Vnitří, skleněný, přepážkový filtr a jeho výroba

Ahoj všem, máte někdo zkušenost se skleněným, přepážkovým filtrem, který by fungoval 1. jako mechanický a 2. jako biologický ? Vyráběl jste si někdy někdo takovoudle potvoru a jaký zvolit průtok vzhledem k velikosti nádrže? Děkuju všem Jenda.

jenda

12.1.2007 14:02

ahoj, muzes se podivat na: http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=256 http://www.akvamalawi.com/phpBB/viewtopic.php?t=267 tam mas vyrobni postup. Omega

omega
12.1.2007 14:34

To sou odkazy na vnější filtry,ale vnitřní se dají konstruovat podobně.Průtok by měl být pomalejší.Maximálně 2x objem nádrže za hodinu.

wladys
12.1.2007 14:40

To sou odkazy na vnější filtry,ale vnitřní se dají konstruovat podobně.Průtok by měl být pomalejší.Maximálně 2x objem nádrže za hodinu.

wladys
12.1.2007 15:13

ty chces takovy multifunkcni filtr, ale ono to moc dobre nefunguje.Bud mas vysoky prutok a funguje dobre jako mechanicky nebo nizky prutok a funguje jako biologicky.Vetsinou se vnitrni vestaveny filtr pouziva jako nizkoprutokovy,biologicky.Pravidelnemu odsavani detritu a vymene vody se proste nevyhnes. Jde o to,poexperimentovat s exterierem nadrze aby se ti necistoty hromadily na jednom miste ( a to ne zrovna u predniho skla) kde je v pohode odsajes. Nebo pouzit jeste nejakou mensi cerpaci hlavu s biomolitanem na hrube necistoty a pro pohyb vody v akva.

Tom
12.1.2007 21:51

to wladys: diky za opravu/upresneni, ja ten vnitrni v nazvu uplne prehledl...

omega
13.1.2007 11:24

Určitě je asi lepší neplést dohromady biologický a mechanický filtr. Mojí představou proto je, udělat oba dva jako vestavěné, přepážkové, nejspíš i o stejném objemu cca 40 l, akorát s odlišnou náplní a průtokem. U biologického bych si představoval průtok tak 1/2 x V nádrže/h a u mechanického tak 2 x V nádrže /h. U biologického dát jako filtr. materiál keramické trubičky a plastové ježky a u mechanického filtrační molitan a filtr. látku (vatu). Ještě upřesňuji že by to bylo do nádrže o objemu asi 900l s posádkou vrubozubců, kančíků a akar. Děkuju moc všem a přeju dobrou chuť k obědu.

jenda
13.1.2007 12:35

Pokud budes mit takoveto ryby tak bych se asi s biologickym filtrem moc nezatezoval.Tyhle ryby jsou velci zrouti a tim padem silne zatezuji vodu odpadnimi latkami.Ryjou, kopou, atd...radeji bych dal silnejsi mechanickou filtraci a kvalitu vody udrzoval spise jeji castejsi vymenou.Krome toho tyhle ryby nejsou tak narocne na kvalitu vody jako treba tlamovci,kde je biofiltrace nebo casta vymena vody nutnosti.

Tom
13.1.2007 13:24

Třeba jako větší objem filtračních látek a zvýšení průtoku čerpadla ?? A jak vysoko lze s průtokem až jít ?

jenda

VLOŽIT ODPOVĚĎ