Výměna vody v akva

Všechny zdravím,mám takový malý problém.V pátek jsem jako vždy vyměnil 1/3vody v akva a doladil ph na 7,8.Když jsem napouštěl vodu,tak jsem i propláchl proudem písek,protože tam byly takové ty zelené usazeniny. Problém je ale v tom,že od té doby mám pořád nazelenalou kalnou vodu.Ryby nekrmím a jsou zatím v pohodě.Jak mám dále postupovat.Mám proprat filtr?Nebo zase raději vyměnit vodu a jak často se může měnit voda v akva.Předem děkuji za brzké odpovědi a přeji pěknou neděli. Já ji zatím nemám :-(

daliborz

23.8.2009 10:51

Jak mas velke akva a co v nem za filtr? To vypada, ze se voda dostatecne nefiltruje, bud je filtr ucpany nebo slaby. Nekdy je voda zelena z duvodu sinic ktere se v ni vznaseji, ale ty by se tam snad nevytvorily kvuli tomu, ze jsi rozviril pisek.

A+I
23.8.2009 11:01

Akva je 360l,fitr-Fluval 405,už jsem ho propláchnul ve vodě z akva(v kbelíku)nepřišlo mi,že by byl až tak zanešený ale voda v akva je pořád stejná-kalná,nazelenalá. Proud vody z filtru přijde pořád stejně silný.

daliborz
23.8.2009 11:17

Doufam, ze to neni nalevnik, nekdy se to stane i v zajetem akva. Mohlo se to stat tou vymenou vody, nevim. Zmer kazdopadne cpavek a NO2. Zhasni svetlo nad akva na nekolik dni, to pomuze na nalevnika i na sinice. Ryby moc nekrm a dej tam vzduchovaci kamen.

A+I
23.8.2009 19:24

A+I,nálevník je zákal do bíla,ne do zelena.aspoň co já vím....... Spíše to bude bujení řas,ale z čeho,to těžko usoudit. Ta tma je dobrý nápad,vzduchování také......osobně bych tam přidal i trochu soli.....mám s ní dobré zkušenosti,co se týče likvidace štětice,tak proč by to nemohlo pomoc i na tohle a solí se nic nezkazí.Na 360lt klidně 3-4 rovné polévkové lžíce.

memeo
23.8.2009 20:00

Díky za rady,myslel jsem si,že už mám zaběhlé akva cca půl roku a najednou tohle. Díky za rady,nesvítím,nekrmím,vzduchování mám,filtr jede,dám sůl ale je to pořád stejné. Udělal jsem pár fotek s i bez blesku,ty nejrealističtější přikládám.Ve skutečnosti to vypadá hůř. Nepohl by nějaký přípravek proti řasám? Díky
Výměna vody v akva

daliborz
23.8.2009 21:29

Memeo, ja vim, ze je nalevnik do mlecne bile, ale mozna s rozmichanyma rasama z pisku nebo co tam bylo a pod urcitym svetlem by mohl vypadat se zelenym nadechem. Ja mam strach (pokud je to nalevnik), ze je akva z rovnovahy a ze tam muzou byt cpavky nebo/a NO2. TESTOVALS TU VODU ???

A+I
24.8.2009 7:14

Zdravím,voda je pořád stejně zelená. Dnes změřím ty hodnoty ale musím si koupit testy. No2, No3 a Nh3. Je to tak správně? Ještě jsem to nepotřeboval. A poradíte mi prosím někdo s UV sterilizátorem?Díky.

daliborz
24.8.2009 18:11

NO2-N 0,1mg/l a NO2 0,3mg/l,takže voda dobrá.Pravidelně měním 1/3 vody týdně.

daliborz
24.8.2009 19:45

Tak to je už divné.......kolikrát si měnil tu vodu od toho zakalení??? Možná bych to řešl razantní výměnou vody........jestli je filtr už zaběhlí,tak bych vyměnil klidně 3/4 objemu. Jinak už nevím,co s tím,ale záleží,kolikrát si tu vodu a kolik měnit ty od toho zakalení.

memeo
24.8.2009 20:24

nalevnik nema nic spolecneho s NO2 ci NO3, jestli ti nezmizi do tydne, investuj do UV, za 24 hodin mas akva jako kristal, nicmene hledej pricinu vzniku

Troph3us
24.8.2009 21:50

Kdyz se v zajetem akva znicehonic objevi nalevnik, tak to signalizuje, ze je akva z rovnovahy. To znamena, ze by tam mohly klidne byt z nejakeho duvodu cpavky a NO2. Memeo Ti sice radi, abys vymenil 2/3 objemu vody, ale myslim, ze to neni dobry napad. Akva by se mohlo dostat do uplneho zacatku zabehu, protoze vody jsi v posledni dobe vymenil asi uz dost a navic jsi vycistil filtr. Tem namerenym hodnotam, co jsi tu napsal nejak nerozumim: NO2-N 0,1mg/l a NO2 0,3mg/l Jestli mas NO2=0,3 mg/l, tak to hlidej a pravidelne mer, protoze v zabehlem akva by melo byt NO2 nulove. Pokracuj v tom, ze nebudes nad akvarkem svitit, vzduchuj a ryby skoro nekrm. Na UV lampu Ti napsal nazor Troph3us.

A+I
24.8.2009 21:58

Nebudu se pořád opakovat a asi 2 měsíce nazpět jsme to tu řešili. Snad jen doplním, že akvárium je živý organismus. Pokud některá událost naruší biorovnováhu pak se dějí různé věci. Pokud se někdo domnívá, že se jedná o nálevníky tak je na 50% od pravdy, jedná se o přemnožení neurčených mikroskopických organismů a řas jakou jsou prvoci, láčkovci a různorodé bakterie. Pokud není lab. Vzorek, nelze určit!!! Jinak UV a okysličená voda, vyšší teplota je zlikviduje dostatečně. Jinak doplním i vysoká hodnota No3 může způsobit, nestabilitu a tím spustí reakci působení fytoplanktoních,nanoplanktoní,pikoplanktoní organismy a protózní organismy (prvoci).Tímto bych to chtěl shrnout a říci že přírodě nelze poručit jen se od ní něco naučit!!

pietro
24.8.2009 21:59

Voda jako křišťál.Děkuji A+I,memeo,Troph3us a těm,kdo mi napsal na můj @.Ve finále vše zachránil ALGOL od JBL (nedělám reklamu).Byl to takový zoufalý pokus který vyšel. Za půl hod.zmizela zeleň a teď je voda jako křišťál.Chybami se člověk učí a kdo nic nedělá,nic nezkazí ale ani nezachrání.Chtěl jsem koupit UV lampu ale tady je to problém,takže jedině přes internet a to by trvalo. Dále ani nevím jaký atd. Test jsem koupil ale voda je v pohodě. Příčina?Jediné co jsem udělal navíc než jako obvykle při výměně vody,tak jsem proudem vody při napouštění propral písek,resp.takovou tu zelenou usazeninu co byla mezi pískem a sklem. Ponaučení? Nečistit písek v akva,jsou v něm usazeniny,ale hlavně ubrat písek aby nebyla taková vrstva a tlamovci ho mohli pořádně proprat.Ještě jednou všem moc děkuji,a ať žije křišťálová voda.Dnes budu spát v klidu a 12.9. v Rychnově čus. Jedu z KV.

daliborz

VLOŽIT ODPOVĚĎ