Umírání rybek + nové rybky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, včera jsme koupili v Hornbachu v Brně 3 rybky - jedna taková ta žlutá s černými příčnými pruhy a dvě takové ty světle modré, dovezli jsme je domů a dali jsme je do akvária - Juwel 190 l ostatním rybkám - žluté a oranžové cychlidy + fialové s pruhy + takový ti sumečci připomínající barvou tygra. Akvarium jsem čistila (vyměnila 30% vody) v pátek, Dali jsme tam ty 3 rybky a začaly všechny 3 polehávat cca za hodinu co jsme je tam dali, pak se otočily nabok a byly jako by umíraly , tak jsme je rychle vylovily a dali do menšího akvaria kam jsme napustili vodu z vodovou a přidali preventin a oni ožily a začaly plavat a dneska ráno jsou v pohodě, nevíte čím by to mohlo být? Ostatní rybky plavou v tom akvariu uplně normálně, jen mě přijde , že poslední dobou jaksi míň jí, ale jinak jsou dobrý. Vůbec nechápu co se mohlo stát a bojím se je tam dát dneska znovu. Když jsem v ten pátek v akvariu vyměnovala vodu, vyměnaila jsem to jako normálně , tak 30%, dala sera agutan a pak sera nitrivec a pak preventin, ve vodě máme jen bílý písek, pařet a kámen s dírami na proplouvání. Taky už nám od pořízení akvaria uhynulo asi 8 rybek a vůbec nevíme čím to může být, nejevili žádné známky nemoci. Můžete mi poradit, prosím? Děkuji moc Gabriela Blažková

Gabina

29.8.2006 9:27

je to opravdu divné, napadá mě jen pH a dusitany...

Ondra
29.8.2006 18:37

Jak mas to akva dlouho zalozene a kdy jsi tam dala rybky?

ax
30.8.2006 7:58

Ježiš lidi vy ste fakt nepoučitelný..Hornbach..,Hornbach - chce to si nejdřív přečíst o tom něco a až pak nakupovat...Ale hlavně ne v Hornbachu..Ještě jsem sand neslyšel o jednom člověku který ma ryby z Hornbachu zdravé..

Míla
30.8.2006 10:18

Mílo, já jednou (před třema rokama) v Hornbachu kupoval afry a bylé zdraví a krásné a jeden kamoš si tam koupil auratusky a ty byly také hezké a třeli se každej měsíc a donášely mladé. Jo, v Horbachu jsou někdy ryby opravdu divné nebo nemocné (krupička), ale pokud si člověk koupí zdravě vypadající ryby, tak není problém. Neříkej, že by ti někdy neumřela ryba z normální akvaristiky. Já v akvaristice taky omylem koupil ryby s krupičkou, s tím se musí poítat...

Ondra
30.8.2006 14:24

To jo..,samozřejmě tohle riziko je snad všude.Já když si kupuji ryby tak zajedu přímo k chovateli do pěstírny a vyberu si zdravé a krásné ryby..Také vidím v jakém prostředí jsou odchovaný..atd. Přímo u chovatele je riziko nemoci opravdu malé..

Míla
30.8.2006 20:02

budes muset merit dusicnany a PH aby byla alespon nejaka jistota jinak jsou to vsechno jen spekulace. Ale podle toho ze ty ryby dostaly nejaky sok to vypada na vodu ( tedy neco v ni) Jestli tam nemas te chemie uz moc. Ten parez muze snizovat PH.

jopa
30.8.2006 21:01

Podle mne mas nizke PH ,ryby z obchodu byly zvykle na vyssi a dostaly sok.Nebo tam proste naprosto zbytecne lejes kvanta nanicovate chemie.K cemu je ten sera agutol nevim, ale nitrivac davat do zajeteho akvarka je nesmysl a preventin plne nahradi neskodna lzicka soli.Parez kazdopadne snizuje PH ,ale pokud vymenujes pravidelne vodu tak by to nemelo vadit.

Tom
30.8.2006 21:37

jo jeste jedna vec : pises od porizeni akvaria - kdy jste vlastne to akvarium zaridili ? Jak dlouho je v provozu ?

Tom

VLOŽIT ODPOVĚĎ