Určí někdo příčinu úmrtí?

Je to tu zas. Už jsem se před cca měsícem ptal, proč mi hynou mladí Dimidiochromis compressiceps. Zase byly v poho od Vánoc, stáří tedy cca 6 týdnů, počet 80 (nyní 1-2 denně hynou), velikost nádrže 250l, vodu měním částečně jednou týdně, krmím artemií (jak odskořápkovanou sušenou tak živou), cca 1 týdně měli mražené buchanky (samozřejmě rozmražené, navíc zakápnuté "fishtaminem"), teď když povyrostli dostali hrubší mražené (red plankton, artemii a perloočky)-zase pouze jako doplněk. Můžou být překrmovaný? Dávám jim pouze dvakrát denně, nicméně ty živý artemie než vysbíraj na takové ploše, zabere jim to minimálně 3 hodiny... Nyní jsem na čerstvých úhynech našel oranžové skvrnky na břiše - je to nějaký druh vnitřního parazita? Viz foto. Díky za rady

Pepa Rybář

Určí někdo příčinu úmrtí?
5.2.2008 23:43

Tady je další foto
Určí někdo příčinu úmrtí?

Pepa Rybář
5.2.2008 23:47

A ještě jedno
Určí někdo příčinu úmrtí?

Pepa Rybář
6.2.2008 11:15

Takže nikdo ani náznakem netuší? Dokonce sni wladys? Tak to mi je asi museli unýst mimozemšťani a dělat na nich pokusy, nebo co...

Pepa Rybář
6.2.2008 14:26

Ahojky Pepo, búď trpěliví. Dal jsi to sem o půlnoci, né každý je tu hned od rána. Já Ti v tomto neporadím, určitě Ti poradí Pietro, až sem zabrousí. Jinak, dostal jsi odemne mail 21.1.08 ? Už si se neozval. Platí to, jak jsme se bavili? Tak ať příjdeš na příčinu úmrtí, jsou už pěkné, je jich škoda. Tak ať je líp.

Komar033
6.2.2008 16:19

Pepo já ti v tom asi taky víc neporadím....snad pietro.Jinak ty rány v bocích vypadají jako vykousnuté....nepožírají se ti navzájem.Potěr compressáků může mít kanibalistické sklony.

wladys
6.2.2008 16:29

Spíše je to vytlačené zevnitř - jakoby se jim ucpal žaludek? Nebo nějaká motolice z toho mraženého krmení? Fakt nevím, co s nima. Existuje preventivní opatření - nějakej širokospektrální lék?

Pepa Rybář
6.2.2008 17:48

Zdravím tě.fajn že jsi udělal foto a podal důležité fakta.Nelze určit přesně,jen histologickým vyšetřením ale podle anamnézy kterou vidím na fotkách lze diagnostikovat tyto choroby.Vředy nekrózy ve svalovině spůsobují bakteriózy nebo parazité/Furunuklóza,imfekční vodnatelnost,Ichtyofonóza,Sporozoonóza,Vibróza,Aeromonas spp,Pseudomonas spp,Ichtyosporidióza.Choroba může probíhat perakutně až chronicky.Dochází k náhlemu úhynu bez nápadných klinických a patologických změn.Akutní průběh má střevní forma onemocnění.Pro subakutní průběh je charakteristická tvorba uzavřených abcesů(zánětů)ve svalovině,pro chronický pak tvorba kožních vředů-furnuklů.Vývoj choroby tedy většinou začíná zánětem střeva.Původce choroby může být různý.Léčiva:antimikrobiální látky/chinolony(enrofloxacin,flumequin,sarafloxacin).Léčiva jen na lek.předpis u veterinírního lékaře.

pietro
6.2.2008 20:35

Ryby jsou celkem nahusto, zkus menit casteji vodu, pak bych mozna omezil zive (mrtve) krmeni a zkusil neco sucheho , platky, granule pro masozravce. Urcite bych zkusil zmenit castecne krmeni , jinak me nic nenapada.

Tom
7.2.2008 21:15

To pietro: díky za vyčerpávající odpověď ;o) dnes bez úhynu, nicméně zítra se stavím na veterině... To Tom: nemyslím, že jsou nahusto, 80 (nyní tedy cca 65) 2-3 cm prcků v 250L mi příjde spíš jako luxus?

Pepa Rybář

VLOŽIT ODPOVĚĎ