úmrtí pseudotropheusa metriaclima

Mám dotaz, dnes přes noc mi umřely tyto dvě dospělé ryby. Pseudotropheus, Metriaclima estherae. Mám akvárium něco málo přes sto litrů. Ryb sem měla asi 9. Nedávno mi jedna přes den vyskočila a těd mi dvě přes noc umřeli. Mám je cca přes rok a držím je stále ve stejných podmínkách. Voda čistá, teplota cca 28C. Dneska ráno ale voda měla 31 C a mrtvě ryby měli dokořán tlamu a trochu zarudlé žábry. Mám tam normální filtr se vzduchování, který již od začátku na noc trochu stahuji, v podtatě filtr běží, ale voda která z něj vytéká zpět do akvárka (je to pod hladinou) v sobě nemá viditelné vzduchové bublinky. Myslíte, že zemřeli kvůlu teplotě, nedostatku vzduchu a nebo je to třeba něco úplně jiného. Ostatní ryby totiž nejevili známky nějakého problému. Díky za odpovědi.

sheherazada

22.2.2006 15:49

ja bych to tipoval na uduseni.Teplota 28 nebo dokonce 31...kde to akva mas? To tak topis ? Cim vyssi teplota tim mene rozpusteneho kysliku ve vode. Pokud navic stahujes filtrovani/vzduchovani na noc tak se nedivim ze ti ryby vyskakujou nebo chcipaji. Teplota klidne staci 24-26 . A v noci se prave vyplati rybam vzduchovat, protoze i rostliny ubiraji kyslik z vody.

Tom
22.2.2006 16:40

jj..naprostý souhlas s Tomem

wladys
23.2.2006 0:42

souhlasim s tomem,všechno to nasvědčuje tomu , že se dusí. ta teplota je opravdu vysoká.

petr
23.2.2006 17:45

a jak to s nima vypadalo v socialnim žebříčku?Mě teď taky jedna zdřela jentak...a to ji ani nezahaněli..

Killer
27.2.2006 11:27

No ono se ta teplota najednou sama zvedla, měla sem tam kolem 27 stupnů a najednou tam bylo třicet, takže ted to hlídám, vyčistila sem to pořádně a zatím dobrý. Živé kytky tam už nemám, byly totálně sežrány. Mám filtr, který zároven vzduchuje a na noc ho stahuju, protože je mám v ložnici a ruší to. Ale stahuju jen mnoštví bublinek, takže filtr normálně jede, jen z něj místo vody s bublinkama odchází jenom voda. Podle mě to ale i tak trochu vzduchuje.A taky se mi ted v tom akvárku hrozně honěj. Sou nějaký agresivný nebo co. Do ted bylo všechno v pohodě, ted tam mám pět ryby a vidět není ani jedna, schovávají se a ty větší proháněj ty menší.Ach jo, takže sem si je oddělala sama:-(

sheherazada
27.2.2006 22:28

Tlamovci se stavaji agresivnejsi kdyz maji vyssi teplotu a kdyz je vyssi hladina dusitanu. P.S. pral bych ti spat u mne v byvalem detskem pokoji, bublalo tam cca 1500 l vody ( asi 10 akva)...a jak krasne se spalo...ted mi v loznici to ticho az vadi.

Tom1

VLOŽIT ODPOVĚĎ