výměna vody, přídavek soli

Čau všichni, prosím Vás o názor na výměnu vody - přímo z kohoutku či odstátou. Mám akvarium 500 litru MALAWI - odstátá voda cca 150 l - kde skladovat. Slyšel jsem též o přídavku soli. Kolik a zda je nutné? Diky a mějte se

kubrt

17.2.2005 22:28

Ja ve vsech akvarkach menim 1/4 vody tydne a napoustim vodu primerene teploty primo z kohoutku hadici.Nekdy kdyz je voda silne chlorovana tak ji napoustim slabsim proudem,nebo radeji na vicekrat.Provzdusnovani na filtru davam na max.Kryt nechavam otevreny.Bily zakal je do 5 minut pryc.V zabehlem akvarku s piskem se absolutne nic nedeje.Ovsem filtracni naplne cistim v jinem terminu,aby to nebyl moc velky zahul pro bakterie.Ja osobne solim.Mam dost prerybnene nadrze a ryby se dost postuchujou a i drsne vypadajici oderky se rychle hoji.Nepouzivam zadnou jinou chemii pokud uz nejde opravdu do tuheho (coz se mi za posledni 3 roky stalo jen 2x).Plevkova lzice na 50 l rozmichat ve sklenici a poooomalu prilivat do vytoku z filtru.

Tom
18.2.2005 22:40

Setkal jsem se již několikrát s varováním před solí s přísadou fluoru a jodu. Beru to vážně. Dost jsem se ale nachodil po různých obchodech, ale nakonec jsem sehnal nevylepšovanou hrubou kamennou sůl do ručních mlýnků a na pečivo.

Honza Ge
18.2.2005 23:17

No ja to taky slysel, ale znam a na Netu je hodne lidi co obycejnou sul pridavaji ,dokonce v daleko vetsi koncentraci nez ja.Na druhe strane neznam nikoho ,kdo by mel diky soli nejake problemy. Nektere ryby z jezera Tanganika dokonce jod potrebuji.

Tom

VLOŽIT ODPOVĚĎ