Pomůžete mi určit druh ryby?

prosim co je to za druh tlamovce tmave modre az do cerna dekuji honza

honza82

Pomůžete mi určit druh ryby?
14.3.2015 21:42

Těžko hádat z tak mizerné fotky, kde rybí tvary deformuje zaoblení sáčku a jejich vybarvení je potlačeno stresem. Ať už je to tlamovec modrej až do černa nebo jakej chce, tak je jisté, že jich je málo k tomu aby spokojeně žili nějaké nádrži.

hr
15.3.2015 17:19

Druhý shora vypadá na Sciaenochromis fryeri (sameček).
Pomůžete mi určit druh ryby?

Gringo63
16.3.2015 12:13

pro hr: tleskám :-)..ty jsi taky potlačenej :-)) prostě znalec, co se musí vyjádřit ke všemu i když odpověď neví... Honzo, ta druhá ryba od shora je skutečně asi Sciaenochromis fryeri...ale nějak se vám tam asi připletla, protože ty ostatní ryby jsou na 99,9% nejspíš Pseudotropheus acei - tedy samozřejmě odhaduji. Tím rodovým názvem si nejsem jistý, protože už Malawi cca 20 let nedělám, ale pod tímhle názvem jsou tyto ryby obecně známé mezi chovateli. Otázka je, jaká je to geografická rasa acei...to až podle vybarvení v nádrži...někdo vám to tady z malawářů určitě později určí. Zdravím.

Miroslav Kraut
16.3.2015 21:46

Kraute kdyby hloupost kvetla, tak ty budeš vzácná výstavní orchydea. Cituji tvoje pitomosti:ta druhá ryba od shora je skutečně asi Jak skutečně ASI ??? TY SI TATAR TY VOLE ,?, tak buď skutečně nebo asi né,?, ty kašpare. Druhá perla: ty ostatní ryby jsou na 99,9% nejspíš Pseudotropheus acei Co to tady meleš na 99,9% tak buď víš nebo nevíš. Ty troubo vyhaslá, koho tady kritizuješ, když sám tady opisuješ, ale nenapíšeš, vím co to je je to to a to, ale jakési, je skutečně asi a na 99,9. Co to tady píšeš o fryeri ty frajere? Na fotce je jasně vidět, jak druhou rybu odshora natahuje zaoblení sáčku. Ty si nikdy asi neviděl ryby v igelitovém sáčku, ty bambulo. Jo a od kdy ty mi tykáš ty smrade s fotrových kulí? Tobě sem to nedovolil, tak že zase pokračuj ve vykačce jako donedávna, když se tu oháníš slušností ty Dušíne. Tak že shrnuto, ty si taky nenapsal jaké ryby to jsou a jen tady hádáš a druhé poučuješ. Příště si zameť před vlastním vchodem svého morálního chlívu ty čuně.

hr
16.3.2015 21:49

Ehm... ještě jsem zapoměl, já vím já vím samozdřejmě za tebe bez komentáře i když s komentářem.

hr
21.3.2015 15:04

hr...tvoja odpoved je omezena, niesi schopny pripustit si chybu, a pritom Kraut ma ciastocne pravdu...nervak s obrovskym egom. Presne taketo prispevky do fora nepatria (vo svete je uz dost agresie, tak naco vyvolavat dalsie a z nezmyslov). Ved ludia len zhanaju informacie, niesme predsa dokonaly a nikto uceni z neba nespadol. Niektory skuseny chovatelia su akoby otraveny zo zaciatocnikov, maju urazlive odpovede...je to spravne?

Domca
22.3.2015 9:48

Domco, obdivuju zabržděnost lidí jenž mi tu píší něco o tom co patří nebo nepatří do fora a sami píší své dojmy o něčím chování, které sem už vůbec nepatří. Jestli chceš bránit celosvětový mír nebo někomu usměrňovat ego, tak zkus pohledat jiné fórum. Já jsem doteď o rybách psal. Tvoje odpověď je omezenější a jestli chceš upozornit někoho aby nevyvolával sváry, tak zkus napsat pomatenému starci Mirdovi krutoKrautovi. Míru zdar a pozdravuj Míru.

hr
22.3.2015 14:53

Hr nefetuj tolko !!!!

br
22.3.2015 16:56

Na rozdíl od pana Krauta, který se do druhu trefil + - nějaké to procento, pan hr se zadíval na křišťálový zaoblený igelitový pytlík a hned mu bylo jasné v jaké nádrži a s jakými dalšími rybkami se jim nebude žít spokojeně. A i kdyby p. Kraut napsal, že se jedná o arktické kolíbříky rodu dendrobatidae, tak reakce p. hr je odporná, plná vulgarity, hnusu a jedu. Omluvou snad může být je to, že pan hr je vážně psychicky nemocen. Nebo zhulen, jak již zde bylo řečeno.

Iris
23.3.2015 16:58

Iris předpokládám že když člověk neví jaké ryby si kupuje, že je nepřidává do hejna stejných ryb. Tudíž je jasné že 5-6 ryb, které jsou v pytlíku nebudou dostatečnou skupinou. Tolik krátce k používání selského rozumu. Musíš si tké všimnout, když lezeš Krautovi do řiti, že ten trotl mě urazil první a tak nemohl z mé strany čekat děkovačku. To opět souvisí s používáním rozumu. To bych ale po některých zdejších obhájcích majstra chtěl moc. Apropó hulit by měl začít Kraut. Konopí má blahodárné učinky. Snad by mu to pomohlo. Ale pochybuju o tom, protože narcismus a egoismus se zřejmě přehulit nedá. Tak tě pic pipi.

hr
23.3.2015 19:53

Hr konope ma blahodarne ucinky Takze predsa fetujes no no

br
23.3.2015 20:57

narcismus a egoismus se zřejmě přehulit nedá. Hr, furt to zkoušíš a asi se to fakt přehulit nedá.

Vr
24.3.2015 12:22

Br a Vr S hr je to marnej boj,vyprávěj volovi o sobotě,když jde v pátek na porážku!

ZR
24.3.2015 15:05

ten ma sobotu každý den asi- podla odpovedi č.4 jeho poradenstvo je tu neskutočné okrem nadavok sa tu dokopy nedozviem o akvarstike od neho nic

br
25.3.2015 19:39

Br-Jak se od toho omezence chcete dozvědět něco o akvaristice,když o ni nic nevi.Ty jeho okopírované žvásty si každý umí vyhledat sám a poznatky z praxe nemá žádné,vsadil bych se že ten všeználek ani afriku nechová.Z praxe má tak maximálně ten slovník zřejmě od lidí mezi kterýma se pohybuje.

ZR
26.3.2015 13:16

100% trefa ako sa hovorí ZR

br

VLOŽIT ODPOVĚĎ