uhyn demasonek

Ahoj vsem prosim vas o radu mam akva 300l a v nem ps.zebra,ps.acei,lab,yelow,tropeus dubois a mel jsem tam pet ps.demasoni po celkem kratke dobe zustal demasonak jenom jeden zbytek se bud placal u hladiny nebo jakoby trhane plaval a po kratke dobe konec.Jeden co to prezil byl v pohode nez jsem k nemu koupil koupil dalsi ctyri.Asi 14dni v pohode potom uhynuljakoprvni, dalsi to stejny co minule ostatni rybky ok.Dost me to stve jsou to fakt krasny ryby.Vodu mnenim po asi 10 dnech,filtr v pohode cim to muze byt ?Diky za rady.

mates

12.10.2006 20:39

...čím krmíš??

wladys
12.10.2006 20:46

Demasoni jsou krásné ryby,bohužel jsou dosti nachylný na vodu a potřebují dosti rozmanitou stravu,ale hlavně by měli být v hejnu o minimálním počtu alespoň 20 kusů,jinak se ti vybijou mezi sebou. Jinak pro tvé info.Máš v akvariu smíchané dvě jezera.Malawi i Tanganyiku,ale v tom bych problém úhynu demasonů neviděl. A tvé akva na hejno demasonů + tvé ostatní ryby je bohužel malé. Ale upozorňuji,že je to jen můj názor.

memeo
12.10.2006 21:19

demasoni sou nadherny ale i ja sem od nich upustil nebavilo me utracet za ryby ktery mi do 14 dnu odesly

Chmila
12.10.2006 22:19

Demasoni jsou opravdu poměrně náchylný ryby, rozhodně je nedoporučuju pro začátečníky a ani se moc nehodí do společenského akvária s ostatními tlamovci. Nejlépe je chovat samotné, maximálnmě ještě s 1-2 druhy se stejnými potravními nároky. Demasonky jsou podobně jako např. tropheusy potravní specialisté a vyžadují převážně rostlinou stravu. Já krmím Sera Flora (každý den), občas Sera San, 1 za 14 dní přidám žábronožky, cca 1 x týdně spařený salát, nebo špenát. Při nevhodném krmení (převaha živočišné stravy)a špatné kvalitě vody u nich dochází k rychlému rozvoji střevních parazitů (bičíkovci) a následně k úmrtí. Bohužel jsou na toto onemocnění silně náchylní. To co popisuješ, trhavé pohyby, je právě příčina napadení vnitřnimi parazity, v posledním stádiu napadají kromě střev i CNS. Navíc ryby mají tyto bičíkovce jako přirozenou součást střevní flory, při odpovídajícím chovu jim ale nijak nevadí, problém nastává při až při nějakém stresu (špatná kvalita vody, nevhodná strava). Co doporučuji: hejnko cca 15-20 ryb, rostlinná strava, častá výměna vody (cca 1 x týdně 1/3) a na rozdíl od většiny chovatelů poměr samců ku samicím 1:1. Větší počet samců tříští agresivitu dominantních jedinců a celá skupina je kompaknější a ryby nejsou tak stresované.

triturus
13.10.2006 7:48

Triturus za jedna, není co dodat, akorát bych vypustil špenát, ale to je věc názoru. Jinak 100% souhlas.

kur
13.10.2006 14:32

Ahoj diky za rady krmim cichlid dajana pet (granule),sera granugreen,seragranured-pouzivam jen obcas,tetra pro vegetable.Krmim nepravidelne 1*denne a krmiva nahodile stridam ,obcas prihodim list salatu,vym ze tr.dubois jsou tanganika ale vzdycky jsem je chtel koupil jsem dva na zkousku byly temer o polovinu mensi nez ostatni ryby po par mesicich uz jsou nejvetsi.No nic na demasonaky si asi necham zajit chut -dve demasonky jeste ziji jedna vypada celkem ok,druha se placa podivne u hladiny -co s ni muze se vzpamatovat nebo se trapi a ma se utratit-to se me ale nechce ani trochu .

mates
13.10.2006 14:39

mates, chlape, nepíšeš, jak filtruješ. Věř tomu, že kdo má tyto ryby chvíli, neumí dobře odhadnout, co je postačující filtrace. Tam hledej problém.

kur
13.10.2006 15:16

Mam filtr tetra ex 1200 vyvod tak aby ceril hladinu vykon o neco priskrcen - vyrobce uvadi ze je dostacujici na akva 500l,navic lehce nonstop vzduchuju

mates
13.10.2006 15:19

tak to jde, takže viz triturus

kur
13.10.2006 20:54

opravdu se divím, že tvrdíte, že demasoni jsou náročné rybky, protože lidi podržte se párek mám, třou se mi, ale jiné ryby malé požerou, ale nevadí, co je však divné, že mám jem dva, k tomu ty red red pár a ty žluté s tím černým pruhem na hřbetní ploutvi, taky pár.....jo a moje akva má 50 litrů, mám tam malinký filtr, 1/2 vody měním každý týden, nedávám nic do vody, krmím tetrou vitaněco a vegetariánem pro krunýřovce a už je mám hodně dlouho a mívají sem tam malý........to jsou takové ty schválnosti začátečníků.....

Wandis
13.10.2006 23:32

to wandys: líbí se mi jak nazýváš ty red red anebo ty žluté s černým pruhem na hřbetní ploutvi. ale o tom páru víš že to jsou demasoni. víš to určitě? nemáš to třeba elongatusy? ty se třou třeba i v blátě.......

petr1

VLOŽIT ODPOVĚĎ