Vhodné druhy

Ahoj lidičky tak jak jsem se již zminoval zařizuji akvárium pro tlamovce,které má 250l.Otázku rostlin jsem s vaši pomocí již vyřešil a ted bych vás chtěl poprosit o radu jakými tlamovci a hlavně kolikati kusy toto akvárium osadit.Jelikož s těmito rybkami nemám moc zkušeností,tak bych nechtěl něco zanedbat.

Doktor

20.5.2005 10:44

Musíš počítat s 1litr na 1cm rybí délky...takže podle velikosti druhu...Počet druhu si mužeš spočítat pomocí počtu ryb...Nesmíš hlavně míchat ryby z Malawi s rybami z Tanganiky...Malawi je prý méně náročné.Velmi lehký je chov pseudotropheus acei,ps.socolofi a Labidochromis caeruellus yellow...kromě toho posledního se mi všchny zdařile množí,ten poslední druh totiž ještě není moc velký...obrázky najdeš v sekci fotogalerie

Killer
20.5.2005 10:48

všechny tři druhy mam v poměru 2smaice na jednoho samce...a zatim se daří...jinak jestli chceš vidět další druhy,tak se mrkni na adresu http://www.tropheus.cz/indexc.htm...máš tam od obou jezer dost zástupců...

Killer
20.5.2005 20:21

Prostuduj i tohle, najdeš tam řadu dalších odpovědí http://www.tropheus.cz/indexc.htm

Milan
23.5.2005 13:02

Tak jsem si vybral tyto čtyři druhy ryb v poměru 1:4.Labidochromis caeruelus yellow,Pseudotropheus demasoni,P.lombardoi,P.zebra blue/red.Co na to říkáte? Upozornuji že jsem zvětšil nádrž na 275l.

Doktor
23.5.2005 14:19

Neposlouchej rady killera - jsou to bláboly to co ti napsal, platí u ryb, které nejsou náročné na čistotu vody. Navíc Tě neupozornil na jeden fakt a sice, že je třeba odečíst od objemu akvária vrstvu písku, kameny a jinou dekoraci atd. Raději míň ryb a v poměru 1 samec na 4 - 5 samic. Aspoň pak ten samec není tak agresivní. Já mám ve své pěstírně poměr 1: 5-6 samicím a je to v pohodě.

vladis
23.5.2005 20:09

No tak zaprvý,Vladis kecá že sou to bláboly a za druhý má pravdu s tou dekorací,ale přišlo mi to logické,tak sem to nezmínil...Vladis se zase projevil,hlavně že nerozezná od sebe dva rozdílné druhy tlamovců:-)Poměry si vybral dobře,stejně tak i druhy...Ještě si zpočítej ten poměr cm rybí délky ana litr;-)

Killer
23.5.2005 21:54

Hele doktore neber vážně tu rozepři s killerem on není takovej trouba, ale hodí se to na něj a je to takový nevinný oslovování začínajícího akvaristy, jakým on bezesporu je. Je mi přátelé srdečně jedno co a v jakých poměrech si chováte - já jen někdy nevěřícně kroutím hlavou nad vším co tady čtu. Jen ti chci ještě poradit abys skutečně nepočítal na 1cm ryby 1litr vody. Afrika je skutečně náchylná na čistotu vody. 4ím větší akvárium pro menší a méně ryb tím líp. Ryby lépe rostou a není problém s kvalitou vody. Navíc je třeba brát v potaz charakteristiku ryby - v jaké oblasti akvária se nejčastěji zdržuje, jak je agresivní, zda přijíma krmení jen z hladiny atd. Jsem se nějak rozepsal a to jsem se zapřísahal, že tady nebudu radit, když o to nikdo nestojí. Zdar!

wladis
23.5.2005 22:02

No vladisi,normálně čumim co se z tebe vyklubalo..už začínáš psát normální věci teda když přehlídnu to o tom troubovi..jinak musim souhlasit

Killer
24.5.2005 6:40

No tak jsem kluci rád že jste konečně domluvili a za rady vám srdečně děkuji.Ja taky nejsem žádný začátečník v akvaristice,ale s tlamovci nemám opravdu zkušenosti a je mi milejší si nechat poradit od zkušenějších,než abych se v tom plácal a něco pos..... !Ale to jsem již psal.Tak vám zatím moc dík a až to budu mít všechno hotoví tak to vyfotím a ukážu.Tak zatím ČÁBR

Doktor
24.5.2005 6:42

Omlouvám se za chybu.V prvni větě má být ŽE JSTE SE

Doktor
31.5.2005 12:18

Tak mé akva je již slepené a nakonec má 300l.Rozhodl jsem se pro 3D pozadí z břidlice a nevím jestli ji můžu nalepit přímo na zadní stěnu akva a nebo jí mám nalepit nejdříve na nějakou nosnou desku a potom vložít do akva? Mám ještě jeden dotaz na Killera.Kdysi jsi mi radil,abych do nádrže dal nejdříve ancistruse než tam dám ryby.Nůžu je tam poté nechat,odolaj tlamovcům nebo je mám odlovit?Myslím že ancistrus je dost tvrdá ryba.

Doktor
31.5.2005 14:19

Já je tam mám bez starostí...někteří mají trošku nakouslý ocasní ploutve,ale to je tim že nejsou ještě moc velcí...Ale ti dospělí to maj vklídku...navíc když tam máš schovky dobrý,tak se o ně rozhodně nemusíš bát

Killer
31.5.2005 21:07

Břidlici nalep nejprve na podložku a posléze vlož do akva, s lepením na sklo akva mám osobně špatné zkušenosti, špatně se čistí , zustává tam /nepořádek/.Pokud nalepíš na podložku budeš mít možnost vyndat při větším čištění celé pozadí. Mám jinak špatnou zkušenost s ostrými hrany, kdy se mi rybičky o tyto zraňovaly.

Robert Musílek
7.6.2005 13:42

Pozadí jsem již vyřešil interiér a vše ostatní také a ted mi zbývá jen nákup rybek.Timto bych vás chtěl poprosit o nabídku těchto druhů Labidochromis caeruelus yellow,P.demasoni,P.lombardoi a P.zebra v poměru 1:4.Díky!!!!

Doktor

VLOŽIT ODPOVĚĎ