Určíte mi rybičku?

Zajímal by mě latinský popřípadě český název tlamovce. Hledala jsem na všech známých stránkách a nikde jsem tuto rybičku neviděla. Děkuji za odpovědi!

P-Suede

Určíte mi rybičku?
2.3.2006 21:01

Zkus se podivat na tyto dva odkazy ale rekl bych ze to je Pseudotropheus saulosi-samice.viz foto . Pokud ma ovsem protahly tvar tela tak spise samice Melanochromis johanii nebo interuptus. http://www.bigskycichlids.com/Psaulosi.htm http://hernando.free.fr/malawi/cichlides/melanochromis/me_johanii/index.html
Určíte mi rybičku?

Tom
3.3.2006 12:19

Díky za adresy. Ale jsem trošku na vážkách, jestli je to Melanochromis johanii nebo Melanochromis interuptus. Když jsem viděla párek Melanochromis johanii, tak jsem si byla téměř jistá, že to je ten správný latinský název. Ale když jsem zase viděla samice Melanochromis interuptus, tak spíš mi připadá ona podobná, těm mým samicím, ale sameček interuptus se zase o něco liší s vybarvením něž jaké mám doma, doma spíš odpovídá vybarvení samečku johanii.

P-Suede
5.3.2006 10:27

Vypadá to opravdu na Pseudotropheus saulosi.

memeo
5.3.2006 19:02

přilož prosím lepší fotku,tady z té to moc jasné neni

Killer
6.3.2006 14:55

Ok, zítra přidám další fotky. Právě teď mám všech 8 samiček březích, tak jsou trochu nervózní a nechtějí se fotit!

P-Suede
6.3.2006 18:51

Pokud maji zrovna jikry tak vyfot samce a bude jasno hned

Tom
6.3.2006 21:19

Doufám, že tato fotka bude lepší...
Určíte mi rybičku?

P-Suede
6.3.2006 21:51

Pockej to mas jenom takoveto zlute ryby, zadnou modrou nebo tak ? Podle stavby tela to asi fakt vypada na nejake Melanochromise...chtelo by to jeste videt samce, mel by byt modre pruhovany nebo mrizovany.

Tom
7.3.2006 7:43

Teda nevipadají že by měly v tlamkách jikry.A pokud nějaká náhodoujo tak tam samec muí být.:-)

Luk
7.3.2006 12:02

Už jsem si úplně jistá! Je to Melanochromis johanii. Myslela jsem, že vám samice budou stačit! Ale teď konečně chápu, že vám stačit nebudou, protože jsem nevěděla, že samci Mel.johanii mohou být pruhovaní i mřížkovaní! Mám sice jen pruhované, ale teď už to stačí. Ostatně pruhovaného máte vyfoceného ve fotogalerii. Ta druhá fotka není tak detailní, ale jiker mají v tlamce dost, akorát jak jsou ty samice spolu, tak pořád né a né je vzpustit. Asi je tam moc samic a myslí si, že mláďata budou v ohržení!

P-Suede
7.3.2006 12:08

Už jsem si úplně jistá! Je to Melanochromis johanii. Myslela jsem, že vám samice budou stačit! Ale teď konečně chápu, že vám stačit nebudou, protože jsem nevěděla, že samci Mel.johanii mohou být pruhovaní i mřížkovaní! Mám sice jen pruhované, ale teď už tento fakt bohatě stačí. Ostatně pruhovaného máte vyfoceného ve fotogalerii. A když jsem viděla na internetu, že někde jsou pruhovaní a někde mřížkovaní, tak mě to trošku zmátlo!! Ta druhá fotka není tak detailní, ale jiker mají v tlamce dost, akorát jak jsou ty samice spolu, tak pořád né a né vypustit mladé. Asi je tam moc samic a myslí si, že mláďata jsou v ohrožení!A ostatně je mám teď momentálně v docela malém akváriu..Moc děkuji za pomoc, jsem ráda, že konečně přesně vím, jaký mají latinský název!:-)

P-Suede

VLOŽIT ODPOVĚĎ