidi. Zapoměl jsi zmínit i některé další věci, které opakuješ, např jak jsou s tebe respektive z tvých ryb paf němečtí obchodníci a taky si zapoměl poprosit o ohodnocení rozkreslených pruhů mladých masew. Co se týká tvého tvrzení, že už sem nepolezeš, tak si dám tu práci a pár jich sem okopíruju, aby si sám viděl jakej si trouba, když tvrdíž že to nepíšeš. Vzpomínám si, jak si tady párkrát psal, že tady končíš a budeš se věnovat pouze lidem a přátelům co ti budou volat nebo psát maily. No asi jich moc nebylo že,?, když si v krátké době zase přicupital rozebýtrat dokola kauzu Doležal a další tebou dokola opakované argumenty. Řeknu ti, že když jsi měl občas týden až 14 dnů výpadek a prohlížel si se doma v zrcadle a nechodil na tyhle stránky, tak se tady nikdo nehádal a ani zde nevznikaly tyhle sahodlouhé témata o ničem. Zkus se nad tím zamyslet. To bych ale chtěl po takovém mistrovi jako jsi ty moc. Budeme se těšit na další reakci, ve které opět zopakuješ a vyčteš sloupek křivd a lží, jenž byly v minulosti použity proti tvé jedinečné samolibosti. Tak tě pic Mirdo.

hr:-)
30.10.2014 22:30

MK, zřejmě to je pro mě, když to začíná HD, ale je to moc dlouhé a tak to nehodlám ani číst. Určitě to bude zase dobrý. Dneska jsem si při řízení (mám za sebou přes 1200 km) na tebe vzpomněl. Uvědomil jsem si že tvoje nenávistné příspěvky mi připomínají stavbou vět a výrazy štvavé články za komančů v Rudém právu. Jo a již jsi se naučil alespoň trochu německy? Tenkrát to byla docela prča, když jsi tady vykládal jak raději než s Čechy debatuješ s německými chovateli a pak tady prasklo, že německy neumíš.

hynek-dařbujan
31.10.2014 14:04

Za mne dále bez komentáře. Hezký víkend všem kromě blbů hd+hr.

Miroslav Kraut
1.11.2014 8:18

MK, když ti dojdou argumenty, tak alespoň začneš urážet. No mě můžou urazit pouze lidi, kterých si vážím a to rozhodně ty nejsi. HD

hynek dařbujan

VLOŽIT ODPOVĚĎ