Vydrží písek ze zajetého akva v sudu?

Ahoj všem, jsem nucen předělat svoje akva, mám odchlípnuté pozadí, dostavaj se tam rybky, tak ho musím přilepit. Asi polovinu vody mám přepuštěnou do akva kam jsem musel přelovit rybky. Písek a kameny mám v barelu a zbytek vody v sudu. Když se zastaví filtr tak vím, že začnou hynout užitečné bakterie po poměrně krátké době. Co se bude dít s pískem v barelu a s vodou v sudu? Mám to tam zhruba po třech dnech normálně vrátit a bude vše v pohodě? Díky za příspěvky.

karbi02

3.3.2009 17:55

Voda by měla vydržet, s tou se nic moc stát nemůže. S pískem by to mohlo být horší, kdyby zahnil, očekávám, že máš vysokou vrstvu. Zkusil bych barel provzdušnit, pokud máš možnost, nebo ho alespoň prohrabávat tak 2x denně, bakterie potřebují kyslík. Písek ve vyšší vrstvě začíná černat a smrdět a tím i zahnívat dost brzo. Nejsem si úplně jistý, ale možná by bakterie vydržely i ve vlhkém písku, který by nebyl pod vodou, písek by však nesměl úplně oschnout, tj. dát ho v nižší vrstvě na větší plochu, třeba na nějakou folii a přikrýt kusem látky, aby se snížilo prosychání. Je to čistě moje teorie, nikdy jsem to nezkoušel. Budu rád, když se k tomuhle vyjádří i další, abych ti neradil nějakou volovinu.

Pusta
3.3.2009 20:55

Voda rozhodně vydrží, pokud udržíš alespoň přiměřenou teplotu. A co se týče písku, tak po třech dnech by neměl udělat nic. Bude-li to na delší dobu, rozhodně bych začal s nějakou filtrací a provzdušňováním písku jinak opravdu zahnije. Ale pokud to máš na 3 dny, tak to tam vrzni zpět.

Whitelion
4.3.2009 22:15

No tak nevím co je menší zlo. Jestli tam hodit ten písek rovnou z barelu, nebo ho vyprat. Chci to dělat zejtra, bude to dva dny.

karbi02
4.3.2009 23:13

Neper ho!

A+I
5.3.2009 1:00

Myslim, že zahnilej písek bude dobře poznat po čichu, pokud to nebude nějak moc smrdět, tak bych ho taky nepral. Písek ze dna smrdí vždy, ale hniloba je podle mě poznat hned. Případně bych ho drobet propláchl v části té vody z akvária nebo v normální odstáté vodě.

Pusta
5.3.2009 10:45

Nezbyva nez ho michat nejakou tyci treba co 3 hodiny :)

Martininos
5.3.2009 11:22

Ahoj, takže už je zpět v akva. Nijak nesmrděl, nebylo to ani 48 hodin. Tak uvidím. Díky moc za rady.

karbi02

VLOŽIT ODPOVĚĎ