Umělé tlamky

Nevíte někdo jak mám vyrobit umělé tlamky.Vým že je hodně odpůrců této metody odchovu,ale když mi to vždicky sežere tak co mám dělat.

nimbochromis

10.5.2006 16:15

Pokud samice podrží jikry tak aspoň týden, a pak je sežere, tak je většinou problém někde jinde než v samici. Já taky třepu. Používám baňky, na kterejch je gumovej špunt, ve kterém je slámka (jedna dlouhá na přívod a krátká na dovod). Jako pohon používám filtr. Chce to trochu představivosti. K tomu jsem došel až po roku, že je to nejlepší. Před tím jsem zkoušel růný jiný promívačky. Chce si stim trochu pohrát...

Ondra
10.5.2006 21:33

to je blbost oni se to naucej ale nesmis ji pri odchytu ze spolecensky nadrze stresovat musis za tmy prudce rozsvitit a chytis ji snadno . Banky sou hloupost pouzivaj je jenom velkochovatele a je tam ztrata asi 10 procent .

Chmila
11.5.2006 18:45

Hloupost? Skusil jsi to někdy? Kdyš takhle lovíš ryby, tak se stresují ještě mnohem víc, jsou zmatené a vystrašné. Podle mě je lepší chytat ve dne. Když lovím, tak si rybky klidně plavou a rvou se, a kyš chytnu samici, tak mě jikry nevyplivne sama, zato v noci se mě to stávalo často(i kdyš jsem chtěl, aby to donosila a jiném akva)Když má člověk 20 samic, tak to má mít 20 odchovnejch akvárek? Musíš ryby ale vytřepat nejdřív po 10 !!!!!! dnech. Musí být mláďata už vykulený!!!!!

Ondra
12.5.2006 19:23

No teda z tou ztrátou 10% v baňce....všichni to říkají ale je to blbost. Když to nosí sama tak to jenom nevidíš ale ztráty sou a možná ještě větší.

Luk

VLOŽIT ODPOVĚĎ