Tvorba Malawi z běžného akvária.

Tak se snažím přejít na Malawi. Mám jen problém, mám tam pár ryb, které nemám kam dát. Namíchal jsem je mezi tlamovce. Zkusím je nechat dožít. Myslíte, že mají šanci? Jedná se o parmu žraločí, labeo, a siamská parmička. Jinak zdem mám nové ryby: P.socolofi 4x, Scia.fryeri 3x, L. trewavasae 4x, P. electra 3x, astat. Ch 44 bohužel 1x (2x úhyn při transportu), N.leleupi 4x (vím Tanganika - ale jsou krásné), P. Acei 5x, M. auratus 4x, L. caemleus 5x. K tomu tam mám již vzrostlé Synodontis euplerus 2x a přísavku Gyrinocheilus aymonieri. Jaké mi dáváte šance? Dno jsem zatím nechal původní, hrubší kameny, až seženu hrubší písek, vyměním. Rostliny "kryptokoryny" zatím celkem odolávají. Přidal jsem Anubias. Poradím mi někdo, co by dělal na mém místě s tímto vybavením? Díky za názor.

Komar033

Tvorba Malawi z běžného akvária.
16.12.2007 20:00

Jinak kameny jsou pískovec, přidal jsem pár traventinových tufů. Osvětlení mám dvě obyčejné bílé zářivky, to bude asi bída, co? Rostliny se začínají trochu pokrývat tmavou řasou. Na skle ve předu je zelená hnusná řasa. Nikdo to nebaští - asi. Co vy na to?
Tvorba Malawi z běžného akvária.

Komar033
16.12.2007 20:21

Pokud by ses snažil o striktní biotop,tak ten není jen o rybách....práce by tam bylo moc(rostliny pryč,jiné dno,sjednotit kameny,výměna pozadí a vneposlední řadě ty ryby).Pokud nechceš striktní biotop,tak se těma rybama netrap...ryby by tam měli vklidu dožít.To ovšem nemění nic na mém názoru,že je to opravdu šílený guláš a já to rozhodně nedoporučuju a ani neschvaluju. ;) Ať se daří.

wladys
17.12.2007 1:15

Nojono, Wladys je striktni biotopar, ja preferuji akva s rostlinama, pokud to jde ( kryptokoryny stejne pri dodrzeni PH asi odejdou ). Takze podle mne rostliny nechej, ryby (ne malawi) to nejak dozijou (snad ve zdravi,coz asi pochybuju),kameny by podle mne mohly zustat,akorat vymen pozadi, nehodi se moc. Pisek by teda chtel opravdu vymenit ,ale klidne pockej na celkovou zmenu celeho interieru , az budou ryby dospele.Neco doplnis,neco zmenis...Jemny pisek se doporucuje,ale nikdo nerekne proc! Je to proto ,ze tlamovci pri treni si v nem delaji dulek a samice pri treni jednoduseji sbira jikry.Pokud ti nejde o mlade, mas na vymenu dna cas,rybam hruby sterk nevadi (akorat jim neni prirozeny... )

Tom
17.12.2007 8:16

Pro tlamovce určitě jemný písek. Hloubí si v něm úkryty pod kameny. Rostlinky ti můžou jít i v tvrdé a zásadité vodě, která patří do Malawi. Stačí jim trochu pomoci CO2 a PMDD. Nám jdou pěkně. Kdyžtak koukni na www.malawi.kvalitne.cz tam máme popsáno vše do podrobna. Máme akva s rostlinkami - vypadá to vzhledněji. Přesná napodobenina biotopu nemusí být vždy nejvzhlednější. Např. temná řeka amazonka je přesně napodobený biotop, ale do obyváku bych si to nedal :-D Takže vyměň dno, lepší pozadí, rybky a rostlinky nech a uvidíš že z toho budeš mít radost i když to nebude přesné Malawi.

xmann
17.12.2007 12:56

Mno jsem Malawistou jen krátce, ale myslím, že až se ty rybky zabydlí a budou si vyčleňovat teritoria, bude to dost masakr při tom počtu ryb a druhů. Podle fotky jsou všechny dospělé, takže to nebude dlouho trvat a trpět budou Tlamky i ostatní. Myslím, že 9 druhů Tlamovců + ty ostatní není to nejlepší. Máš tam druhy, viz. Parmička žraločí, které mají rády kyselejší vodu s rybama, které preferují zásaditou, což se může projevit na jejich sklonu k nemocem.

roland.mynar
17.12.2007 13:09

2 xmann: Potom to ale neni o malawi, ale o Premku Podlahovi a o zahrade.....nedovedu si predstavit, ze bych pouzival v moji tanganyice CO2 a uz vubec ne nejaky hnojiva....to svet nevidel. Mam v AQ taky par Vallisnerek jako Wladys, ale postupne jsem je zredukoval na minimum.

Jonathane
17.12.2007 14:03

souhlas.Pokud rostliny rostou je dobre, pokud ne tak je treba zkusit jiny druh nebo vyrobit biotop bez rostlin. Tlamovci jsou citlivi na chemii, takze s nejakyma hnojivama bych moc neexperimentoval.A CO2 uz vubec ne! Okyseluje vodu coz je u malawi vic nez nezadouci, u tanganickych ryb smrtelne.

Tom
17.12.2007 14:14

Všem děkuji za přízpěvky, určitě si rád nechám poradit, časem dám novou fotečku, jak jsem dopadl. Všem přeji klidné Vánoce a spoustu radosti před akváriem - než před bednou.

Komar033
17.12.2007 22:15

..ještě k tomu písku.Nejen,že si vněm hloubí třecí důlky,ale taky ho požírají pro lepší trávení.Další nesporná výhoda písku je v tom,že do něj nezapadne kal a lépe se odstraňuje přímo z povrchu písku.Pokud dobře vychytáš proudění vody v akva a přidáš piskořky nemusíš ani odkalovat.....stejně jako já . ;) Rostliny jsou super věc...souhlasím,ale né na útesu mezi mbunama.Akvárko by mělo co možná nejvěrněji napodobovat přirozené prostředí pro chované ryby.... 2xmann:Co2 do malawi a tanga vžádném případě!!PMDD jsem zkoušel kdysi v amazonce a dopadlo to katastrofálně....řasy ,řasy,řasy...vylil jsem ho do záchodu a používám v Amazonce! jen bioflor+chelatin.....doporučuju.A k té černé vodě v amazonce...přidávám fotku jednoho povedeného amazonského biotopu....já bych si to dovedl představit v obýváku....ty ne??
Tvorba Malawi z běžného akvária.

wladys
17.12.2007 23:16

To vypadá dost dobře. Jinak prosím, co je PMDD? Na tom písku zapracuji. Doufám, že ta cirkulace bude povedená jako u Tebe. Kamarád míval v akva šílené nánosy detritu, než to odsál. Vypadalo to hrozně na bílém písku. Proto jsem se tomu chtěl trochu vyhnout. Díky všem za Váš čas, který věnujete začínajícím. Libor

Komar033
18.12.2007 15:38

mrkni sem http://www.vltava2000.cz/mojeakvarium/GoodsDetail.asp?strGoodsID=10000

maty
18.12.2007 18:29

Komáre než se pustíš do experimentů s PMDD doporučuju nejdřív pořádně pročíst tento webík http://pmdd.mrp-cz.com/index.php?stranky=pmdd

wladys
30.12.2007 12:04

Děkuji všem za rady. Vezmu si to k srdci. Hnojit jistě asi nebudu. Rostliny bych rád, ale uvidím, jak půjdou. Zatím Komár

Komar033

VLOŽIT ODPOVĚĎ