Urcenie pohlavia Metriaclima estherae

Zdravim, prosim o radu, potrebujem zistit pohlavie Metriaclima estherae podla fotky(mam dojem ze na fotke ma plutvy vyraznejsej modrej farby ako v reale). Som zaciatocnik, fakt si niesom ista. Dakujem

Domca219

21.3.2015 14:34

Ako pozeram tak nevlozilo fotku, takze prikladam znovudo komentov
Urcenie pohlavia Metriaclima estherae

Domca219
22.3.2015 9:51

U 4 cm centimetrové rybky se pohlaví určuje těžko. Snad poradí Miroslav Kraut, protože on jedinej by to mohl dokázat určit i u čerstvě vykuleného potěru.

hr
26.3.2015 7:18

Poznáš to sama, ale až se zbarví odlišně horní ploutev, do modra samec, do oranžova samice.

kan
26.3.2015 12:24

Pro Domca 219: pokud máte zájem, napište mi na mail (Miroslav.kraut@lovochemie), doladíme více informací a třeba na to nakonec přijdeme. Zdravím.

Miroslav Kraut
26.3.2015 15:31

No vidíš už je tady. :-))) Už čtu tu jeho odpověď : Velectěná Domco219, je to na 50% samec. No a těch dalších 50% si nechám pro jistotu kdyby to byla samice, tak stejně budu mít pravdu jako vždy. S pozdravem a dále již bez komentáře MK Tož, něco takového bych čekal od krále podvodníků a intrikánů. Ale neboj jistě sem teď přispěchá jeden z jeho inteligentních zastánců, a napíšou ti jak to doopravdy je. Kdo je hajzl a lhář a kdo dobrej člověk s charakterem sahajícím až do nebe. A snad konečně některý z těchto patolízalů ti poradíi něco o rybě na kterou se ptáš. Apropo Domco, nezdá se ti podezřelá sama odpověď Mirdy Krauta, když ti chce tajně psát banální rady ohledně nějakých základů chovu a rozlišení pohlaví mailem, když je zde napsáno stohy perfektních rad na tohle téma a kdyby si chtěla tak ti tu jistě dá někdo odkaz nebo ťukne přímo sem pár vět k tématu? :-O Veřejně psané věci se lépe potom dají prodiskutovat, než tajně psané vousaté tlachy o tom co je dobré a co ne podle jednoho starého unaveného překupníka ryb. To jen tak na zamyšlenou.

hr
1.4.2015 10:23

Havleno, něco tak pitomoučkého, jako jsi ty, aby člověk fakt pohledal halogenem :-)...vždyť ty si stačíš i sám psát odpovědi :-)...fakt ukázkový případ superkomplexu a schízy...

Miroslav Kraut
1.4.2015 17:47

Mladý samec. Samice má ploutve oranžové.

wladys
1.4.2015 18:36

Hezká ryba. Jinak jak píše wladys - sameček.

brbla
1.4.2015 22:58

Wladys brbla hmmm no to jste teda borci, když u tak prťavé ryby poznáte pohlaví, podle té do modra zbarvené ploutve. Zřejmě víte čím a jak je nádrž nasvícená a stejně tak barevnénastavení foťáku a monitoru PC udělá svoje. Vážně smekám, za tyhle jasné odpovědi. PS: nejlepší odpověď zde šoupl, podle mě, kan v č.3

hr
1.4.2015 22:59

Ještě jednou jsem omrkl ty plotve a nejsou ani tak do modra spíše, jak už to u malých zeber bývá, prusvitné a bezbarvé.

hr
2.4.2015 10:18

hr-odporúčam návštevu očnèho lekára,ja tam vidím modrú ,je to mladý samec.

dudo8
2.4.2015 18:32

Radku zkus to vzít jako můj názor dlouholetého chovatele. Snad to zvladneš. A ještě jedna rada. Není nutné, abys každé vlákno zde zaplevelil svou snůškou urážek a nechutností. Děkuji.

wladys
3.4.2015 3:01

Netřeba mi vzkazovat nic o urážkách a nechutnostech, snad jen v případě, že by si to vzal jmenovitě popořádku. Jinak si takovej názor strč víš kam... třeba za klobouk :-)))) Ty zase zkus vzít můj názor, jakožto člověka který měl tyto běžné ryby rovněž v aqu a pár potomků v růztných velikostech taky viděl. Uvědom si, že nejsi jedinej kdo tyhle ryby chová nebo choval. Moje reakce byla pouze stejnej názor jako ten tvůj. Jestli se tě to dotklo natolik že mi musíš odpovídat a rovněž plevelit vlákno nějakým káráním, tak to taky s tvé strany není nutné. Je třeba se zamyslet a potom ťukat písmenka do klávesnice.

hr
3.4.2015 7:29

wladys To máte marné s tím dotyčným,podezřívám Olympik že tu písničku s opakujícím se JÁ JÁ JÁ jenom JÁ napsali podle tohoto sebestředného nýmanda.Čím větší trouba,tím víc to musí vykřikovat do světa ale nějak si neuvědomuje že je tak akorát k smíchu pro ty,kteří to jeho JÁ JÁ JÁ musí číst ať už je to vlákno o čem chce.Zeptat se toho pitomečka co jste měl včera na večeři tak Vám to jistojistě řekne a i když pravdu mít samozřejmě nebude,stejně Vás bude přesvědčovat že ano,že jste to vy kdo už si to asi nepamatuje co včera jedl a že má pravdu jenom on! Můžete porazit strom,můžete porazit soupeře ve sportu,můžete porazit nemoc,tohoto zakomplexovaného retarda nikdy!Není to tak dlouho ale tento primitiv zašel tak daleko,že když tu byl bez jeho účasti chvíli klid tak si založil vlákno a protože se reakcí nedočkal tak si začal odpovídat sám sobě.Moc nechybělo a pohádal se sám se sebou :D Divím se Vám opravdovým akvaristům že na toho prvoka ještě vůbec reagujete nechte ho blba,on se umlátí sám. On je to navíc i věštec,Domča sice nikde v dotazu neuvádí velikost ryby na fotce,ale náš génius se rozhodl že má 4cm a hotovo.Že přitom úplně bezdůvodně napadá jako prvního p.Krauta a potom všechny ostatní,to už je bohužel jen typické chování prvoka jáááááááááááááá hrrrrrrrrrrr a kdo je víc?Samozřejmě nikdo hr,nevím kolik vám je roků ale už teď jste legenda,alespoň v našem regionu.

akvarista penzista Děčín
3.4.2015 11:05

To je zvláštní, další penzista trpící zřejmě stařeckou demencí v kombinaci s inkotinencí, kterej mi tu píše něco o chování a sám mě přitom uráží. Je smutné, že vy obhájci slušného chování si neuvědomujete, že urazit můžete člověka i bez hrubých vulgarit, ale pouze svou neomaleností, stejně jak tu mnohdy předvádí tento nebo další dementní penzisti. No a stejně jako u wladyse a ostatních podobných mých kritiků, kteří nevidí nevhodné chování ostatních, je tu jeden společný znak a to obhajoba lháře a intrikána MK. Takže opět mi tu píší o chování lidé s pokřiveným charakterem a absolutně neobjektivním názorm. Slušně jednám pouze se slušnými lidmi. Ubožákům jako jste vy se směju. :-))))))))))) PS: wladys nezapomeň napsat penzistovi ať neplevelí vlákno urážkami a nechutnostmi. Zřejmě nepochopil tvůj text stejně jako ty sám když si ho psal a adresoval pouze mě. Tak čao holky.

hr
3.4.2015 14:08

JáááááááááááHrrr Ty že jednáš slušně pouze se slušnými lidmi? Tak to se ty demente moc nepobavíš!Protože takovému prvokovi se každý slušný člověk vyhne kilometrovým obloukem a já s dovolením učiním totéž. Baví se tu na tvůj účet celá Kocanda ty akvaristo:D Domca219 Domčo,to pohlaví u ryby určíš nejlépe podle urogenitální papily,ale i tak to nebude u mladých jedinců nikdy stoprocentní a u některých ryb to dokonce nepoznáš ani v dospělosti na 100%.Moc jsem tě nepotěšil,ale taková je skutečnost.Počkej nějakou dobu až se ryba tzv. dobarví a průhledná hřbetní ploutev u tohoto druhu buď zmodrá(samec),nebo se zbarví do oranžova(samice).

akvarista penzista Děčín
3.4.2015 14:52

Radku, ale já nemám vůbec problém v tom, že ty máš jiný názor. Já na rozdíl od tebe jiné názory nijak nenapadám a neposílám za jiný názor lidi do míst kam je posíláš ty. Ať se daří. ;o)

wladys
3.4.2015 22:59

Wladys, ještě jednou si přečti co jsem tobě a brblovi napsal v č.9 a 10. Bez urážek a napadání šlo o diskusi, jenže co si mi odpověděl ve své reakci je tak trochu zvláštní. A opět stejá písnička, hr je sprosťák a hrubián. Zkus se nad tím zamyslet. Ať se daří i tobě. Imbecile z Děčína, jestli s tebou do knajpy chodí stejně jednoduší tvorové jako jsi ty, tak se ani nedivím, že se bavíte nad svou prostoduchostí. Ještě takovej postřeh. Přečti si první reakci na Domca dotaz č.2 tam jsem zodpověděl to co ty tu už jen opisuješ. Tak opatrně s alkoholem, ať si u vás na kocandě nevypláchnete i ten zbytek mozku, který tam s kamarádama máte. A ještě jeden postřeh. Ty ale nejsi slušnej člověk ty moulo, alespoň podle toho co tu píšeš. A jestliže chceš nereagovat respektive vyhýbat se, tak to nesmýš odepisovat, jinak reaguješ a nevyhýbáš se. Snad to tvůj starý ochablý mozek nebo jeho zbytek pobere a když ne, tak nevadí, alespoň si ukázal jakej si blbeček a pobavil si.

hr
4.4.2015 5:57

prvok jáááááá hr Čau prvoku,o můj starý ochablý mozek neměj starost,na ten tvůj mladý bystrý mozek mám zjevně pořád dost času.Podle tebe prvoku-cituji- nesmýš odepisovat blablabla.To jsi vymyslel svým bystrým mozkem?Nesmýš?Gratuluju dutá hlavo :D Bože jak jsi mohl ve své všemohoucnosti dopustit aby se narodilo něco tak tupého jako hr.A takovej retardek tu chce někoho moralizovat.Za tebe se normální člověk stydí i když tě nezná ty bystrej mozku! Ty jsi ten poslední prvoku,kdo bude určovat co smím a co nesmím.Kdyby ses šel místo psaní těch tvých žvástů na tlamovce raději učit česky.Jenom nevím jestli už není pozdě,už jsi mezi opravdovejma akvaristama za debílka od Aše po Košice!

akvarista penzista Děčín
4.4.2015 21:24

Radku hezky si z toho vyzobnul dvě odpovědi, kde jsi se udržel, ale zbytek co z tebe leze je žumpa a to v každém druhém vláknu. Necháme toho. Holt asi jsi takový, ale pro tohle forum je to bohužel škoda.

wladys
5.4.2015 6:55

Hosi,fakt slusny ;)))))))))

Martin Opat

VLOŽIT ODPOVĚĎ